Ogromny sukces naszych fitnessek! Reprezentantki Polski wróciły z Mistrzostw Świata Juniorów z workiem medali!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ogromny sukces naszych fitnessek! Reprezentantki Polski wróciły z Mistrzostw Świata Juniorów z workiem medali!

O przyszłość sportów sylwetkowych w Polsce absolutnie nie należy się obawiać. Z październikowych Mistrzostw Świata Juniorów w Kulturystyce i Fitness reprezentantki Polski przywiozły aż 12 trofeów, z czego pięć za zwycięstwo! Trenerem dwóch medalistek jest Akop Szostak, który w ostatnim czasie może świętować sukcesy wielu swoich podopiecznych.

Do udziału w światowym czempionacie, który w miniony weekend odbyły się w rumuńskim mieście Kluż-Napoka, PZKFiTS oddelegował mocną, ośmioosobową kadrę A. Nasi reprezentanci do lat 23 rywalizowali w różnych kategoriach: bikini fitness (Marcelina Woźniak, Wiktoria Nnaka, Wiktoria Gąsior, Joanna Tańska, Patrycja Słaby), wellness fitness (Natalia Grzyb), fitness sylwetkowe (Julia Łanecka) oraz kulturystyka klasyczna (Oskar Kraś). Łącznie w zawodach wzięło udział 14 sportowców startujących pod biało-czerwoną flagą.

Największy sukces odniosła genialna Wiki Nnaka, która we wrześniu wywalczyła aż 4 złote medale na Mistrzostwach Europy w Santa Susanna, zaś z Rumunii wyjechała w glorii podwójnej mistrzyni świata juniorek (Junior Women’s Bikini Fitness 16-20 lat powyżej 166 cm i Bikini Fitness Overall)! W swoich kategoriach triumfowały również Marcelina Wozniak, Julia Łanecka oraz Yuliia Komenotrus (drużyna B).

Znakomicie wypadły także dwie podopieczne Akopa Szostaka – Natalia Grzyb i Patrycja Słaby. Pierwsza z nich musiała uznać jedynie wyższość 20-letniej Chorwatki Mii Miklis, zaś drugiej udało się stanąć na najniższym stopniu podium (za Adelą Uhrovą i Robertą Nastase).

„Przygotowania do zawodów nie są łatwe. Czasem do kogoś bardzo mocno się przywiązujesz, poświęcasz wiele czasu i zaangażowania… a później okazuje się, że byłeś potrzebny tylko i wyłączne dla korzyści. Dziś startowały dziewczyny, które są inne! Wiem, że łączy nas świetna relacja i dziękuje Wam za to! Dla mnie jesteście najlepsze” – napisał na Instagramie dumny Szostak.


Złoty medal w kulturystyce klasycznej (kategoria wiekowa 16-23) zdobył też Oskar Kraś, dla którego jest to największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze. Drugi z naszych panów, Kamil Merena, uplasował się na piątym miejscu w kategorii 21-23.

Za półtora tygodnia wystartuje kolejna wielka impreza – IFBB World Bodybuilding, Fitness & Masters Championships 2020 w Santa Susanna, gdzie znów liczymy na fantastyczne występy naszych kulturystów i zawodniczek fitness.

Zdjęcie wyróżniające: Patrycja Słaby / Instagram

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sterydy anaboliczne – które z nich powodują najmniejsze skutki uboczne?
Sterydy anaboliczne – które z nich powodują najmniejsze skutki uboczne?
Nierozważne stosowanie zbyt dużej ilości środków pobudzających wzrost i wzmocnienie siły mięśni może prowadzić do wielu poważnych dolegliwości. Dowiedz się, na jakie objawy sterydów anabolicznych należy zwrócić uwagę!
Jak zacząć przygodę ze sportem?
Jak zacząć przygodę ze sportem?
Obecnie siłownie cieszą się dużą popularnością, a amatorów sportów siłowych i fitness przybywa.
Wegańskie odżywki białkowe – czy działają tak samo jak klasyczne?
Wegańskie odżywki białkowe – czy działają tak samo jak klasyczne?
Budujesz masę mięśniową i potrzebujesz białka, ale zrezygnowałeś z produktów odzwierzęcych? Oto równie skuteczna alternatywa – odżywki oparte na białku roślinnym!
Ostatnie wpisy