Jak wybrać rękawice bokserskie dla dzieci?
TRENING
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać rękawice bokserskie dla dzieci?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Boks to sport dla każdego, w tym dla najmłodszych. Sztuk walki chętnie uczą się właśnie dzieci, bo to sposób nie tylko na aktywne spędzenie czasu, lecz przede wszystkim nabycie wielu cennych umiejętności. Aby pięściarstwo lub inne sporty walki dla dziecka były przyjemnością oraz dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa podejmowanych treningów, niezbędne są akcesoria ochronne. Jak dobrać rękawice bokserskie dla dzieci?

Rękawice bokserskie dla dzieci – aby zachęcić, a nie zniechęcić

Pierwsza styczność z boksem lub innym sportem walki może być dla dziecka zaskakująca. Właściwie dobierając rękawice bokserskie dla dzieci trzeba mieć na uwadze, że to akcesorium ochronne spełnia nie tylko praktyczne funkcje. Chodzi również o to, by maluch, który pierwszy raz w życiu otrzymuje ciosy i uczy się wyprowadzać uderzenia, nie poczuł się zniechęcony, lecz zachęcony do robienia dalszych postępów.

Jakiekolwiek urazy w obrębie dłoni dla dzieci są nie tylko niebezpieczne, lecz również bardzo nieprzyjemne. Nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka powstawania otarć czy wystąpienia kontuzji, jednak prawidłowo dobrane rękawice znacząco je minimalizują. Sport dla dziecka ma być przecież przyjemnością.

Rękawice bokserskie dla dzieci – 6 Oz, czyli od jakiego rozmiaru zacząć?

Na rynku znaleźć można rękawice bokserskie w wielu rozmiarach. Nie chodzi jednak o ich wymiary, w których różnice są niewielkie, a przede wszystkim o wagę rękawic. Ta jest określana jako Oz, czyli uncja. Jedna uncja to 28,4 grama.

Rękawice dla dzieci najczęściej zaczynają się od rozmiaru 6 Oz. Tego typu modele dostępne są w sklepie Bushido-Sport. Sprawdzają się one zarówno podczas treningów na przyrządach, jak i sparingów.

Rękawice bokserskie dla dziecka – rodzaje

Zarówno w przypadku dorosłych adeptów sztuk walki, jak i tych najmłodszych wybierać można spośród dwóch typów rękawic:

  • rękawic przyrządowych, które wyróżniają się przede wszystkim tym, że są mniejsze i mają mniej wkładu ochronnego. Podczas ćwiczeń na przyrządach liczy się bowiem wytrzymałość rękawic, którymi wielokrotnie dziecko uderza np. w tarcze czy worek bokserski. Mniejsze znaczenie w tym przypadku ma również amortyzacja. Tak wykonane rękawice zapewniają komfortowy i bezpieczny trening, jednocześnie nie brakuje im trwałości i odporności na uszkodzenia;
  • rękawic sparingowych, które są znacznie bardziej miękkie. W grę bowiem wchodzi ochrona nie tylko dłoni dziecka, które wyprowadza ciosy i uderzenia, lecz również sparingpartnera. Podczas pierwszych sparingów amortyzacja ma bardzo duże znaczenie.

Rękawice bokserskie dla dzieci – 3 latka i pierwsze treningi

Najmłodsze dzieci, które po raz pierwszy przychodzą na trening, dopiero zaczynają poznawać wybrane sztuki walki, mają przed sobą sporo nauki. Na początku jest jednak czas na opanowanie najbardziej podstawowych elementów, oswojenie się ze sztukami walki. Nawet wtedy, gdy technika wyprowadzanych ciosów ćwiczona jest w pierwszej kolejności bez zastosowania przyrządów, warto postawić na rękawice.

W grę bowiem wchodzi efektywniejsza nauka, łatwiejsze opanowanie prawidłowej techniki. Dziecko, które ma na rękach swoje pierwsze rękawice bokserskie, od początku przyzwyczaja się do ich wagi, konstrukcji i sposobu użytkowania.

Jakość i wykonanie rękawic bokserskich dla najmłodszych

Aby dziecku zapewnić komfortowy i przyjemny trening, do tego w pełni bezpieczny, należy wybrać rękawice nie tylko w odpowiednim rozmiarze, ale i właściwie wykonane. Jakość, zastosowane materiały i konstrukcja decydują również o wytrzymałości rękawic.

Wśród modeli dla dzieci spotyka się przede wszystkim rękawice ze wzmocnionej skóry syntetycznej. Są one wypełnione miękką pianką, która odpowiada za amortyzację podczas uderzeń. Rękawice tego typu zapewniają pożądaną wytrzymałość, ale i komfort dla dziecka podczas treningów.

Jakie zapinanie w rękawicach bokserskich dla dzieci?

Jeszcze jeden element, na który zwraca się uwagę podczas wybierania rękawic dla dzieci, to sposób zapinania. Poleca się rękawice zapinane na rzep, ponieważ z ich zakładaniem i zdejmowaniem dziecko poradzi sobie samodzielnie. Dodatkowo takie modele zwykle mają przedłużoną część chroniącą nadgarstek, co wpływa na jeszcze lepsze zabezpieczenie na etapie treningów.

Rękawice bokserskie to jeden z najważniejszych elementów, w który trzeba wyposażyć dziecko rozpoczynające swoją przygodę z boksem lub innymi sportami walki. Zwróć uwagę na powyższe elementy i znajdź rękawice, które będą sprzyjać nauce najmłodszego adepta. 

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Żele energetyczne dla sportowców
Żele energetyczne dla sportowców
Żele energetyczne stały się nieodłącznym elementem diety wielu sportowców, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku energii podczas intensywnych treningów lub zawodów. Ich wygoda i szybkość działania sprawiają, że są one coraz bardziej popularne w świecie sportu i fitness. Jednak jakie są dokładnie zalety i wady żeli energetycznych?
Ornityna na przyrost suchej masy mięśniowej. Działanie, dawkowanie, skutki uboczne
Ornityna na przyrost suchej masy mięśniowej. Działanie, dawkowanie, skutki uboczne
Dlaczego ornityna to numer jeden, jeśli chodzi o przyrost suchej masy mięśniowej? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym suplemencie!
Jaką suplementację wdrażać na redukcji tkanki tłuszczowej?
Jaką suplementację wdrażać na redukcji tkanki tłuszczowej?
Czy suplementacja podczas redukcji to dobry pomysł? Jak najbardziej! Sprawdź, jakie suplementy pomogą Ci spalić nadprogramowe kilogramy.
Ostatnie wpisy