Srebrna Wiktoria! Kapitalny debiut reprezentantki Polski na profesjonalnej scenie Arnold Classic Europe!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Srebrna Wiktoria! Kapitalny debiut reprezentantki Polski na profesjonalnej scenie Arnold Classic Europe!

Kariera Wiktorii Nnaki w sportach sylwetkowych rozwija się w galaktycznym tempie. Fenomenalna zawodniczka z Koszalina do swojej bogatej kolekcji tegorocznych trofeów dołożyła właśnie srebrny medal w kategorii Bikini Fitness PRO zdobyty podczas weekendowych zawodów IFBB Elite Pro World Championships w ramach prestiżowej imprezy Arnold Classic Europe 2020 oraz trzy złote krążki w rywalizacji amatorów. A to wszystko w wieku zaledwie 19 lat!

Triumfatorka Mistrzostw Świata Juniorek, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata Seniorek jechała do Santa Susanna jako jedno z objawień w kategorii Bikini Fitness i ponownie zachwyciła publiczność, a zwłaszcza sędziów. Spośród finalistek biorących udział w zmaganiach profesjonalistek wyższe oceny otrzymała jedynie Oksana Bryhidyr z Ukrainy (6, gdzie 5 to maksymalna nota), która z kolei w ubiegłym roku finiszowała na drugiej lokacie.

Srebro w debiucie na tak prestiżowej imprezie to dla nastoletniej ambasadorki Olimp Sport Nutrition wielki sukces. Nnaka (10 pkt) okazała się lepsza aż od 17 czołowych zawodniczek Starego Kontynentu, w tym znacznie bardziej doświadczonych Liny Bejarano (13 pkt, Hiszpania), Yany Kuznetsovej (22 pkt, Rosja) czy Veroniki Zemanovej (26 pkt, Czechy).

Tegoroczne osiągnięcia Wiktorii są doprawdy imponujące. Do wspomnianych sukcesów, w minioną niedzielę dorzuciła jeszcze tytuły Mistrzyni Arnold Classic Europe Juniorek, Mistrzyni Arnold Classic Europe Seniorek i złoto w kategorii Women’s Bikini-Fitness Overall. W naznaczonym pandemią sezonie wystartowała łącznie w ośmiu zawodach i uzbierała w nich 17 medali, w tym 16 z najcenniejszego kruszcu! Już od stycznia będzie natomiast intensywnie przygotowywała się do obrony wszystkich trofeów. Dodatkowo w przyszłym roku podejmie także próbę zdobycia absolutnego Mistrzostwa Polski (MP i PP) oraz zadebiutuje w organizowanych co 5 lat zawodach Grand Prix Baikal w Rosji.

Wiktoria Nnaka z nagrodami wywalczonymi na Arnold Classic Europe 2020

W Katalonii znakomicie zaprezentowała się także inna nasza reprezentantka – Kalina Zygowska. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w klasycznej kategorii Fitness, ustępując jedynie Węgierce Nikolett Szabo i Hiszpance Claudii Ripoll.

Zdjęcie wyróżniające: Arnold Classic Europe / Wiktoria Nnaka / Instagram

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie aspekty są brane przy wycenie ubezpieczenia turystycznego?
Jakie aspekty są brane przy wycenie ubezpieczenia turystycznego?
Na jakie wydatki musimy się przygotować, zawierając umowę z ubezpieczycielem?
Olej MCT: Paliwo dla sportowców
Olej MCT: Paliwo dla sportowców
Prawdopodobnie słyszałeś o oleju MCT w kontekście kawy bulletproof, popularnej w diecie ketogenicznej. Jednak pełnienie funkcji składnika tego wyjątkowego napoju to nie jedyna cecha MCT.
L-karnityna bezpiecznym wspomaganiem treningu siłowego
L-karnityna bezpiecznym wspomaganiem treningu siłowego
Suplementy z dodatkiem L-karnityny doskonale sprawdzają się u sportowców, gdyż w pozytywny sposób wpływają na osiągane wyniki. Oto garść przydatnych informacji na ich temat.
Ostatnie wpisy