Siła jest kobietą! 10 najwybitniejszych przedstawicielek sportów siłowych
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Siła jest kobietą! 10 najwybitniejszych przedstawicielek sportów siłowych

Każdy zna Mariusza Pudzianowskiego, ale czy znacie też Anetę Florczyk albo Kristine Rhoades? Jeśli nie, to najwyższy czas poznać! 

1. Kristine Rhodes

Być może jedna z najpotężniejszych kobiet w historii. Ma na koncie aż siedem tytułów najsilniejszej kobiety Stanów Zjednoczonych oraz wiele osiągnięć poza granicami Ameryki, wśród nich mistrzostwa świata (2012) i dwa tytuły wicemistrzowskie (z lat 2003 i 2008). Jednym z ciekawszych osiągnięć 41-latki jest dwukrotne pobicie rekordu Guinnessa. Pierwszy w podnoszeniu hantla cyrkowego na minutę – podniosła go aż 26 razy. Drugi w pokonaniu 20-metrowego odcinka z obciążeniem 150 kilogramów.

2. Jill Mills

Kulturystka, która swoje pierwsze treningi miała na rodzinnej farmie. Po początkowych sukcesach stwierdziła jednak, że pójdzie w innym kierunku i zajęła się trójbojem. W 2003, jako debiutantka, podniosła łącznie 525 kilogramów. Jej aktualny rekord to 637 (z 2012 roku). Podjęła się również walki o medale w konkurencji strongwoman, w 2001 i 2003 zyskała tytuł mistrzyni świata, w 2005 „jedynie” stanęła na podium (brąz). W 2004 zwyciężyła rywalizację o miano „najsilniejszej żyjącej kobiety”

3. Becca Swanson

Często nazywana najsilniejszą kobietą w historii. Nie bez przyczyny! Sama jej postura może ku temu skłaniać. Jej rekord w przysiadzie z obciążeniem to 384 kg, w martwym ciągu wycisnęła 310 kg, a w trójboju dobiła do 930 kg. 

4. Nina Geira

Pochodząca z Ukrainy sportsmenka swoją karierę rozpoczęła w dyscyplinie rzutu kulą, ale dla Geiry było to zdecydowanie za mało. Niedługo później zdobyła aż 5 rekordów Guinnessa, a w 2011 roku uzyskała tytuł najsilniejszej kobiety świata. 

5. Stephanie Coen 

Jest doktorem fizjoterapii i pobiła aż 25 rekordów świata. Wcześniej była w kadrze narodowej piłkarek (do lat 17) Wenezueli. Jako pierwsza kobieta w historii podniosła ciężar o czterokrotnie większej wadze od niej samej (ważyła wówczas 56 kg i uniosła 235 kg).

6. Brittany Diamond

Potężna sportowczyni i modelka. Jest młodą i niezwykle uzdolnioną kobietą. Zasłynęła z przedsięwzięć takich jak zrobienie na martwym ciągu dwukrotności swojej wagi czy podnoszenie samochodów na zawołanie. 

7. Tatiana Kashirina

Rosyjska sztangistka, która uzyskała tytuł mistrzyni świata aż pięciokrotnie i trzykrotnie została wicemistrzynią. Na jej koncie znajduje się tak wielka pula złotych medali, że zawstydziłyby niejednego sportsmana. 

8. Donna More

Brytyjka, która nadwagę przekuła w potężną sylwetkę. Mimo opieki nad dwójką dzieci uzyskała m.in. takie tytuły jak: trzykrotna mistrzyni World’s Strongest Woman i dwukrotna mistrzyni Arnold World Strongwoman.

9. Chen Wei Ling

Sztangistka pochodząca z Tajwanu. Mimo swojego niewielkiego wzrostu (149 cm) na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku zdobyła złoty medal, a już w następnym roku wywalczyła brąz na mistrzostwach świata. 

10. Aneta Florczyk 

Listę zamyka „Atena” (jak brzmi jej pseudonim). Swoją karierę zaczęła dość wcześnie, bo w wieku 16 lat. Kilkakrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski, a w 2000 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy. Wśród jej intrygujących osiągnięć było m.in.: zwinięcie w ciągu minuty pięciu patelni, a także podniesienie rekordowej liczby dorosłych mężczyzn (12).

zdj. główne: John Arano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie suplementy pomogą w budowie masy mięśniowej?
Jakie suplementy pomogą w budowie masy mięśniowej?
Zastanawiasz się, czego szukać w sklepie z odżywkami i suplementami, żeby rozbudować swoją masę mięśniową? Przyjrzyj się wraz z nami bliżej ich etykietom!
Jak prawidłowo konfigurować zestawy wideodomofonowe Bticino – poradnik dla użytkowników
Jak prawidłowo konfigurować zestawy wideodomofonowe Bticino – poradnik dla użytkowników
Odkryj porady i wskazówki, które pomogą Ci w prawidłowej konfiguracji wideodomofonu Bticino. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym, jak maksymalizować możliwości swojego urządzenia.
Prawie 60 lat na karku i wciąż imponująca muskulatura. Legendarny czempion Mr. Olympia zachwyca sylwetką!
Prawie 60 lat na karku i wciąż imponująca muskulatura. Legendarny czempion Mr. Olympia zachwyca sylwetką!
Na profesjonalnej scenie nie pojawia się już od blisko ćwierćwiecza, a mimo to nadal intensywnie dba o zachowanie dobrej kondycji […]
Ostatnie wpisy