Najlepsze klatki piersiowe w światowej kulturystyce (ranking top 10)
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze klatki piersiowe w światowej kulturystyce (ranking top 10)

Od czasów Joe Weidera kulturystyka niemal na pierwszym miejscu stawia rozbudowane mięśnie klatki piersiowej. Oto ranking tych sportowców, którzy w wyćwiczeniu tej partii ciała osiągnęli prawdziwe mistrzostwo! 

10. Gary Strydom

Kulturysta z RPA, który w wieku zaledwie 20 lat zabrał 1000 dolarów do kieszeni i wyjechał na Zachód. Po długich i wykańczających treningach w końcu osiągnął swój cel – został jednym z najlepszych kulturystów na świecie, kilkukrotnie startował nawet w olimpiadzie. 

9. Markus Ruhl

Ten średniego wzrostu Niemiec (178 centymetrów) to prawdziwy wojownik z krwi i kości. Treningi rozpoczął już w wieku 19 lat, bardzo szybko zaczął być rozpoznawany na scenie kulturystycznej dzięki swojej nad wyraz okazałej masie mięśniowej, która dała mu przydomek „Niemiecka Bestia”. Prawdopodobnie to zawodnik z największą masą na podeście kulturystyki. 

8. Serge Nubret

Nazywany także Czarną Panterą. Zdobywca licznych prestiżowych nagród w dziedzinie kulturystyki m.in. IFBB Mr. Europe czy NABBA Mr. Universe. Jego ciało to nie tylko marzenie kulturystów, ale niemal ożywiony „Dawid” Michała Anioła.

7. Piotr Borecki 

Siódme miejsce w naszym rankingu zajmuje Piotr Borecki, który zasłynął swoją naturalną i piękną sylwetką. Uznawany jest na świecie za prawdziwy fenomen!

6. Patrick Moore

Zbliżamy się do połowy naszej listy. Szóste miejsce zajmuje wielokrotny faworyt Arnold Classic 2020. Patrick Moore odznacza się nie tylko świetną klatką piersiową, ale za wzór do naśladowania można postawić całą jego sylwetkę. Niejednokrotnie podaje się go jako przykład powrotu do złotej ery kulturystyki.

5. Branch Warren

Półmetek osiągnął amerykański mistrz o pseudonimie Quadrasaurus Flex. Jego klatka piersiowa przeszła już dziś do legendy, jej zdjęcia zna niemal każdy miłośnik sportu, a trend, który nieświadomie zapoczątkował Warren, współcześnie zajmuje wszystkich ćwiczących marzących choćby o żylastych rękach. 

4. Nasser El Sonbaty

Niemal na podium ulokował się mistrz świata kulturystyki, znany ze swojej wielkości – wzrostu ciała oraz wielkości mięśni. W połowie lat 90., kiedy trwał złoty okres El Sonbaty, jego sylwetka uchodziła za niemal idealną.

3. Franco Columbu

Ikona kulturystyki – obracał się w towarzystwie takich legend jak Arnold Schwarzenegger czy Sylvester Stallone. Dwukrotny Mr. Olympia, a ponadto trójboista oraz producent filmowy i aktor. W 2019 roku utonął w wyniku zawału serca. 

2. Ronnie Coleman

Powszechnie uważany za jednego z najlepszych kulturystów wszech czasów. Z zawodu był policjantem, a obwód jego klatki piersiowej wynosił aż półtora metra!

1. Arnold Schwarzenegger

Pierwsze miejsce w rankingu otrzymuje prawdziwa żywa legenda, ikona i chyba najbardziej znana twarz kulturystyki. Zwycięstwo należy mu się nie tylko za jego wielki wkład w rozwój dyscypliny, poszerzenie kręgu odbiorców, ale także za być może najlepszą sylwetkę w dziejach kulturystyki, do której po dziś dzień wraca się z utęsknieniem. Czasy Schwarzeneggera nazywa się złotą epoką tego sportu.

Źródło: pexels.com/Anush Gorak

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Irańczyk pobije rekord świata w przysiadzie? Brakuje już tylko kilkunastu kilogramów!
Irańczyk pobije rekord świata w przysiadzie? Brakuje już tylko kilkunastu kilogramów!
Jeden z najlepszych trójboistów, Shahram Sakhi, postawił sobie za cel pobicie rekordu świata w przysiadzie, wynoszącego 525 kg. W środku […]
Co powinien zawierać prawidłowy plan treningowy?
Co powinien zawierać prawidłowy plan treningowy?
Aby osiągnąć wyznaczone sobie cele, warto zadbać o prawidłowe ułożenie planu treningowe.
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion
Każde ćwiczenie angażuje różne partie mięśni. Nie inaczej jest z mięśniami ramion. Zobacz, jakie ćwiczenia pomogą Ci wzmocnić ramiona.
Ostatnie wpisy