Niepełnosprawny strongman pobił rekord świata w martwym ciągu na siedząco o ponad 50 kilogramów!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niepełnosprawny strongman pobił rekord świata w martwym ciągu na siedząco o ponad 50 kilogramów!

Pseudonim „Big Sitting Bull” nie wziął się znikąd. Podczas tegorocznych zawodów World Strongest Disabled Man (WSDM) cierpiący na niedowład kończyn dolnych Tobias Anthofer zaliczył fenomenalną próbę w martwym ciągu w pozycji siedzącej, podnosząc aż 555,5 kg! Niemiecki siłacz ustanowił tym samym nowy rekord globu, który trudno będzie komukolwiek pobić.

Dotychczasowy rekordzista Guinnessa, Martin Tye, kilkakrotnie przekraczał granicę pół tony w martwym ciągu na siedząco, ale nigdy nie zbliżył się nawet do ciężaru, jaki podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Strongmanów Niepełnosprawnych wydźwignął Tobias Anthofer. Niemiec osiągnął historyczny rezultat 555,5 kg (1,224.8 lbs), bijąc poprzedni rekord Tye’a o ponad 50 kilogramów!

Popularny „Big Sitting Bull” wygrał na zawodach w Luenen także trzy pozostałe konkurencje w swojej kategorii, deklasując dwójkę rywali z Wielkiej Brytanii – Ricka Longa i Dave’a Walsha. Złoty medalista WSDM 2020 w ciągu minuty aż 25 razy wycisnął sztangę ważącą 85kg (dla porównania: konkurenci zaliczyli tylko 8 i 9 powtórzeń), a ponadto utrzymał na wysokości głowy 20-kilogramową hantlę przez blisko 58,47 s oraz podtrzymał w żelaznym uchwycie 60-kilogramowe sztangielki przez 69,67 s.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*