„Klata jak u Hulka”. Piotr Borecki coraz bliżej osiągnięcia życiowej formy
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Klata jak u Hulka”. Piotr Borecki coraz bliżej osiągnięcia życiowej formy

Zaledwie dwa tygodnie dzielą Piotra Boreckiego od debiutu w kategorii 212 na zawodach na Bahamach. Polski kulturysta oraz trener personalny z każdym dniem przybliża się do wymaganego limitu wagowego (do 96 kg), aczkolwiek jego sylwetka już teraz robi ogromne wrażenie. Uwagę internautów przykuwa zwłaszcza mocno rozbudowana klatka piersiowa Boreckiego. „Takiej klaty to nawet Arnold nie miał” – zachwycają się kibice.

Kategoria 212 zaczyna rozwijać się na całym świecie w coraz szybszym tempie. Niedoścignionym wzorem w tej dywizji przez lata był Flex Lewis, który aż siedem razy z rzędu wygrywał Mr. Olympia (w latach 2012-2018). Jego sukcesorem został Shaun Clarida, ale niewykluczone, że już niebawem Amerykanin doczeka się godnego konkurenta w osobie Piotra Boreckiego.

30-letni krakowianin jest jednym z zaledwie trzech polskich kulturystów, którzy mieli okazję wystąpić na najważniejszej scenie świata. Na zawodach Mr. Olympia 2019 zajął 16. miejsce w kategorii Classic Physique razem z kilkoma innymi uczestnikami. Teraz Piotr Borecki przygotowuje się jednak do rywalizacji z cięższymi zawodnikami niż dotychczas – w kategorii do 212 funtów (96 kg). Aktualnie znajduje się na finalnym etapie przygotowań do imprezy, która za dwa tygodnie odbędzie się na Bahamach. Celem naszego reprezentanta jest ponowne wywalczenie kwalifikacji na najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne.

„Myślę, że będzie to naprawdę solidna forma, chciałbym powiedzieć, że życiówka, ale to się okaże 26 czerwca. [..] Ostatnia prosta, ostatnie zmiany i manewry, a wszystko po to, bo wyciągnąć w tej końcówce jak najwięcej szczegółów” – napisał Borecki na Facebooku.

Najnowsze zdjęcia, na których Borecki prezentuje swoją umięśnioną sylwetkę, wywarły na internautach gigantyczne wrażenie. „Klata jak u Hulka”, „Takiej klaty to nawet Arnold nie miał”, „Czekam na zawody, żeby zobaczyć, jak miażdżysz rywali” – to tylko niektóre z setek komplementów, jakie spłynęły pod adresem byłego mistrza Europy juniorów. I rzeczywiście, klatka piersiowa to bezsprzecznie jeden z największych atutów Boreckiego. Jeśli uda mu się również lepiej zarysować mięśnie nóg, ma szansę odnieść historyczny sukces na Mr. Olympia.

Foto wyróżniające: Itzel González Lara / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Siłownie i kluby fitness ponownie zamknięte! PFF rozważa protest
Siłownie i kluby fitness ponownie zamknięte! PFF rozważa protest
Znaczący wzrost zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) spowodował, że polski rząd zdecydował się przywrócić większość obostrzeń obowiązujących podczas wiosennego lockdownu. Dla branży […]
Na czym polega trening obwodowy?
Na czym polega trening obwodowy?
W tym artykule dowiesz się, na czym dokładnie polega trening obwodowy, jak zacząć go praktykować i jakie korzyści niesie dla Twojego ciała.
Do siedmiu razy sztuka. Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay triumfatorem Mr. Olympia 2020!
Do siedmiu razy sztuka. Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay triumfatorem Mr. Olympia 2020!
Egipcjanin Mamdouh Elssbiay został pierwszym w historii zwycięzcą Mr. Olympia reprezentującym afrykański kraj. Popularny „Big Ramy” dość niespodziewanie okazał się […]
Ostatnie wpisy