Julius Maddox pobił rekord wszech czasów w wyciskaniu na ławeczce! „Może podnieść jeszcze więcej”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Julius Maddox pobił rekord wszech czasów w wyciskaniu na ławeczce! „Może podnieść jeszcze więcej”

Jak zapowiedział, tak zrobił – Juliius Maddox pobił własny rekord świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce bez dodatkowego sprzętu wspomagającego! Zdaniem wielu dziennikarzy i ekspertów fenomenalny wynik 355 kg (782,6 lbs) nie jest wcale szczytem możliwości potężnego trójboisty.

Maddox nieustannie podnosi sobie poprzeczkę, choć już dawno zdystansował rywali w tej popularnej konkurencji trójboju siłowego. Poprzedni rekord wszech czasów w wyciskaniu na ławeczce bez koszuli wspomagającej także należał do niego – na zawodach z cyklu Arnold Sports Festival zaliczył udaną próbę ze sztangą o masie 350 kg (770 funtów). Przed kilkoma dniami poprawił się jeszcze o blisko 5 kilogramów, ale – jak zapowiada 33-letni siłacz – to tylko kolejny etap na drodze do złamania niewyobrażalnej bariery 800 funtów (363 kg).

Nowy rekord zawodnik o dość nietypowym pseudonimie „Irregular Strength” (z ang. „Nieregularna Siła”) ustanowił podczas lutowych zawodów Hybrid Showdown w Miami na Florydzie. W pierwszym podejściu bez trudu wycisnął 330 kg, a potem rozprawił się z rekordowym ciężarem 355 kg (782,6 lbs). Oglądając materiał video dokumentujący ten wielki wyczyn, można dojść do wniosku, że Amerykanin rzeczywiście byłby w stanie podnieść dodatkowe kilogramy. „On może wycisnąć jeszcze więcej” – nie mają wątpliwości dziennikarze i eksperci zajmujący się na co dzień sportami siłowymi.

Po nieudanym ubiegłorocznym podejściu do 363 kg, zakończonym notabene poważną kontuzją ramienia, Maddox postawił teraz na metodę małych kroków i ta koncepcja sprawdza się póki co doskonale. Przy miarowych postępach, jakie notuje ważący ponad 200 kg trójboista z Kentucky, imponująca granica 800 lbs powinna pęknąć jeszcze w tym półroczu.

Zdjęcie wyróżniające: Julius Maddox / Irregular Strength Instagram

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie akcesoria elektroniczne dla swojego projektu DIY
Jak wybrać odpowiednie akcesoria elektroniczne dla swojego projektu DIY
Podpowiadamy, które podzespoły elektroniczne będą najlepszą opcją do Twojego projektu DIY. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jak unikać najczęściej popełnianych błędów.
Jak obserwować zwierzęta nocą?
Jak obserwować zwierzęta nocą?
Planujesz nocne wyjście do lasu w celu obserwacji zwierząt? Przeczytaj, jak odpowiednio się do niego przygotować i co zabrać ze sobą w teren.
Zdrowe i kaloryczne śniadania do przygotowania w kilka minut
Zdrowe i kaloryczne śniadania do przygotowania w kilka minut
Poznaj kilka sprawdzonych przepisów na smaczne, zdrowe oraz kaloryczne śniadania, które można przygotować w krótkim czasie.
Ostatnie wpisy