Wybierasz się na fitness po raz pierwszy? Na to warto się przygotować!
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się na fitness po raz pierwszy? Na to warto się przygotować!

Pierwsze zajęcia z fitnessu mogą być stresujące, dlatego warto przygotować się do nich trochę wcześniej. O czym konieczne należy pamiętać i na jakie elementy warto zwrócić uwagę przed pierwszymi zajęciami?

Jakie rzeczy ze sobą zabrać? 

Lista akcesoriów i wyposażenia, które warto mieć przy sobie w czasie zajęć fitness, zależy od indywidualnych potrzeb zawodnika. Na tej podstawowej, która towarzyszy każdemu, nie może zabraknąć stroju sportowego, obuwia na zmianę, wody lub napoju izotonicznego, maty do ćwiczeń oraz dodatkowych przyrządów, takich jak własne hantle, kostki, rękawiczki do podnoszenia sztangi czy gumy do ćwiczeń. Może się przydać także niewielki ręczniczek do wycierania potu lub frotka. Osoby, które planują kąpać się po zajęciach, koniecznie powinny ze sobą zabrać klapki pod prysznic, ręcznik oraz niezbędne kosmetyki. Dodatkowo na liście można umieścić zdrowe przekąski przed lub potreningowe, które utrzymują energię i kaloryczność na odpowiednim poziomie. 

Nie stresuj się swoją kondycją!

Fitness to jedne z zajęć ogólnorozwojowych, które pomagają nie tylko zwiększyć siłę mięśni, ale także mają wpływ na wydolność oddechową. Z tego względu pierwsze kilka treningów może być bardziej wymagające dla organizmu. Nauka prawidłowej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, praca nad właściwym sposobem oddychania oraz złapanie właściwego rytmu treningowego wymagają czasu i cierpliwości. Nie warto się stresować, że niektóre rzeczy są zbyt trudne do wykonania, brakuje siły w mięśniach czy trudno jest złapać oddech po kolejnej serii tabaty. Wszystkie te elementy są naturalne dla większości osób i stają się coraz łatwiejsze z upływem czasu. Praca nad kondycją fizyczną jest bardzo wymagająca dla każdego z zawodników, szczególnie dla tych, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero rozpoczynają. Obserwuj swoje ciało, zapisuj swoje wyniki, a z czasem zauważysz, jak dużo zmieniło się w Twoim organizmie od pierwszych zajęć fitness. 

Poszukaj partnera do ćwiczeń!

Dołączenie do grupowych zajęć samodzielnie może być dużym obciążeniem psychicznym, szczególnie na początkowym etapie treningów. Poczucie, że jest się obserwowanym i ocenianym, może znacząco wpłynąć na efektywność ćwiczeń i samopoczucie podczas treningu. Z tego powodu warto przygotować się zawczasu i szybko znaleźć sobie partnera. Trening we dwoje będzie weselszy i przyjemniejszy. Wspólne dzielenie trudów poszczególnych elementów treningu może pozytywnie wpłynąć na jego efektywność, a także zwiększyć ogólną motywację do uprawiania sportu. Komfort uzyskany w czasie zajęć fitness to jeden z ważnych elementów realizacji tego typu ćwiczeń grupowych. Fitness jest ściśle związany z energiczną muzyką, dlatego warto łapać tę energię wspólnie i w dobrym nastroju realizować plan treningowy.

Zdjęcie główne: juan pablo rodriguez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawy bezpiecznego treningu dla początkujących entuzjastów fitness
Podstawy bezpiecznego treningu dla początkujących entuzjastów fitness
Odkryj tajniki właściwego treningu - dowiedz się, jak zacząć swoją podróż z fitness bez narażania na szkody. Poczuj radość i korzyści z regularnych ćwiczeń, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.
Pudzian wraca do KSW – z kim będzie walczył Mariusz Pudzianowski?
Pudzian wraca do KSW – z kim będzie walczył Mariusz Pudzianowski?
Pudzian wraca na ring – znamy terminy walki i przeciwników, najbliższa już niebawem! Sprawdź, z kim zmierzy się legendarny polski strongman!
Efektywne ćwiczenia na mięśnie nóg dla początkujących
Efektywne ćwiczenia na mięśnie nóg dla początkujących
Ćwiczenia na mięśnie nóg to kluczowy element każdego treningu siłowego. Z powodzeniem można je wykonywać zarówno na siłowni, jak i w domu.
Ostatnie wpisy