Dieta Dąbrowskiej – skuteczne oczyszczenie organizmu
DIETA I ODŻYWIANIE
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta Dąbrowskiej – skuteczne oczyszczenie organizmu

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jedną z diet, za pomocą której możemy się odżywiać, korzystając z cateringu pudełkowego, jest tzw. dieta Dąbrowskiej. Polega ona na odtruwaniu organizmu i oczyszczaniu go z toksyn, które zdaniem autorki diety mają wpływ na niewłaściwą pracę ludzkiego systemu odpornościowego.

Jak działa na nas wysokoprzetworzone pożywienie?

Dr Dąbrowska uważa, że zdezorientowany dużą ilością trującego wysokoprzetworzonego pokarmu system immunologiczny zaczyna źle rozpoznawać grożące nam choroby, i tym samym nie radzić sobie z walką z nimi. Aby dopomóc organizmowi, należy więc co pewien czas oczyszczać się ze spożywanych toksyn.

W jaki sposób możemy doprowadzić do oczyszczenia organizmu? Otóż pomaga nam w tym zjawisko autofagii, czyli przyspieszonego spalania chorych komórek.

Jak przeprowadzić oczyszczenie organizmu za pomocą diety Dąbrowskiej?

Otóż okazuje się, że jeśli ograniczymy w znacznym stopniu ilość glukozy dostarczanej do naszego organizmu – doprowadzamy tym do sytuacji, w której organizm zaczyna się odżywiać własnymi tkankami, przy czym zużywa on wtedy te komórki, które uważa za bezużyteczne dla siebie. W pierwszej kolejności spalaniu podlegają więc komórki chore i niesprawne. W taki sposób dieta Dąbrowskiej łagodzi stany zapalne i może wspomóc funkcjonowanie tarczycy.

Aby jednak doprowadzić do uruchomienia procesu autofagii, musimy w rygorystyczny sposób pozbawić nasz organizm codziennej dawki cukru, do której jest on przyzwyczajony. Pomaga w tym właśnie dieta Dąbrowskiej – owocowo-warzywny post dopuszczający jedzenie tylko niektórych warzyw i owoców aktywizujący proces oczyszczania się organizmu z chorych komórek, a jednocześnie znacznie redukujący niepotrzebne nam kilogramy.

Na czym polega pierwsza faza diety Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej to 2 odmienne fazy spożywania posiłków. Pierwsza, trwająca 6 tygodni i bardziej rygorystyczna dopuszcza jedynie ograniczoną liczbę owoców takich jak: jabłka oraz małe ilości cytryny, kiwi, grejpfruta, malin, truskawek, jagód, borówek i porzeczek. Ponadto spożywać można warzywa w postaci rukoli, kalarepy, sałat, szpinaku, marchwi, buraków, selera, pietruszki, rzodkwi, kapusty, kalafiora, brokuła, jarmużu, botwinki, selera, szczawiu, cebuli, szczypiorku, pora, czosnku, dyni, cukinii, kabaczka, bakłażana, ogórka, pomidora oraz papryki. Dziennie dopuszczona dawka kalorii nie powinna przekroczyć 600. Powinny być one podzielone na 3 posiłki i 2 przekąski i popijane zakwasem buraczanym, wywarami z warzyw, ziołami oraz wodą.

Druga faza diety Dąbrowskiej

W pierwszym tygodniu II fazy diety włączamy do jadłospisu zakazane wcześniej warzywa i owoce, a potem małe ilości kasz, zbóż, ziaren i orzechów. W następnej kolejności wprowadzamy jajka i chudy nabiał a ostatecznie ryby i owoce morza.

main photo: unsplash.com/Andres Ayrton

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Siła jest kobietą! 10 najwybitniejszych przedstawicielek sportów siłowych
Siła jest kobietą! 10 najwybitniejszych przedstawicielek sportów siłowych
Znasz te najsilniejsze kobiety na świecie? Jeśli nie to najwyższa pora zapoznać się z niniejszą listą!
Niebezpieczne związki – których suplementów nie należy ze sobą łączyć?
Niebezpieczne związki – których suplementów nie należy ze sobą łączyć?
Przyjmujesz suplementy? Sprawdź, których kategorycznie nie wolno ze sobą łączyć!
Zdrowe odżywianie na lato: Jak dbać o dietę i czerpać korzyści z sezonowych produktów
Zdrowe odżywianie na lato: Jak dbać o dietę i czerpać korzyści z sezonowych produktów
Zdrowe odżywianie latem opiera się na wykorzystaniu sezonowych produktów, unikaniu przetworzonych posiłków i dbaniu o odpowiednie nawodnienie organizmu.
Ostatnie wpisy