Siła doświadczenia. 90-letni trójboista trenuje niczym młokos!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siła doświadczenia. 90-letni trójboista trenuje niczym młokos!

Joe Stockinger to prawdziwy fenomen genetyczny. Dziarski 90-latek wciąż osiąga w trójboju siłowym wyniki, których mogliby mu pozazdrościć zawodnicy znajdujący się w wieku jego wnuków! W tym tygodniu doświadczony Kanadyjczyk zaliczył podczas jednego z treningów fantastyczne serie w martwym ciągu oraz przysiadzie ze sztangą.

Urodzony w okresie międzywojennym trójboista może stanowić prawdziwy wzór w kwestii długotrwałego utrzymywania sprawności organizmu oraz siły mięśni. Stockinger zaznacza jednak, że wcale nie czuje, iż skończył już 90 lat, a sekret jego znakomitej formy w sędziwym wieku tkwi jedynie w regularnych ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Każdego tygodnia Kanadyjczyk kilkakrotnie gości na swojej ulubionej siłowni, gdzie przeprowadza pełną jednostkę treningową. Efekty jego wysiłków można obserwować na nagraniach, które regularnie trafiają do sieci. Jedno z najnowszych spotkało się w środowisku z ogromnym podziwem.

Kilka dni temu triumfator IPF World Powerlifting (WP) World Championship 2019 w kategorii Masters 80+ wykonał podczas tego samego treningu aż trzy powtórzenia w martwym ciągu na ciężarze niespełna 184 kg (405 lbs) oraz pięć przysiadów ze sztangą ważącą 102 kg (225 lbs)! Każda z tych prób kosztowała Stockingera mnóstwo wysiłku, ale ambitny weteran dopiął swego.

Kariera Joe Stockingera w sportach siłowych trwa już przeszło 70 lat! Jak informuje serwis Open Powerlifting, od 1983 roku brał on udział w 32 oficjalnych zawodach dla trójboistów i wygrał aż 25 z nich, w tym 3 w samym 2019 roku.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cynk – niedoceniany minerał, który wspomaga rozwój mięśni
Cynk – niedoceniany minerał, który wspomaga rozwój mięśni
Cynk to substancja niezwykle cenna w diecie aktywnego sportowca. Sprawdź, w jaki sposób cynk wpływa na pracę organizmu i gdzie szukać jego źródeł!
Pierwszy start w tym roku i trzy złote medale! Wiktoria Nnaka kontynuuje zwycięską passę
Pierwszy start w tym roku i trzy złote medale! Wiktoria Nnaka kontynuuje zwycięską passę
Lepszego wejścia w nowy sezon Wiktoria Nnaka nie mogła sobie wymarzyć. Nastoletnia zawodniczka bikini fitness wystartowała kilka dni temu w […]
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Dowiedz się, jak dostarczać odpowiednią dawkę białka za pomocą naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego!
Ostatnie wpisy