Druga edycja Shaw Classic oficjalnie potwierdzona! Organizator podał miejsce i datę zawodów
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druga edycja Shaw Classic oficjalnie potwierdzona! Organizator podał miejsce i datę zawodów

Brian Shaw to nie tylko wybitny siłacz, ale także wyjątkowo sprawny organizator. Niespełna miesiąc po premierowej edycji Shaw Classic czterokrotny mistrz świata WSM ogłosił datę oraz miejsce kolejnej edycji autorskiego formatu zmagań dla strongmanów. „Wysłuchaliśmy i przyjęliśmy opinie od samych zawodników oraz fanów, aby w 2021 roku uczynić zawody możliwie jak najlepszymi” – napisał na Instagramie.

Plany amerykańskiego czempiona są bardzo ambitne – Shaw Classic ma na stałe zagościć w kalendarzu czołowych imprez dla strongmanów. Pierwsza edycja, zorganizowana dość spontanicznie w domowej siłowni Briana w Kolorado, stała na wysokim poziomie sportowym, o czym najlepiej świadczy rekord świata ustanowiony przez JF Carona w konkurencji Hummer Tire Deadlift. Udział w grudniowych zawodach wzięło wielu czołowych zawodników, na czele z aktualnym mistrzem globu, Oleksiim Novikovem, zatem można się spodziewać, że także podczas tegorocznej edycji pojawią się wielkie nazwiska.

W tym tygodniu trzykrotny zwycięzca Arnold Strongman Classic potwierdził już datę oraz miejsce Shaw Classic 2021. Rywalizacja odbędzie się w dniach 29-31 października na terenie ogromnej hali Estes Park Event Center w Kolorado, mogącej pomieścić ponad 1750 osób. Nie wiadomo, czy organizatorowi uda się wypełnić ją do ostatniego miejsca, aczkolwiek w normalnych okolicznościach bilety rozeszłyby się zapewne niczym ciepłe bułeczki. Kolejne szczegóły dotyczące m.in. liczby uczestników czy doboru konkurencji popularny „Gigantor” będzie ujawniał stopniowo za pośrednictwem oficjalnego kanału na YouTubie.

„Znajdujemy się dopiero na początkowych etapach i mamy jeszcze wiele szczegółów do dopracowania, ale nie możemy się już doczekać, aby zorganizować to niesamowite wydarzenie dla społeczności strongmanów” – napisała w mailu do redakcji branżowego portalu barbend.com Keri Shaw, żona Briana i współorganizatorka przedsięwzięcia.

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak walczyć z kolką wysiłkową? Jak jej zapobiegać?
Jak walczyć z kolką wysiłkową? Jak jej zapobiegać?
Przygotuj się do intensywnych treningów wysiłkowych i dowiedz się, jak skutecznie walczyć z nieprzyjemnymi atakami ostrego bólu brzucha!
Używany sprzęt na siłownię. Jak to wygląda w praktyce?
Używany sprzęt na siłownię. Jak to wygląda w praktyce?
Na czym polega odnowa takich urządzeń? I które maszyny mogą zostać jej poddane? Już wyjaśniamy!
Dużo nie znaczy dobrze! Najczęstsze błędy popełniane podczas ćwiczeń na siłowni
Dużo nie znaczy dobrze! Najczęstsze błędy popełniane podczas ćwiczeń na siłowni
Osoby uczęszczające na siłownię popełniają różnego rodzaju błędy, takie jak nieprawidłowa technika wykonywanych ćwiczeń czy nieregularny trening. Poznaj najczęstsze błędy treningowe!
Ostatnie wpisy