Prawie pół tony w przysiadzie! Daniel Bell coraz bliżej pobicia rekordu życiowego
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawie pół tony w przysiadzie! Daniel Bell coraz bliżej pobicia rekordu życiowego

Jeden z najsilniejszych trójboistów na świecie nie zwalnia tempa. Podczas jednego z ostatnich treningów Daniel Bell wykonał przysiad z imponującym ciężarem 480 kg – to zaledwie 2,5 kg mniej niż wynosi jego oficjalny personal best z wykorzystaniem pasków wzmacniających.

„King Of The Lifts”, jak nazywany jest Bell, zamierza w tym roku skutecznie powalczyć o triumfy w prestiżowych zawodach dla trójboistów, a dodatkowo chce ustanowić nowy rekord świata w swojej koronnej konkurencji. W tym tygodniu do powtórzenia historycznego przysiadu z WRPF American Barbell Club Open 2019 zabrakło mu tylko 2,5 kg, aczkolwiek udana próba z ciężarem o masie 480 kg (1058,2 lbs) i tak wywarła w środowisku sportów siłowych ogromne wrażenie. Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać bowiem, z jaką łatwością 33-latek wykonuje powtórzenie przy użyciu pasków wzmacniających. „To był dobry dzień” – napisał na swoim Instagramie.

Ambitny Amerykanin, który na co dzień trenuje na siłowni Perfect Storm Hardcore Training Gym na Florydzie, jest zatem na dobrej drodze, aby odzyskać utracony niedawno rekord świata w trójboju siłowym wśród zawodników startujących w kategorii do 140 kg. Jego najlepszy wynik łączny z trzech konkurencji wynosi 1142,5 kg (2517 lbs), podczas gdy aktualny rekordzista, Czech Petr Petráš, może pochwalić się od grudnia rezultatem 1160 kg (2557 lbs).

Za nieco ponad trzy tygodnie Bell wystartuje w swoich pierwszych tegorocznych zawodach pod szyldem World Raw Powerlifting Federation. Na WRPF Hybrid Showdown 2021 będzie oczywiście murowanym kandydatem do zwycięstwa, ale poza wygraną jego celem jest także udany atak na rekord globu.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Startuje Arnold Classic Europe 2020. Wiktoria Nnaka powalczy o kolejny triumf!
Startuje Arnold Classic Europe 2020. Wiktoria Nnaka powalczy o kolejny triumf!
Rewelacyjna debiutanka z Koszalina przywiozła już z Santa Susanna wiele wspaniałych wspomnień i worek medali z najcenniejszego kruszcu. Najpiękniejszym zakończeniem […]
Trening na ładne plecy w domu – Marta Mróz (Fit Kobietka)
Trening na ładne plecy w domu – Marta Mróz (Fit Kobietka)
Wiele aktywnych fizycznie kobiet zaniedbuje trening pleców, tymczasem silne plecy to lepszy wygląd sylwetki oraz więcej siły do wykonywania codziennych […]
Dlaczego kawa jest taka smaczna? – tajemnice palarni kawy
Dlaczego kawa jest taka smaczna? – tajemnice palarni kawy
Większość ludzi nie może sobie wyobrazić poranku bez filiżanki kawy. Pierwsza myśl, która pojawia się w głowie po wstaniu na nogi to - kawa! Nic w tym dziwnego w końcu to ona pomaga przetrwać trudne poranki i rozchmurzyć dzień.
Ostatnie wpisy