Siła doświadczenia. 90-letni trójboista trenuje niczym młokos!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siła doświadczenia. 90-letni trójboista trenuje niczym młokos!

Joe Stockinger to prawdziwy fenomen genetyczny. Dziarski 90-latek wciąż osiąga w trójboju siłowym wyniki, których mogliby mu pozazdrościć zawodnicy znajdujący się w wieku jego wnuków! W tym tygodniu doświadczony Kanadyjczyk zaliczył podczas jednego z treningów fantastyczne serie w martwym ciągu oraz przysiadzie ze sztangą.

Urodzony w okresie międzywojennym trójboista może stanowić prawdziwy wzór w kwestii długotrwałego utrzymywania sprawności organizmu oraz siły mięśni. Stockinger zaznacza jednak, że wcale nie czuje, iż skończył już 90 lat, a sekret jego znakomitej formy w sędziwym wieku tkwi jedynie w regularnych ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Każdego tygodnia Kanadyjczyk kilkakrotnie gości na swojej ulubionej siłowni, gdzie przeprowadza pełną jednostkę treningową. Efekty jego wysiłków można obserwować na nagraniach, które regularnie trafiają do sieci. Jedno z najnowszych spotkało się w środowisku z ogromnym podziwem.

Kilka dni temu triumfator IPF World Powerlifting (WP) World Championship 2019 w kategorii Masters 80+ wykonał podczas tego samego treningu aż trzy powtórzenia w martwym ciągu na ciężarze niespełna 184 kg (405 lbs) oraz pięć przysiadów ze sztangą ważącą 102 kg (225 lbs)! Każda z tych prób kosztowała Stockingera mnóstwo wysiłku, ale ambitny weteran dopiął swego.

Kariera Joe Stockingera w sportach siłowych trwa już przeszło 70 lat! Jak informuje serwis Open Powerlifting, od 1983 roku brał on udział w 32 oficjalnych zawodach dla trójboistów i wygrał aż 25 z nich, w tym 3 w samym 2019 roku.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie przestrzegać planu żywieniowego opracowanego przez dietetyka?
Jak skutecznie przestrzegać planu żywieniowego opracowanego przez dietetyka?
Odkryj sposoby na skuteczne przestrzeganie dietetycznego planu żywieniowego, porady jak pokonać pokusy i utrzymać motywację. Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie.
Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?
Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?
Chcesz szybko schudnąć? Zatrzymaj się i zrób to skutecznie!
5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!
5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!
Duża ilość sprzętu na siłowni może przyprawić o zawrót głowy i dezorientację. Dlatego przychodzimy z pomocą, polecając 5 ćwiczeń na siłowni, które pokochasz!
Ostatnie wpisy