Blessing Awodibu gotowy do profesjonalnego debiutu. „Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Blessing Awodibu gotowy do profesjonalnego debiutu. „Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki”

Już za kilkadziesiąt godzin dojdzie do długo wyczekiwanego profesjonalnego debiutu Blessinga Awodibu – jednego z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów i gwiazdy social mediów. Potężny Irlandczyk w ten weekend powalczy o zwycięstwo w zawodach IFBB Indy Pro, a już tydzień później weźmie udział w mocno obsadzonym New York Pro 2021, gdzie jednym z jego głównych konkurentów będzie Nick Walker. „Ktokolwiek pojawi się na scenie, zostanie „pobłogosławiony” przez Boogeymana” – buńczucznie zapowiada Awodibu.

W mediach społecznościowych dał się poznać jako dowcipniś z nietuzinkowym poczuciem humoru, lecz do kwestii treningu i diety Blessing Awodibu podchodzi niezwykle poważnie. Dość powiedzieć, że do swojego pierwszego startu w profesjonalnych zawodach przygotowywał się skrupulatnie aż od 2017 roku, kiedy to zdobył upragnioną kartę IFBB Pro. Efekty są jednak piorunujące!

„Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki, odkąd zostałem zawodowcem w 2017 roku. To jest powód, dla którego potrzebowałem tyle czasu – chciałem po prostu upewnić się, że robię to we właściwy sposób. Uczyłem się od Kaia Greene’a i wielu kulturystów ze starej szkoły, jak pozować, prezentować muskulaturę, jak angażować publiczność oraz zaprezentować prawdziwe dzieło sztuki na scenie” – powiedział Blessing Awodibu w jednym z wywiadów, cytowany przez fachowy serwis fitnessvolt.com.

Popularny „Boogeyman” (aż 1,7 mln obserwujących na Instagramie!) już w nadchodzący weekend będzie mógł skonfrontować się z innymi czołowymi zawodnikami w kategorii Open podczas IFBB Indy Pro 2021. Wielu ekspertów stawia 29-letniego debiutanta w roli głównego faworyta, co nie powinno dziwić, gdy spojrzymy na jego aktualną sylwetkę. Przy 177 cm wzrostu ciemnoskóry Irlandczyk waży obecnie ok. 110 kg, a mimo to jest w stanie zachować fenomenalną, smukłą talię oraz doskonale zarysowane mięśnie brzucha! Największą furorę w ostatnim czasie wywołały jednak zdjęcia, na których Blessing Awodibu dumnie prezentuje nieprawdopodobnie rozbudowane plecy oraz ramiona, których obwód oscyluje w granicach 56 cm!

W sobotę 15 maja dojdzie natomiast do arcyciekawej rywalizacji Blessinga Awodibu z Nickiem Walkerem na zawodach New York Pro 2021, zwłaszcza że obaj panowie nie szczędzili sobie uszczypliwości za pośrednictwem mediów. „Niszczę Nicka Walkera. […] Ktokolwiek pojawi się na scenie w New York Pro, zostanie „pobłogosławiony” przez Boogeymana” – deklaruje wychowany w Nigerii kulturysta. Oprócz wspomnianej dwójki, udział w nowojorskiej imprezie wezmą też m.in. Justin Rodriguez, Mohamed Shaaban, czy Hassan Mostafa.

Zdjęcie wyróżniające: Marco Verch / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak obserwować zwierzęta nocą?
Jak obserwować zwierzęta nocą?
Planujesz nocne wyjście do lasu w celu obserwacji zwierząt? Przeczytaj, jak odpowiednio się do niego przygotować i co zabrać ze sobą w teren.
Rozpoznawanie i radzenie sobie z syndromem oszusta za pomocą terapii poznawczo-behawioralnej?
Rozpoznawanie i radzenie sobie z syndromem oszusta za pomocą terapii poznawczo-behawioralnej?
Dowiedz się, jak terapia poznawczo-behawioralna może pomóc w walce z syndromem oszusta. Odkryj strategie i techniki radzenia sobie, które mogą pomóc w zmiennie samopoczucie i ułatwić codzienne życie.
Agmatyna – sposób na zwiększenie pompy mięśniowej
Agmatyna – sposób na zwiększenie pompy mięśniowej
Agmatyna to popularna wśród sportowców substancja, która ma za zadanie skutecznie zwiększać pompę mięśniową.
Ostatnie wpisy