Julius Maddox pobił rekord wszech czasów w wyciskaniu na ławeczce! „Może podnieść jeszcze więcej”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Julius Maddox pobił rekord wszech czasów w wyciskaniu na ławeczce! „Może podnieść jeszcze więcej”

Jak zapowiedział, tak zrobił – Juliius Maddox pobił własny rekord świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce bez dodatkowego sprzętu wspomagającego! Zdaniem wielu dziennikarzy i ekspertów fenomenalny wynik 355 kg (782,6 lbs) nie jest wcale szczytem możliwości potężnego trójboisty.

Maddox nieustannie podnosi sobie poprzeczkę, choć już dawno zdystansował rywali w tej popularnej konkurencji trójboju siłowego. Poprzedni rekord wszech czasów w wyciskaniu na ławeczce bez koszuli wspomagającej także należał do niego – na zawodach z cyklu Arnold Sports Festival zaliczył udaną próbę ze sztangą o masie 350 kg (770 funtów). Przed kilkoma dniami poprawił się jeszcze o blisko 5 kilogramów, ale – jak zapowiada 33-letni siłacz – to tylko kolejny etap na drodze do złamania niewyobrażalnej bariery 800 funtów (363 kg).

Nowy rekord zawodnik o dość nietypowym pseudonimie „Irregular Strength” (z ang. „Nieregularna Siła”) ustanowił podczas lutowych zawodów Hybrid Showdown w Miami na Florydzie. W pierwszym podejściu bez trudu wycisnął 330 kg, a potem rozprawił się z rekordowym ciężarem 355 kg (782,6 lbs). Oglądając materiał video dokumentujący ten wielki wyczyn, można dojść do wniosku, że Amerykanin rzeczywiście byłby w stanie podnieść dodatkowe kilogramy. „On może wycisnąć jeszcze więcej” – nie mają wątpliwości dziennikarze i eksperci zajmujący się na co dzień sportami siłowymi.

Po nieudanym ubiegłorocznym podejściu do 363 kg, zakończonym notabene poważną kontuzją ramienia, Maddox postawił teraz na metodę małych kroków i ta koncepcja sprawdza się póki co doskonale. Przy miarowych postępach, jakie notuje ważący ponad 200 kg trójboista z Kentucky, imponująca granica 800 lbs powinna pęknąć jeszcze w tym półroczu.

Zdjęcie wyróżniające: Julius Maddox / Irregular Strength Instagram

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać i zastosować tranzystory bipolarne? Poradnik dla użytkowników serwisu WireArea
Jak wybrać i zastosować tranzystory bipolarne? Poradnik dla użytkowników serwisu WireArea
Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać i skutecznie zastosować tranzystory bipolarne? Przeczytaj nasz szczegółowy poradnik na WireArea, który pomoże Ci zrozumieć jakie kroki powinieneś podjąć.
Najważniejsze założenia diety na redukcję
Najważniejsze założenia diety na redukcję
Zmiana sposobu odżywiania może okazać się wyjątkowo skuteczna w procesie zrzucania wagi. Poznaj zasady skutecznej diety redukcyjnej!
Jak wybrać dobre obuwie sportowe?
Jak wybrać dobre obuwie sportowe?
Mówiąc o obuwiu sportowym, możemy mieć na myśli dwa rodzaje butów.
Ostatnie wpisy