5 produktów, które szybko pobudzą organizm przed treningiem
DIETA I ODŻYWIANIE
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 produktów, które szybko pobudzą organizm przed treningiem

Trening przede wszystkim powinien być efektywny. By tak było oprócz dobrej techniki wykonywanych ćwiczeń istotne jest również nasza dieta i dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Istnieją produkty, które mogą wspomagać nasze wysiłki podczas treningu. Zobacz o jakich produktach mowa!

Organizm to niezwykle skomplikowana maszyna. Utrzymanie go w stanie pełnego zdrowia wymaga od nas przestrzegania zasad, które sprawiają, że funkcjonuje on należycie. Pierwszą z nich jest oczywiście odpowiednie nawodnienie. Równie ważna jest jednak odpowiednia ilość snu, pełnowartościowe posiłki czy też aktywność fizyczna.

Jeśli chcemy zadbać o ten ostatni aspekt, powinniśmy pamiętać, by w szczególny sposób zatroszczyć się o nasze mięśnie i ich odpowiednią regenerację. Wspomóc nas w tym mogą odpowiednie posiłki. Wpływają one na naszą siłę, energię i zdrowie. 

Właśnie z tego względu tak ważne jest, by kontrolować, co dokładnie jemy. Istnieją produkty, które w szczególny sposób przyczyniają się do wydolności organizmu podczas treningu. Ich działanie odczuwamy już godzinę po spożyciu, więc warto zadbać o to, by przed każdą aktywnością fizyczną na stałe zagościły w naszym menu.

1.Banany 

Ten wyjątkowy owoc w dużym stopniu wpływa na pracę naszego organizmu. Jest on źródłem wielu cennych witamin, węglowodanów i białka. Ze względu na dużą zawartość węglowodanów usprawnia on pracę naszego organizmu, zwiększając jego wydolność i stymulując do działania. Banany można spożywać w formie standardowej, ale świetnym pomysłem będzie również koktajl z dodatkową porcją białka w formie popularnych sproszkowanych mieszanek czy na przykład placuszków z płatkami owsianymi, które dodatkowo sprawią, że będziemy syci przez dłuższy czas.

2.Białko w każdej postaci

Przed treningiem niezwykle ważne jest, by zapewnić organizmowi białko. To ono sprawia, że mięśnie funkcjonują prawidłowo. Białko możemy, jak łatwo się domyślić, znaleźć w jajach – chociażby tych gotowanych na twardo. Świetnie sprawdzą się również produkty, o których wspomnieliśmy wyżej, czyli specjalne mieszanki białkowe, które możemy dodać do dowolnego posiłku czy napoju.

3.Owsianka 

Owsiankowe dania stabilizują cukier we krwi w trakcie wysiłku fizycznego. Ich spożycie sprawi, że nie zgłodniejemy przez dłuższy czas, ale też poprawimy swoją wydajność. W sieci z łatwością znajdziemy wiele przepisów na owsianki różnego rodzaju. Ich przygotowanie z reguły nie jest skomplikowane. Są smaczne i stosunkowo szybkie do przygotowania.

4.Owoce suszone i orzechy

Suszone owoce i orzechy to dość wysokokaloryczne produkty. Świetnie wpływają one jednak na pracę całego organizmu przyczyniając się do efektywności treningów. Co ważne kalorie, które spożywamy wraz z nimi, spalamy podczas ćwiczeń, więc z pewnością nie sprawią one, że będziemy borykać się z nadwyżką kaloryczną. Ich smak oraz działanie na pewno przekonają niejednego sportowego sympatyka.

5.Chia

Popularne w ostatnim czasie nasiona chia również świetnie sprawdzą się jako przedtreningowe danie. Są one źródłem cennych dla organizmu kwasów omega-3. Mają właściwości dodające organizmowi energii, są cennym źródłem przeciwutleniaczy i białka. Warto dodać je więc albo do koktajlu, jogurtu czy innego posiłku. Ich zbawienny wpływ na organizm z pewnością odczuje każdy, kto rozpocznie ich regularne spożywanie.

Oprócz powyższych produktów nie zapominajmy o jednym z fundamentów efektywnego treningu, czyli o wodzie. Odpowiednie nawodnienie wspomaga pracę całego organizmu. Jest to niezwykle ważna kwestia, więc zawsze powinniśmy o niej pamiętać!

Zdj. główne: Ella Olsson/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpieczne i edukacyjne zabawki drewniane wpływają na rozwój Twojego dziecka?
Jak bezpieczne i edukacyjne zabawki drewniane wpływają na rozwój Twojego dziecka?
Odkryj wpływ, jaki edukacyjne zabawki drewniane mogą mieć na rozwój Twojego dziecka. Dowiedz się, dlaczego są one bezpiecznym i wartościowym wyborem dla Twojego malucha.
Rollery do ćwiczeń — Skuteczne narzędzie w treningu i regeneracji
Rollery do ćwiczeń — Skuteczne narzędzie w treningu i regeneracji
Rollery do ćwiczeń stały się niezwykle popularnym i skutecznym narzędziem w dziedzinie fitnessu i regeneracji. Dzięki nim można poprawić elastyczność, […]
Jak efektywne logo może wpływać na wizerunek Twojej firmy?
Jak efektywne logo może wpływać na wizerunek Twojej firmy?
Poznaj, jak odpowiednio zaprojektowane i efektywne logo może podkreślać charakter Twojej firmy, wpływając na jej postrzeganie wśród klientów.
Ostatnie wpisy