Ogromny sukces naszych fitnessek! Reprezentantki Polski wróciły z Mistrzostw Świata Juniorów z workiem medali!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ogromny sukces naszych fitnessek! Reprezentantki Polski wróciły z Mistrzostw Świata Juniorów z workiem medali!

O przyszłość sportów sylwetkowych w Polsce absolutnie nie należy się obawiać. Z październikowych Mistrzostw Świata Juniorów w Kulturystyce i Fitness reprezentantki Polski przywiozły aż 12 trofeów, z czego pięć za zwycięstwo! Trenerem dwóch medalistek jest Akop Szostak, który w ostatnim czasie może świętować sukcesy wielu swoich podopiecznych.

Do udziału w światowym czempionacie, który w miniony weekend odbyły się w rumuńskim mieście Kluż-Napoka, PZKFiTS oddelegował mocną, ośmioosobową kadrę A. Nasi reprezentanci do lat 23 rywalizowali w różnych kategoriach: bikini fitness (Marcelina Woźniak, Wiktoria Nnaka, Wiktoria Gąsior, Joanna Tańska, Patrycja Słaby), wellness fitness (Natalia Grzyb), fitness sylwetkowe (Julia Łanecka) oraz kulturystyka klasyczna (Oskar Kraś). Łącznie w zawodach wzięło udział 14 sportowców startujących pod biało-czerwoną flagą.

Największy sukces odniosła genialna Wiki Nnaka, która we wrześniu wywalczyła aż 4 złote medale na Mistrzostwach Europy w Santa Susanna, zaś z Rumunii wyjechała w glorii podwójnej mistrzyni świata juniorek (Junior Women’s Bikini Fitness 16-20 lat powyżej 166 cm i Bikini Fitness Overall)! W swoich kategoriach triumfowały również Marcelina Wozniak, Julia Łanecka oraz Yuliia Komenotrus (drużyna B).

Znakomicie wypadły także dwie podopieczne Akopa Szostaka – Natalia Grzyb i Patrycja Słaby. Pierwsza z nich musiała uznać jedynie wyższość 20-letniej Chorwatki Mii Miklis, zaś drugiej udało się stanąć na najniższym stopniu podium (za Adelą Uhrovą i Robertą Nastase).

„Przygotowania do zawodów nie są łatwe. Czasem do kogoś bardzo mocno się przywiązujesz, poświęcasz wiele czasu i zaangażowania… a później okazuje się, że byłeś potrzebny tylko i wyłączne dla korzyści. Dziś startowały dziewczyny, które są inne! Wiem, że łączy nas świetna relacja i dziękuje Wam za to! Dla mnie jesteście najlepsze” – napisał na Instagramie dumny Szostak.


Złoty medal w kulturystyce klasycznej (kategoria wiekowa 16-23) zdobył też Oskar Kraś, dla którego jest to największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze. Drugi z naszych panów, Kamil Merena, uplasował się na piątym miejscu w kategorii 21-23.

Za półtora tygodnia wystartuje kolejna wielka impreza – IFBB World Bodybuilding, Fitness & Masters Championships 2020 w Santa Susanna, gdzie znów liczymy na fantastyczne występy naszych kulturystów i zawodniczek fitness.

Zdjęcie wyróżniające: Patrycja Słaby / Instagram

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile powinien trwać optymalny trening na siłowni?
Ile powinien trwać optymalny trening na siłowni?
Lubisz ćwiczyć na siłowni? Sprawdź, ile powinien trwać Twój trening!
Trening na ładne plecy w domu – Marta Mróz (Fit Kobietka)
Trening na ładne plecy w domu – Marta Mróz (Fit Kobietka)
Wiele aktywnych fizycznie kobiet zaniedbuje trening pleców, tymczasem silne plecy to lepszy wygląd sylwetki oraz więcej siły do wykonywania codziennych […]
Jak wybrać optymalne parametry dla serwera gier?
Jak wybrać optymalne parametry dla serwera gier?
Przewodnik dla graczy i deweloperów dotyczący wyboru serwerów do gier. Poznaj kluczowe czynniki związane z właściwościami technicznymi, szybkością działania i skalowalnością, które wpływają na jakość rozgrywki.
Ostatnie wpisy