Obsesja doskonałości. Mr. Olympia 2020 pracuje nad „ulepszonym pakietem”!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obsesja doskonałości. Mr. Olympia 2020 pracuje nad „ulepszonym pakietem”!

Triumfator najważniejszej imprezy kulturystycznej na świecie wciąż dąży do poprawy swojej i tak imponującej sylwetki. Mamdouh Elssbiay zapowiedział już, że niedługo ujrzymy jego nową, udoskonaloną muskulaturę. „Nie mogę doczekać się wprowadzenia ulepszonego pakietu podczas tegorocznego Mr. Olympia” – napisał na swoim Instagramie popularny „Big Ramy”.

Po zwycięstwie w prestiżowych zawodach zorganizowanych wyjątkowo w Orlando, 36-letni Egipcjanin został przywitany w ojczyźnie jak bohater narodowy. Elssbiay nie świętował jednak zbyt długo życiowego sukcesu i absolutnie nie zamierza osiadać na laurach. Do treningów na siłowni wrócił już pod koniec ubiegłego roku, natomiast kilka dni temu pochwalił się w mediach społecznościowych aktualną sylwetką.

„Big Ramy” marzy o obronie tytułu Mr. Olympia, dlatego podczas najbliższej edycji zamierza oczarować sędziów oraz obserwatorów swoim kolejnym progresem. Choć wielu jego fanów obawiało się o to, czy Elssbiay będzie w stanie utrzymać na dłużej monstrualną muskulaturę, to ich wątpliwości zostały momentalnie rozwiane. Na najnowszych zdjęciach zamieszczonych na oficjalnym Instagramie kulturysty widać, że nie zatracił swoich największych atutów – potężnie rozbudowanych mięśni ud czy szerokiej obręczy barkowej.

Mierzący 178 centymetrów i ważący około 140 kilogramów czempion zdradził, że pracuje właśnie nad „ulepszonym pakietem”, mimo że już teraz wyróżnia się rozmiarami na tle rywali. „Bóg zamierza się jeszcze poprawić”, „nadchodzi era Big Ramiego”, „nie możemy się doczekać, co zaprezentujesz w tym roku” – to tylko niektóre z komentarzy podekscytowanych internautów.

Jeśli Elssbiay rzeczywiście zrealizuje swoje zapowiedzi, ma szansę dołączyć do grona najwybitniejszych kulturystów, którzy co najmniej dwukrotnie zdobywali najwyższy laur na Mr. Olympia – Lee Haneya (8 triumfów), Ronniego Colemana (8), Phila Heatha (7), Arnolda Schwarzeneggera (7), Doriana Yatesa (6), Jaya Cutlera (4), Franka Zane (3), Sergio Olivy (3), Franca Columbu (2) i Larry’ego Scotta (2).

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie produkty elektryczne dla twojego domu? Poradnik oparty na doświadczeniu hurtowni elektrycznej
Jak wybrać odpowiednie produkty elektryczne dla twojego domu? Poradnik oparty na doświadczeniu hurtowni elektrycznej
Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami od ekspertów z branży elektrycznej, aby wybierać najodpowiedniejsze produkty elektryczne dla twojego domu. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces.
Równowaga kwasowo-zasadowa a dieta kulturysty – co jeść, aby zachować optymalne proporcje?
Równowaga kwasowo-zasadowa a dieta kulturysty – co jeść, aby zachować optymalne proporcje?
Jaki wpływ na zdrowie ma utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i jak tego dokonać? Opowiadamy o zachowaniu odpowiednich proporcji!
Pory dnia a efektywność ćwiczeń
Pory dnia a efektywność ćwiczeń
Czy pory dnia mogą mieć wpływ na efektywność ćwiczeń? Okazuje się, że tak. Sprawdź kiedy wykonywać trening siłowy, a kiedy aerobowy czy wytrzymałościowy!
Ostatnie wpisy