Co powinno znaleźć się w klubie fitness?
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co powinno znaleźć się w klubie fitness?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O tym, co konkretnie powinno znaleźć się w klubie fitness, decyduje przede wszystkim profil działania konkretnego klubu. Tego typu miejsca różnią się bowiem swoją ofertą. Dlatego też wybór odpowiedniego wyposażenia do klubu fitness związany jest bezpośrednio z formą aktywności, jaką można w danym miejscu realizować. Jak zatem wygląda sprawa ze sprzętem niezbędnym do funkcjonowania tego typu miejsc?

Klub fitness dla jakich aktywności?

Nowoczesne kluby fitness to miejsca, w których można dbać o swoją sylwetkę na wiele sposobów. Najczęściej można w nich skorzystać z zajęć obejmujących ćwiczenia grupowe, takie jak tradycyjny fitness, aerobik, zumba czy spinning (cycling fitness). Ten ostatni wymaga jednak już większych nakładów inwestycyjnych w rowerki stacjonarne dedykowane do tego typu formy aktywności.

To także ewentualne zajęcia z jogi czy stretchingu. A do tego jeszcze bardzo często kluby fitness są również siłowniami, w których znajdują się także strefy wyposażone w sprzęt do treningu siłowego i aerobowego. Czyli ćwiczenia, które można wykonywać indywidualnie lub z trenerem personalnym.

Oczywiście nie każdy klub fitness posiada tak szeroki zakres swojej działalności. Niektóre specjalizują się w określonym typie aktywności fizycznej. Przy czym niezależnie od tego, z jakim typem klubu mamy do czynienia, zawsze niezbędne do jego funkcjonowania będzie profesjonalne wyposażenie klubu fitness. Jakie dokładnie?

Wyposażenie klubu fitness dla zajęć grupowych

W przypadku klubów fitness, które oferują zajęcia grupowe, niezbędne będą akcesoria do fitnessu. I o ile jest to stosunkowo tanie wyposażenie klubu fitness, to jednak trzeba zadbać o jego ilość. Tak, aby starczyło go dla wszystkich uczestników ćwiczeń. Co dokładnie powinno znaleźć się w klubie fitness organizującym zajęcia grupowe typu fitness czy aerobik? Przede wszystkim będą to:

 • maty do ćwiczeń
 • stepy
 • hantle
 • piłki gimnastyczne
 • kettlebellsy
 • gumy do ćwiczeń
 • rollery
 • piłki lekarskie
 • skakanki

Przy czym akcesoria stosowane w profesjonalnych klubach muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i odznaczać się odpowiednią ergonomią, która pozwoli na komfortowe wykonywanie ćwiczeń. Zła jakość sprzętu spowoduje bowiem, że będzie on szybko ulegać zniszczeniu, a to nie jest w żadnej mierze opłacalne.

Sprzęt w klubie fitness do ćwiczeń indywidualnych

Kluby fitness, które pełnią również rolę tradycyjnej siłowni, powinny mieć na swoim wyposażeniu zarówno sprzęt do ćwiczeń cardio, jak i strefę wolnych ciężarów. Warto również zadbać o urządzenia i sprzęt do ćwiczeń funkcjonalnych. W przypadku maszyn aerobowych taką podstawą są:

 • bieżnie
 • rowerki stacjonarne
 • maszyny eliptyczne (orbitreki)

Natomiast urządzeniami, które powinny znaleźć się w strefie poświęconej treningowi siłowemu, są:

 • maszyny ze stosem
 • ławki do wyciskania sztangi
 • hantle
 • sztangi
 • gryfy i obciążenia olimpijskie

Co do treningu funkcjonalnego, to tutaj podstawą są gumy do ćwiczeń, liny treningowe, fit bagi, piłki lekarskie, kółka gimnastyczne czy kamizelki obciążeniowe. Niezwykle przydatna jest także tzw. brama (klatka funkcjonalna).

Zdjęcia: materiał od klienta.

Główne: Total Shape/https://totalshape.com/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety e-recept dla pacjentów i ich realizacja
Zalety e-recept dla pacjentów i ich realizacja
Od nowego roku zmiany w sposobie realizacji recept będą odczuwalne dla wielu pacjentów.
Metoda Kegla jako sposób na wysiłkowe nietrzymanie moczu
Metoda Kegla jako sposób na wysiłkowe nietrzymanie moczu
Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM) to stan, w którym dochodzi do mimowolnego wycieku moczu podczas wykonywania czynności, które zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej, takie jak kichanie, kaszel, czy podnoszenie ciężarów.
Carb cycling – na czym polega rotacja węglowodanami?
Carb cycling – na czym polega rotacja węglowodanami?
Dieta stworzona specjalnie dla sportowców – dzięki niej uzyskasz swoją wymarzoną sylwetkę, sprawdź!
Ostatnie wpisy