„Big Z” nadal w wielkiej formie! Mistrzostwa Strongman na Litwie zdominowane przez Savickasa
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Big Z” nadal w wielkiej formie! Mistrzostwa Strongman na Litwie zdominowane przez Savickasa

Legendarny Žydrūnas Savickas wciąż nie ma sobie równych na krajowym podwórku. 45-latek zdobył właśnie swój szesnasty tytuł najsilniejszego strongmana na Litwie, wygrywając aż 5 z 6 konkurencji!

Czterokrotny triumfator zawodów World’s Strongest Man i ośmiokrotny zwycięzca prestiżowego Arnold Strongman Classic absolutnie zdominował tegoroczny czempionat w swoim kraju, gdzie pozostaje niepokonany już od 2002 roku (wówczas złoto zdobył Antanas Abrutis – przyp. red.). Savickas osiągnął najlepsze wyniki w wyciskaniu kłody, spacerze farmera, żelaznym uchwycie, przysiadzie ze sztangą oraz przeciąganiu ciężarówki, a tylko w łączonej konkurencji (przetaczanie opony i wrzucanie przedmiotów na platformę) dał się zdystansować rywalom, zajmując 3. lokatę. Dla jednego z najwybitniejszych siłaczy w historii – a zdaniem wielu najlepszego – był to szesnasty tytuł Mistrza Litwy Strongman.

W takiej formie Savickas wciąż byłby mocnym kandydatem do podium na największych imprezach, jednak od 2018 roku już w nich nie uczestniczy. Niedawno popularny Big Z odrzucił (rzekomo z powodu urazu) zaproszenie od Briana Shawa, który w nadchodzący weekend zadebiutuje ze swoim nowym formatem Shaw Classic. Wśród uczestników znajduje się ścisła czołówka strongmanów, na czele z aktualnym mistrzem świata Oleksim Novikovem. Pojedynek Ukraińca z Litwinem byłby z pewnością jedną z największych atrakcji eventu w Kolorado.

O planach przyszłorocznych startów Litwin jeszcze nie poinformował. Na razie skupia się na treningach w swojej siłowni Savicko Sporto Klubas Justiniskes oraz indywidualnych konsultacjach prowadzonych online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aminokwasy BCAA pomagają walczyć ze skutkami złej diety!
Aminokwasy BCAA pomagają walczyć ze skutkami złej diety!
Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez włoskich naukowców, suplementy zawierające BCAA są w stanie walczyć ze skutkami metabolicznymi złej diety.
Szkoła pływania dla dorosłych, czyli o tym, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się pływać
Szkoła pływania dla dorosłych, czyli o tym, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się pływać
W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zacząć naukę pływania jako dorosły, jakie korzyści przynosi i gdzie można znaleźć szkołę pływania w Warszawie.
Olej MCT: Paliwo dla sportowców
Olej MCT: Paliwo dla sportowców
Prawdopodobnie słyszałeś o oleju MCT w kontekście kawy bulletproof, popularnej w diecie ketogenicznej. Jednak pełnienie funkcji składnika tego wyjątkowego napoju to nie jedyna cecha MCT.
Ostatnie wpisy