20 przysiadów ze sztangą w niespełna minutę – nieprawdopodobny wyczyn amerykańskiego trójboisty!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

20 przysiadów ze sztangą w niespełna minutę – nieprawdopodobny wyczyn amerykańskiego trójboisty!

Kevin Oak słynie z niekonwencjonalnych metod treningowych, a jego kreatywność nie zna granic. W tym miesiącu czołowy trójboista świata postanowił sprawdzić, ile przysiadów z blisko 230-kilogramową sztangą na karku jest w stanie wykonać w ciągu… minuty. Licznik nowojorczyka zatrzymał się na imponującej liczbie 20 powtórzeń!

Kevin Oak – pozytywnie zakręcony król przysiadów

Kevin Oak to jeden z najwybitniejszych specjalistów od przysiadów ze sztangą w kategorii wagowej do 110 kg. 35-letni Amerykanin jest aktualnym rekordzistą globu w formule RAW, czyli bez używania dodatkowego sprzętu wspomagającego – podczas prestiżowych ubiegłorocznych zawodów Hybrid Showdown II organizowanych przez Federację WRPF zanotował fenomenalny rezultat 390 kg.

Od kilku miesięcy Oak przygotowuje się natomiast do pierwszego oficjalnego startu w nowym sezonie i trzeba przyznać, że już teraz imponuje wysoką formą. Był sprinter uważa jednak, że stać go na jeszcze więcej. I choć wciąż dąży do poprawy swoich wyników, to podczas treningów nie zapomina także o dobrej zabawie. Niedawno wpadł na nietypowy pomysł, aby w ciągu 60 sekund wykonać jak najwięcej przysiadów z obciążeniem 505 lbs (ok. 230 kg). W błyskawicznej serii trwającej niespełna minutę udało mu się zaliczyć aż 20 pełnych powtórzeń!

Jak trenuje Kevin Oak?

Pochodzący z nowojorskich Dix Hills siłacz stara się stopniowo zwiększać obciążenie, aby w przyszłości móc zaatakować kolejne rekordy. W tym tygodniu udało mu się nawet wykonać przysiad ze sztangą o masie 750 lbs (340 kg) – to jego największy ciężar od czasu powrotu po kontuzji mięśnia czworobocznego lędźwi. Oprócz klasycznych ćwiczeń pod kątem wszystkich trzech konkurencji trójboju siłowego Kevin Oak urozmaica swoje treningi o różne rodzaje pompek (m.in. na hantlach i poręczach), podciąganie, ćwiczenia z kettlebells czy na maszynach.

Foto wyróżniające: Brad Neathery / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne alternatywy dla odżywki białkowej po treningu
Naturalne alternatywy dla odżywki białkowej po treningu
Białko w proszku może znacznie pogorszyć stan Twojego zdrowia – sprawdź dlaczego oraz czym je zastąpić!
Ile razy w tygodniu można uprawiać crossfit?
Ile razy w tygodniu można uprawiać crossfit?
Crossfit stale zyskuje na popularności. Ogólnorozwojowy trening przyciąga pasjonatów sportu w każdym wieku. Pamiętaj, aby nie przesadzić z treningiem – […]
Zapłodnienie in vitro szansą na rodzicielstwo
Zapłodnienie in vitro szansą na rodzicielstwo
Zapłodnienie in vitro (in vitro fertilization, IVF) to metoda wspomaganego rozrodu stosowana w leczeniu niepłodności
Ostatnie wpisy