Blessing Awodibu gotowy do profesjonalnego debiutu. „Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Blessing Awodibu gotowy do profesjonalnego debiutu. „Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki”

Już za kilkadziesiąt godzin dojdzie do długo wyczekiwanego profesjonalnego debiutu Blessinga Awodibu – jednego z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów i gwiazdy social mediów. Potężny Irlandczyk w ten weekend powalczy o zwycięstwo w zawodach IFBB Indy Pro, a już tydzień później weźmie udział w mocno obsadzonym New York Pro 2021, gdzie jednym z jego głównych konkurentów będzie Nick Walker. „Ktokolwiek pojawi się na scenie, zostanie „pobłogosławiony” przez Boogeymana” – buńczucznie zapowiada Awodibu.

W mediach społecznościowych dał się poznać jako dowcipniś z nietuzinkowym poczuciem humoru, lecz do kwestii treningu i diety Blessing Awodibu podchodzi niezwykle poważnie. Dość powiedzieć, że do swojego pierwszego startu w profesjonalnych zawodach przygotowywał się skrupulatnie aż od 2017 roku, kiedy to zdobył upragnioną kartę IFBB Pro. Efekty są jednak piorunujące!

„Pracowałem nad pozowaniem i prezentacją sylwetki, odkąd zostałem zawodowcem w 2017 roku. To jest powód, dla którego potrzebowałem tyle czasu – chciałem po prostu upewnić się, że robię to we właściwy sposób. Uczyłem się od Kaia Greene’a i wielu kulturystów ze starej szkoły, jak pozować, prezentować muskulaturę, jak angażować publiczność oraz zaprezentować prawdziwe dzieło sztuki na scenie” – powiedział Blessing Awodibu w jednym z wywiadów, cytowany przez fachowy serwis fitnessvolt.com.

Popularny „Boogeyman” (aż 1,7 mln obserwujących na Instagramie!) już w nadchodzący weekend będzie mógł skonfrontować się z innymi czołowymi zawodnikami w kategorii Open podczas IFBB Indy Pro 2021. Wielu ekspertów stawia 29-letniego debiutanta w roli głównego faworyta, co nie powinno dziwić, gdy spojrzymy na jego aktualną sylwetkę. Przy 177 cm wzrostu ciemnoskóry Irlandczyk waży obecnie ok. 110 kg, a mimo to jest w stanie zachować fenomenalną, smukłą talię oraz doskonale zarysowane mięśnie brzucha! Największą furorę w ostatnim czasie wywołały jednak zdjęcia, na których Blessing Awodibu dumnie prezentuje nieprawdopodobnie rozbudowane plecy oraz ramiona, których obwód oscyluje w granicach 56 cm!

W sobotę 15 maja dojdzie natomiast do arcyciekawej rywalizacji Blessinga Awodibu z Nickiem Walkerem na zawodach New York Pro 2021, zwłaszcza że obaj panowie nie szczędzili sobie uszczypliwości za pośrednictwem mediów. „Niszczę Nicka Walkera. […] Ktokolwiek pojawi się na scenie w New York Pro, zostanie „pobłogosławiony” przez Boogeymana” – deklaruje wychowany w Nigerii kulturysta. Oprócz wspomnianej dwójki, udział w nowojorskiej imprezie wezmą też m.in. Justin Rodriguez, Mohamed Shaaban, czy Hassan Mostafa.

Zdjęcie wyróżniające: Marco Verch / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kulturystyka dla dojrzałych – jak zacząć przygodę z tym sportem w wieku ponad 30 lat?
Kulturystyka dla dojrzałych – jak zacząć przygodę z tym sportem w wieku ponad 30 lat?
Chciałbyś zostać dorosłym kulturystą? Najwyższa pora! Z naszego poradnika dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci w tej przeprawie.
Jak poprawić bezpieczeństwo na stanowisku pracy dzięki odpowiedniemu oznakowaniu urządzeń?
Jak poprawić bezpieczeństwo na stanowisku pracy dzięki odpowiedniemu oznakowaniu urządzeń?
Zrozumienie, jak skutecznie oznakować urządzenia na stanowisku pracy, może znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Przeczytaj, jak wprowadzić najlepsze praktyki i zasady zarządzania bezpieczeństwem.
Strategie budowania marki w świecie sportów siłowych: od teorii do praktyki
Strategie budowania marki w świecie sportów siłowych: od teorii do praktyki
Odkryj tajniki budowania silnej marki w świecie sportów siłowych. Poradnik od teorii po praktyczne wskazówki aplikacji.
Ostatnie wpisy