20 przysiadów ze sztangą w niespełna minutę – nieprawdopodobny wyczyn amerykańskiego trójboisty!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

20 przysiadów ze sztangą w niespełna minutę – nieprawdopodobny wyczyn amerykańskiego trójboisty!

Kevin Oak słynie z niekonwencjonalnych metod treningowych, a jego kreatywność nie zna granic. W tym miesiącu czołowy trójboista świata postanowił sprawdzić, ile przysiadów z blisko 230-kilogramową sztangą na karku jest w stanie wykonać w ciągu… minuty. Licznik nowojorczyka zatrzymał się na imponującej liczbie 20 powtórzeń!

Kevin Oak – pozytywnie zakręcony król przysiadów

Kevin Oak to jeden z najwybitniejszych specjalistów od przysiadów ze sztangą w kategorii wagowej do 110 kg. 35-letni Amerykanin jest aktualnym rekordzistą globu w formule RAW, czyli bez używania dodatkowego sprzętu wspomagającego – podczas prestiżowych ubiegłorocznych zawodów Hybrid Showdown II organizowanych przez Federację WRPF zanotował fenomenalny rezultat 390 kg.

Od kilku miesięcy Oak przygotowuje się natomiast do pierwszego oficjalnego startu w nowym sezonie i trzeba przyznać, że już teraz imponuje wysoką formą. Był sprinter uważa jednak, że stać go na jeszcze więcej. I choć wciąż dąży do poprawy swoich wyników, to podczas treningów nie zapomina także o dobrej zabawie. Niedawno wpadł na nietypowy pomysł, aby w ciągu 60 sekund wykonać jak najwięcej przysiadów z obciążeniem 505 lbs (ok. 230 kg). W błyskawicznej serii trwającej niespełna minutę udało mu się zaliczyć aż 20 pełnych powtórzeń!

Jak trenuje Kevin Oak?

Pochodzący z nowojorskich Dix Hills siłacz stara się stopniowo zwiększać obciążenie, aby w przyszłości móc zaatakować kolejne rekordy. W tym tygodniu udało mu się nawet wykonać przysiad ze sztangą o masie 750 lbs (340 kg) – to jego największy ciężar od czasu powrotu po kontuzji mięśnia czworobocznego lędźwi. Oprócz klasycznych ćwiczeń pod kątem wszystkich trzech konkurencji trójboju siłowego Kevin Oak urozmaica swoje treningi o różne rodzaje pompek (m.in. na hantlach i poręczach), podciąganie, ćwiczenia z kettlebells czy na maszynach.

Foto wyróżniające: Brad Neathery / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
7 zasad dotyczących spożywania węglowodanów przez kulturystów
7 zasad dotyczących spożywania węglowodanów przez kulturystów
Wolno trawiące się węglowodany to nieodłączny element diety każdego kulturysty. Co jeszcze warto wiedzieć o tych związkach odżywczych?
Strongman Classic 2021: Oleksii Novikov wrócił do wygrywania, rozczarowujący występ Toma Stoltmana
Strongman Classic 2021: Oleksii Novikov wrócił do wygrywania, rozczarowujący występ Toma Stoltmana
Niezwykle emocjonujące zawody Strongman Classic 2021 w Londynie dobiegły końca, a zatem nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej odsłony prestiżowego wydarzenia. […]
Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?
Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?
Pięknie wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu osób. Jest on nie tylko bardzo estetyczny, ale także znacząco wpływa na kondycję organizmu. Dowiedz się jakie ćwiczenie wykonywać oraz co włączyć do swojej diety, aby cieszyć się pięknym i wyrzeźbionym sześciopakiem.
Ostatnie wpisy