Siódma edycja targów FIWE Fitness Trade Show – kto najlepiej poradził sobie w „Krainie Czarów”?
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Siódma edycja targów FIWE Fitness Trade Show – kto najlepiej poradził sobie w „Krainie Czarów”?

W miniony weekend w Warszawie odbyła się siódma edycja największych targów branży fitness w Europie Centralno-Wschodniej – FIWE Fitness Trade Show. Kto w tym roku wypadł najlepiej?

FIWE Fitness Trade Show to aktualny lider, jeśli chodzi o targi fitness na krajowym podwórku. Koncept tego przedsięwzięcia jest niezwykle ciekawy – łączy w sobie aspekty ze świata biznesu i sportu. Do tych pierwszych zalicza się choćby prezentacja przed licznie zgromadzoną publicznością nowoczesnych sprzętów, produktów, usług czy akcesoriów fitness & wellness. Od strony stricte sportowej w ramach targów odbywają się natomiast zawody w wielu dyscyplinach siłowych. Sportowcy mogą zatem spróbować swoich sił w kulturystyce, crossficie, sztukach walki MMA, czy też zajęciach fitness. Szeroka gama możliwości sprawia, że każdy pasjonat znajdzie coś dla siebie. Wystarczy nadmienić, iż każdego roku na FIWE pojawia się ponad 200 wystawców z około 20 różnych krajów! Korzyści płynące z udziału w targach obejmują m.in. pozyskanie nowych partnerów biznesowych, czy też możliwość sprzedaży produktów na miejscu.

Miniony rok był przełomowym i niezwykle ważnym z historycznego punktu widzenia momentem w branży fitness. Nadrzędnym zamysłem FIWE 2019 było zjednoczenie podczas targów jak największej części środowiska, o czym świadczy wiodące hasło wydarzenia, a więc „United”. Najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy ów cel został osiągnięty, są statystyki – w imprezie wzięło wtedy udział blisko 30 tys. odwiedzających, w tym niemal 4 tys. klientów biznesowych. Nie zabrakło również gości specjalnych, którzy przybyli na spotkanie z fanami. Organizatorzy FIWE 2019 zaprosili m.in. Mariusza Pudzianowskiego, Michała Materlę, Deynn i Majewskiego oraz Akopa i Sylwię Szostak.

Tegoroczna edycja pod szyldem „FIWE Wonderland” nie powtórzyła sukcesu poprzedniej pod względem frekwencji. Jednak to nie brak zainteresowania przyczynił się do takiego stanu rzeczy – ze względu na pandemię liczba uczestników musiała zostać ograniczona w taki sposób, by łatwiej było utrzymywać odpowiednie odstępy. Dzięki sprawnej komunikacji uniknięto natomiast zbędnego kontaktu pomiędzy nowo przybyłymi osobami, a tymi, które już kierowały się do wyjścia. Dodatkowo utworzone zostały punkty, w których odwiedzający mieli możliwość dezynfekcji rąk oraz zakupu maseczek. Organizatorzy zastosowali się zatem do najważniejszych wymogów określonych przez Ministerstwo Zdrowia.


https://www.facebook.com/FIWE.tradeshow/posts/3383622301745733


 

Podczas zawodów, które odbyły się przy okazji FIWE 2020, dobre wyniki osiągnęli zawodnicy z Ostrołęki. Małgorzata Laska, która na co dzień trenuje w Klubie Sportów Sylwetkowych Kuźnia, może pochwalić się złotym medalem debiutantek w kat. Wellness Fitness, srebrem zdobytym w prestiżowych zawodach Słodkiewicz Classic (senior) oraz srebrem w Pucharze Polski. Dwa kolejne powody do satysfakcji ma również reprezentant Fit Room Studio Treningu Personalnego i Fitness – Adrian Dziełak. 32-latkowi udało się bowiem wywalczyć srebrne medale w Słodkiewicz Classic i w Pucharze Polski.

Bardzo korzystnie wypadła także Aleksandra Kubińska ze Szczecinka. Utalentowana 19-latka reprezentująca Akademię Fitness Sportowego, która ma już na koncie brązowy medal Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, sięgnęła na FIWE 2020 po złoto w krajowym Pucharze.

Inną miejscowością, która może pochwalić się wieloma medalistami jest Wągrowiec. Ze świetnej strony pokazali się zawodnicy reprezentujący popularną w regionie siłownię Dopamine. Kacper Napiecek już w swoim debiucie w kulturystyce klasycznej uzyskał trzecie miejsce, zaś Artur Heckert był czwarty we wspomnianym wcześniej Słodkiewicz Classic w kategorii kulturystyka powyżej 100 kg. Katarzyna Piechowiak doszła natomiast do półfinałów Słodkiewicz Classic w kategorii bikini fitness powyżej 169 cm, a także Pucharu Polski w kategorii bikini fitness powyżej 163 cm. Tym razem nie udało jej się wprawdzie stanąć na podium, ale w przyszłym roku – jak zapewnia sama zawodniczka – wróci ze zdwojoną motywacją.

Wyświetl ten post na Instagramie.

W sobotę (poznym wieczorem)na targach fiwe i towarzyszących im zawodach zadebiutowalem na scenie w kulturystyce klasycznej:) był to bardzo ciężki i długi dzień!:) Ale udało się…. zdobyłem 3.miejsce:) za pomoc w przygotowaniach pragnę podziękować @hubertkulczynski !:) jak i wszystkim znajomym i bliskim którzy mnie wspierali!:) @art_heckert, @asia_hrt i @ka.2552 Katarzyna Piechowiak którzy byli tam ze mna:) A przede wszystkim @majeczka_en za wyrozumiałość:) #dopamina #dopamineteam #fiwe #fiwe2020 #bodybuilder #body #bodychallenge #bodybuilding #bodytransformation #classic #classicbodybuilding #gymboy #gymmotivation #gymworkout #gymtrainer #gymtraining #gym #gymworld #gymlife #gymtransformation #fitnesstransformation #fitbody #fitnesstrainer #fit #fitness #fitboy #fitworld #fitnessmotivation #bodycompetition #power

Post udostępniony przez Kacper Napiecek (@napiecek)

W wyciskaniu sztangi leżąc bezkonkurencyjni okazali się z kolei reprezentanci Zagłębia-Relax Konin. Złote medale trafiły do rąk Marcina Pietrzaka i Waldemara Woźniaka. Pierwszy z nich startował w kategorii weteranów 50-59 lat do 74 kg, wyciskając sztangę o ciężarze 117,5 kg. Drugi zaś wygrał w tej samej kategorii wiekowej, w wadze do 83 kg, notując godny uznania wynik 145 kg. Po brązowy medal w identycznym przedziale wagowym sięgnął następny zawodnik z Konina. Janusz Kobus „wycisnął” aż 130 kg, co stanowi jego życiowy rekord. Zagłębie-Relax wypadło godnie również w zmaganiach kobiet. W kategorii seniorek do 63 kg na najniższym stopniu podium znalazła się Daria Walczykiewicz, podnosząc 77,5 kg. Powtórzyła tym samym sukces z ubiegłorocznej edycji, kiedy to również przypadł jej brąz.

Zdjęcie wyróżniające: FIWE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dojść do zdrowia po kontuzji na siłowni?
Jak dojść do zdrowia po kontuzji na siłowni?
Podczas treningu przydarzyła Ci się kontuzja? Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o siebie, aby szybko powrócić do zdrowia!
Jak wzmocnić chwyt i siłę dzięki ćwiczeniom na drążku rozporowym?
Jak wzmocnić chwyt i siłę dzięki ćwiczeniom na drążku rozporowym?
Zastanawiasz się, jak wypracować mocny chwyt i silne przedramiona? Nie mogłeś lepiej trafić!
Klatka – Trójka Marcela
Klatka – Trójka Marcela
Trójka „Marcela” to seria materiałów video, w której Marcel „Flex” Przyszlak prezentuje swoje ulubione ćwiczenia na daną partię mięśniową. W […]
Ostatnie wpisy