Triumfator Mr. Olympia 2020 w kategorii 212 pracuje nad powiększeniem masy mięśniowej. „Mój cel to minimum 225 funtów w okresie offseason”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Triumfator Mr. Olympia 2020 w kategorii 212 pracuje nad powiększeniem masy mięśniowej. „Mój cel to minimum 225 funtów w okresie offseason”

Kieszonkowy kulturysta Shaun Clarida zapowiedział, że zamierza zdominować kategorię wagową do 212 lbs. W tym celu podczas trwających 21 tygodni przygotowań triumfator Mr. Olympia 2020 zwiększy swoją masę do ok. 102-104 kg, aby następnie – tuż przed tegoroczną edycją kultowych zawodów – osiągnąć optymalną wagę w granicach 84 kg.

Ze względu na filigranową sylwetkę (zaledwie 157,5 cm wzrostu) Shaun Clarida przez lata nie był wymieniany w gronie ewentualnych kandydatów do triumfu w dywizji 212 Olympia. Miniony rok przyniósł jednak wielkie przełamanie i 38-letniemu Amerykaninowi udało się wreszcie osiągnąć życiowy sukces, jakim jest złoto na grudniowych zawodach w Orlando. Pochodzący z New Jersey kulturysta pokonał faworyzowanych i przede wszystkim większych od siebie rywali – Kamala Elgargniego (ponad 170 cm wzrostu) oraz George’a Petersona (niespełna 174 cm).

„Pogromca Gigantów” nie zamierza bynajmniej osiadać na laurach. Jego celem jest obrona tytułu podczas Mr. Olympia 2021, dlatego w trakcie okresu offseason skupi się przede wszystkim na zwiększeniu masy mięśniowej. W końcowym etapie przygotowań, tuż przed zawodami, będzie natomiast zbijał wagę do 185 lbs (ok. 84 kg).

„W tym roku przygotowuję się przez 21 tygodni, czyli pięć miesięcy. […] Mój cel to 225-230 funtów w okresie offseason. Obecnie ważę ok. 200 lbs (90,7 kg), ale składa się na to wiele wody i „puchu”. Wykonuję teraz treningi cardio, żeby sprowadzić wagę z powrotem na dół, natomiast chcę dobić przynajmniej do granicy 225 lbs, a na scenę wnieść maksymalnie 185 lbs” – deklaruje Clarida.

Organizatorzy nie podali jeszcze oficjalnej daty Mr. Olympia 2021, tym niemniej w środowisku spekuluje się, iż prestiżowa impreza odbędzie się najprawdopodobniej późną jesienią. Do tego czasu możemy więc być świadkami kolejnej spektakularnej metamorfozy ambitnego Shauna Claridy.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polscy kulturyści szlifują formę do kolejnych startów. Ich sylwetki robią ogromne wrażenie!
Polscy kulturyści szlifują formę do kolejnych startów. Ich sylwetki robią ogromne wrażenie!
Ani obostrzenia związane z trwającą pandemią koronawirusa, ani niepewność dotycząca organizacji zawodów rangi mistrzowskiej nie zaburzyły przygotowań do startów naszych […]
Jak uniknąć chorób przenoszonych drogą płciową?
Jak uniknąć chorób przenoszonych drogą płciową?
Choroby przenoszone drogą płciową są jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych wśród młodych ludzi. W tym artykule przedstawimy kilka ważnych wskazówek, jak uniknąć zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, a także jak rozpoznać i leczyć takie choroby.
Co jeść i pić, aby utrzymać zbilansowaną dietę?
Co jeść i pić, aby utrzymać zbilansowaną dietę?
Sport to zdrowie – w to stwierdzenie nie wątpi żaden z nas, ale jak ważna jest zbilansowana dieta? Odpowiedni jadłospis wpłynie korzystnie nie tylko na Twój organizm, ale także na Twoje wyniki. Dowiedz się co jeść, żeby dać swojemu ciału to, co najlepsze!
Ostatnie wpisy