Piotr Borecki – pierwszy polski kulturysta, który zakwalifikował się na Mr. Olympia w dwóch różnych kategoriach!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piotr Borecki – pierwszy polski kulturysta, który zakwalifikował się na Mr. Olympia w dwóch różnych kategoriach!

Historia tworzy się na naszych oczach! Piotr Borecki zwyciężył w zawodach Puerto Rico Pro & World Caribbean Championships 2021 w Dywizji 212 i tym samym wywalczył drugi w karierze awans na Mr. Olympia. W 2019 roku na najbardziej prestiżowej scenie świata krakowianin rywalizował natomiast w kategorii Classic Physique. To pierwszy taki przypadek w dziejach polskiej kulturystyki!

Piotr Borecki znów wyruszy na podbój Mr. Olympia!

Tylko nielicznym polskim zawodnikom sportów sylwetkowych udało się dotychczas zdobyć przepustkę na najważniejsze zawody kulturystyczne świata, dlatego tym bardziej imponujące jest osiągnięcie Piotra Boreckiego, który dokonał tej sztuki już dwukrotnie. Mało tego, 30-letni trener personalny zakwalifikował się na Mr. Olympia 2021 w nowej dla siebie kategorii! Mistrz Europy i Wicemistrz Świata Juniorów w miniony weekend zaliczył fenomenalny debiut w Dywizji 212, wygrywając zawody IFBB Puerto Rico Pro & World Caribbean Championships 2021 mające status oficjalnych kwalifikacji na jesienną imprezę organizowaną w Orlando.

„Po mnie zapewne będą inni. Możliwe, że lepsi, ale myślę, że moje nazwisko zostanie zapisane w historii kulturystyki. […] Dla mnie to niesamowite osiągnięcie i myślę, że w stu procentach poczuję się spełniony jako zawodnik niezależnie od wyniku, co nie zmiany faktu, że jeśli będzie dane mi pojechać na Mr. Olympia 2021, to tanio skóry nie sprzedam” – napisał Borecki na Instagramie.

Mr. Olympia 2021: Piotr Borecki i Shaun Clarida na jednej scenie

Przed dwoma laty Piotr Borecki po raz pierwszy wziął udział w Mr. Olympia. W kategorii Classic Physique zajął odległe 16. miejsce, ale od tego czasu zanotował ogromny postęp i… postanowił zmienić kategorię. Od niedawna mierzy się już z cięższymi zawodnikami w limicie wagowym do 212 funtów (96 kg), gdzie nowym królem jest Shaun Clarida. Filigranowy Amerykanin (ledwie 157,5 cm wzrostu) w ubiegłym roku zdobył swój pierwszy tytuł Mr. Olympia, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Kamala Elgargniego czy George’a Petersona. Eksperci za Oceanem przepowiadają mu wielką karierę, nawet na miarę słynnego Flexa Lewisa.

57. edycja zawodów Mr. Olympia została zaplanowana na 7-10 października 2021 r. Areną zmagań czołowych kulturystów świata będzie ponownie Orange County Convention Center w Orlando.

Mr. Olympia 2021: Lista zakwalifikowanych uczestników w Dywizji 212 (stan na 30 czerwca)

Shaun Clarida (USA) – Mr. Olympia 2020
Kamal Elgargni (Libia) – Mr. Olympia 2019
George Peterson (USA)
Derek Lunsford (USA)
Ahmad Ashkanani (Kuwejt)
Tonio Burton (USA)
Nathan Epler (USA)
Piotr Borecki (Polska)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zasady efektywnego treningu z atlasem ćwiczeń dla mężczyzn
Zasady efektywnego treningu z atlasem ćwiczeń dla mężczyzn
Odkryj efektywne metody treningu z atlasem ćwiczeń dla mężczyzn i zobacz, jak poprawić wyniki swoich treningów oraz budować siłę i masę mięśniową.
Były żołnierz piechoty morskiej z nowym rekordem w martwym ciągu!
Były żołnierz piechoty morskiej z nowym rekordem w martwym ciągu!
Znany z występów w zawodach Strongman Michaił Sziwljakow pobił w tym miesiącu rekord świata w martwym ciągu w kategorii wiekowej […]
Marka Nebbia – ubrania dla wymagających
Marka Nebbia – ubrania dla wymagających
Bycie fit z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że dobre zdrowie […]
Tagi
Ostatnie wpisy