Arnold Classic oraz Arnold Strongman Classic wracają na jesieni. Kulturyści i siłacze powalczą tego samego dnia!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Arnold Classic oraz Arnold Strongman Classic wracają na jesieni. Kulturyści i siłacze powalczą tego samego dnia!

Pół roku później niż pierwotnie planowano odbędą się prestiżowe imprezy pod patronatem legendarnego Arnolda Schwarzeneggera. Organizatorzy Arnold Classic oraz Arnold Strongman Classic poinformowali właśnie, że tegoroczne zawody zostaną rozegrane w sobotę 25 września 2021 r. Lokalizacja nie jest jeszcze ustalona, podobnie jak zasady kwalifikacji. Spekuluje się jednak, iż tym razem liczba miejsc dla uczestników może być nieco zredukowana.

Kultowe zawody Arnold Classic i Arnold Strongman Classic po raz pierwszy od wielu lat nie wystartowały w marcu. Wszystko przez obowiązujące w Stanach Zjednoczonych restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Istniała nawet obawa, że najbliższa edycja zostanie odwołana, ale najbardziej pesymistyczny scenariusz prawdopodobnie sie nie ziści.

Pod koniec zeszłego miesiąca organizatorzy Arnold Sports Festival przekazali za pośrednictwem branżowych dziennikarzy informację o wyznaczeniu nowego terminu głównych eventów. Arnold Classic 2021 oraz Arnold Strongman Classic 2021 zaplanowano na sobotę 25 września, a miejscem zmagań najlepszych kulturystów i strongmanów będzie prawdopodobnie Columbus (Ohio) albo Santa Monica (Kalifornia).

Szczegółowe informacje dotyczące zasad kwalifikacji do Arnold Classic 2021 oraz liczby uczestników mają zostać podane w kolejnych tygodniach. Wiadomo natomiast, że jedynie zwycięzca kategorii Open Bodybuilding zapewni sobie udział w Mr. Olympia 2022. Przed rokiem triumfował William Bonac.

Wszystko wskazuje więc na to, że nadchodząca jesień będzie przepełniona wielkimi dla środowiska sportów siłowych i sylwetkowych wydarzeniami. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Mr. Olympia ma się odbyć w dniach 7-10 października 2021, zaś tydzień wcześniej IFBB World Fitness Championships 2021 w Korei (30 września).

Zdjęcie wyróżniające: Ryan / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bigoreksja – do czego może doprowadzić niezdrowa fascynacja kulturystyką?
Bigoreksja – do czego może doprowadzić niezdrowa fascynacja kulturystyką?
Granica pomiędzy drogą do atrakcyjnego wyglądu a bigoreksją bywa ulotna. Sprawdź, kiedy pasja przeradza się w groźne uzależnienie.
Dieta w okresie treningowym – zdrowe przekąski
Dieta w okresie treningowym – zdrowe przekąski
Przekąski nie muszą kojarzyć się źle. Te produkty możesz jeść bez wyrzutów sumienia!
PROMAKER – suplementy najwyższej jakości dla sportowców
PROMAKER – suplementy najwyższej jakości dla sportowców
Każdy sportowiec swoje efekty zawdzięcza ciężkiej pracy oraz trzem czynnikom, takim jak codzienne treningi, zbilansowana dieta i odpowiednio dobrana suplementacja.
Ostatnie wpisy