Piękno i siła mogą iść w parze. Filigranowa blondynka wykonała rekordowy przysiad z ciężarem 145 kg!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękno i siła mogą iść w parze. Filigranowa blondynka wykonała rekordowy przysiad z ciężarem 145 kg!

Osiągnięcia kobiet w sportach siłowych stają się coraz bardziej spektakularne. W tym tygodniu fenomenalna trójboistka Heather Connor pochwaliła się w mediach społecznościowych imponującym rekordem – ważącej aktualnie ok. 47 kg Amerykance udało się wykonać przysiad ze sztangą o masie 145 kg!

Chociaż filigranowa zawodniczka ma dopiero 29 lat, to może pochwalić się już wieloma prestiżowymi tytułami oraz rekordami. Heather Connor to dwukrotna mistrzyni świata IPF (ang. International Powerlifting Federation) i pierwsza kobieta, której udało się w martwym ciągu podnieść ciężar ponad czterokrotnie większy od masy swojego ciała (182,5 kg przy wadze 44,1 kg). Teraz piękna trójboistka waży wprawdzie kilka kilogramów więcej (ok. 47 kg), jednak jej dokonania wciąż wprawiają w osłupienie.

Na początku tego tygodnia Connor opublikowała na swoim Instagramie filmik z jednego z treningów, na którym widać, jak z dość dużą łatwością wykonuje pełny przysiad ze 145-kilogramowym ciężarem. To nowy, choć jeszcze nieoficjalny, rekord USA!

Ambitna Amerykanka nie jest jeszcze w pełni zadowolona ze swoich osiągów i w niedalekiej przyszłości zamierza rozprawić się ze wszystkimi możliwymi rekordami w swojej kategorii wagowej. „Jeśli uważasz, że to, co zrobiłam do tej pory, jest spoko, poczekaj do czerwca na USA Powerlifting Raw Nationals. Mam dużo więcej do pokazania” – napisała Connor w social mediach.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*