„Uda jak dwie piłki”. Zagraniczni kulturyści zaprezentowali monstrualne mięśnie czworogłowe ud!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

„Uda jak dwie piłki”. Zagraniczni kulturyści zaprezentowali monstrualne mięśnie czworogłowe ud!

W ostatnich tygodniach media społecznościowe zalała fala zdjęć kulturystów chwalących się gigantycznym obwodem swoich ud. Największe wrażenie wywarły zwłaszcza fotografie zamieszczone przez Charly’ego Rodrigueza oraz Nicolasa Vulliouda, którzy największy nacisk w treningu kładą właśnie na rozwój mięśni czworogłowych. „Te uda są jak dwie piłki” – piszą internauci.

Chociaż żaden z nich nie osiągnął spektakularnych sukcesów w sportach siłowych czy sylwetkowych, od kilku dni ich nazwiska znajdują się na czołówkach wielu światowych serwisów kulturystycznych. Proporcje sylwetek Charly’ego Rodrigueza oraz Nicolasa Vulliouda dalekie są wprawdzie od idealnych, ale właśnie to zapewniło im ogromną popularność w sieci. Meksykanina i Szwajcara łączy zresztą bardzo wiele. Obaj w przeszłości trenowali albo – jak w przypadku Rodrigueza – nadal trenują piłkę nożną, jednak zawodową karierę zdecydowali się związać z bodybuildingiem. Swoim znakiem rozpoznawczym uczynili natomiast monstrualne nogi. Gdyby nie opublikowane na przestrzeni ostatniego miesiąca zdjęcia, aż trudno byłoby uwierzyć, że mięśnie czworogłowe ud mogą zostać rozbudowane do tak niebotycznych rozmiarów!

Mistera Mexico 2018, a obecnie instruktora personalnego, obserwuje na Instagramie już ponad 100 tysięcy użytkowników. To właśnie na tej platformie społecznościowej Rodriguez zyskał światowy rozgłos. Latynoski kulturysta IFBB regularnie wrzuca zdjęcia swojej sylwetki, opatrzone przeważnie motywacyjnymi wpisami. Na większości z nich z dumą prezentuje umięśnione do granic możliwości nogi. Jego ulubione ćwiczenie to martwy ciąg (w wielu odmianach).

Vullioud może pochwalić się jeszcze większą liczbą fanów na Instagramie (aktualnie ponad 350 tys.), z którymi zresztą chętnie wchodzi w interakcje. „Rzeczą, za którą teraz najbardziej tęsknię są moje zwyczajowe maszyny do treningu mięśni nóg. Czy siłownie zostaną otwarte w przyszłym tygodniu? Jakie są Wasze opinie?” – zapytał niedawno Szwajcar. W kraju Helwetów, podobnie jak w Polsce, siłownie i kluby fitness również zostały zamknięte, dlatego przez najbliższy czas Nicolas nie będzie mógł wypychać ciężarów na suwnicy ani uginać nóg na maszynie, co dotychczas czynił regularnie.

Foto wyróżniające: Shtarka1 / Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiedzialność cywilna może zabezpieczyć twoją firmę przed nieoczekiwanym ryzykiem?
Jak odpowiedzialność cywilna może zabezpieczyć twoją firmę przed nieoczekiwanym ryzykiem?
Odkryj, jak odpowiedzialność cywilna chroni firmę przed nieprzewidzianym ryzykiem finansowym i prawami. Idealne dla właścicieli firm, pragnących zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo.
Czy kulturyści powinni pić kawę?
Czy kulturyści powinni pić kawę?
Sportowcy mogą pić kawę zarówno podczas treningów, jak i w dniu zawodów, jednak tylko w określonej, dziennej ilości. Kofeina może […]
Jak kamizelki obciążeniowe mogą wspomóc rozwój dziecka z problemami integracji sensorycznej?
Jak kamizelki obciążeniowe mogą wspomóc rozwój dziecka z problemami integracji sensorycznej?
Dowiedz się, jak kamizelki obciążeniowe stosowane w terapii sensorycznej mogą skutecznie wspierać rozwój dzieci z problemami integracji sensorycznej.
Ostatnie wpisy