Dlaczego warto stawiać na profesjonalne obuwie bokserskie?
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto stawiać na profesjonalne obuwie bokserskie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Uprawiając jakikolwiek sport, nie wolno zapominać o odpowiednim do tego sprzęcie, ponieważ wtedy łatwo jest się nabawić chociażby kontuzji. Jednak boks zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem! Jak wiadomo, ogromną rolę odgrywa w nim praca nóg. Odpowiednie obuwie to klucz do komfortowego sparingowania na ringu. Jeśli szykujesz się do rozpoczęcia swoich pierwszych walk, ten artykuł jest dla Ciebie!

Odpowiednio dobrane obuwie to podstawa rozwoju

Najwięcej wyników osiąga się wówczas, gdy sport uprawiany jest z przyjemnością, a tego może zabraknąć, jeśli zaniedbamy temat obuwia. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem może to nie mieć znaczenia, jednak bagatelizowanie tej kwestii zwykle kończy się dla sportowca nieprzyjemnie. Ważną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest jakość obuwia. Zakupienie wadliwych lub kiepskich jakościowo butów doprowadza do odparzeń i otarć stóp, a to kończy się chwilową przerwą w uprawianiu sportu lub dużym dyskomfortem w trakcie ćwiczeń. Kontynuowanie ćwiczeń w takich butach skutkuje długotrwałymi obtarciami skóry i niekończącymi się ranami. Kiedy wyleczą się jedne, na ich miejsce pojawią się nowe.

Niektórzy decydują się na treningi w butach, w których chodzą na co dzień, a to jest wielki błąd, ponieważ producenci obuwia specjalnie dostosowują swoje produkty do różnych dyscyplin sportowych. Nie robią tego z czystej chęci zysku, a z konieczności uwzględnienia odpowiednich cech, jakie powinny posiadać wszelkie produkty sportowe. Także zdecydowanie się na profesjonalne obuwie bokserskie będzie najlepszym wyjściem dla nas i dla naszego ciała, aby móc czerpać pełnymi garściami z trenowania boksu.

Jakie są benefity noszenia profesjonalnego obuwia bokserskiego?

W dyscyplinie boksu, jak w każdej innej, należy zwracać uwagę na stabilność stawów, a tutaj istotny jest nasz staw skokowy, który jest mocno narażony na zwichnięcie. Z tego powodu obuwie bokserów sięga za kostkę i dzięki sznurówkom, które zostają ciasno zawiązane, zapewniają idealne przyleganie do stopy sportowca. Atutem jest także podeszwa zapewniająca bokserowi odpowiednią przyczepność do podłoża, a to jest niezmiernie ważne, aby zredukować liczbę poślizgnięć na ringu. Ważną cechą jest także wygoda i nasze indywidualne odczucia względem produktu. Wygląd schodzi na dalszy plan. Buty mają być stabilne, wygodne i antypoślizgowe. Wszystkie cechy zebrane w całość dają nam gwarancję najlepszych efektów treningu lub dobrych wyników w sparingach.

Profesjonalni bokserzy nie mogą sobie pozwolić na jakikolwiek błąd lub niepowodzenie, dlatego najczęściej wybierają najlepszej jakości obuwie bokserskie. Dlaczego więc zapalony sportowiec szykujący się na swoje pierwsze treningi również nie powinien zaopatrzyć się wcześniej w odpowiednie buty? Często przeszkodą w uprawianiu sportu jest nie nasz organizm lub fizyczna forma, a nieodpowiedni sprzęt, który nie pomaga, a jedynie przeszkadza nam w ćwiczeniach. Właśnie dlatego nie warto się zniechęcać i sukcesywnie odkładać sobie na buty specjalnie przeznaczone do konkretnej dyscypliny sportowej, jaką chcemy uprawiać. Wyjdzie nam to jedynie na dobre.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ból silniejszy niż ambicje. Mateusz Kieliszkowski wycofał się ze startu w Mistrzostwach Świata Strongman!
Ból silniejszy niż ambicje. Mateusz Kieliszkowski wycofał się ze startu w Mistrzostwach Świata Strongman!
Co najmniej rok będzie musiał poczekać Mateusz Kieliszkowski na swój pierwszy tytuł World’s Strongest Man. Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy […]
Masowe protesty po decyzji rządu o zamknięciu siłowni i klubów fitness. Treningi tylko w ramach zawodów lub edukacyjnych zajęć sportowych!
Masowe protesty po decyzji rządu o zamknięciu siłowni i klubów fitness. Treningi tylko w ramach zawodów lub edukacyjnych zajęć sportowych!
Nie milkną echa po kontrowersyjnej decyzji Rady Ministrów dotyczącej „małego lockdownu” dla branży kulturystycznej. Po fali weekendowych protestów rozporządzenie rządu […]
Eric Lilliebridge celuje w kolejny rekord. Amerykanin coraz bliżej wykonania przysiadu z półtonowym ciężarem!
Eric Lilliebridge celuje w kolejny rekord. Amerykanin coraz bliżej wykonania przysiadu z półtonowym ciężarem!
Jeden z najlepszych specjalistów od przysiadów ze sztangą poprawił w tym tygodniu swój indywidualny rekord. Eric Lilliebridge zaliczył podczas treningu […]
Ostatnie wpisy