Padł kolejny rekord świata w martwym ciągu. Bohaterem 29-letni Rosjanin
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Padł kolejny rekord świata w martwym ciągu. Bohaterem 29-letni Rosjanin

Jurij Belkin dołączył do grona tegorocznych rekordzistów świata w martwym ciągu. Rosjanin startujący w limicie wagowym do 110 kg przebił osiągnięcie Amerykanina Jamala Brownera. „Zrobiłem to pierwszy i ostatni raz” – poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Pomimo wciąż młodego wieku Belkin jest już bardzo doświadczonym zawodnikiem. W trakcie trwającej ponad 17 lat kariery wziął udział w 46 turniejach dla trójboistów i triumfował w aż 30 z nich! Przed rokiem ustanowił też nowy rekord globu w trójboju siłowym – na zawodach ProRaw Big Dogs we wszystkich trzech konkurencjach osiągnął fenomenalny łączny wynik 1070 kg.

W tym miesiącu do bogatej listy sukcesów Rosjanin dorzucił kolejny rekord w swojej kategorii wagowej. W martwym ciągu wydźwignął sztangę o masie 445 kg, co dotychczas nie udało się nikomu ważącemu poniżej 110 kg.


Pochodzący z Chabarowska siłacz znalazł się zatem w elitarnym gronie tegorocznych rekordzistów świata w martwym ciągu. Największym echem w środowisku odbiły się zwłaszcza spektakularne wyczyny Hafþóra Júlíusa Björnssona (501 kg) oraz Polaka Krzysztofa Wierzbickiego, o którego niesamowitym progresie pisaliśmy przed kilkoma dniami.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile razy w tygodniu można uprawiać crossfit?
Ile razy w tygodniu można uprawiać crossfit?
Crossfit stale zyskuje na popularności. Ogólnorozwojowy trening przyciąga pasjonatów sportu w każdym wieku. Pamiętaj, aby nie przesadzić z treningiem – […]
Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
Słuchawki do biegania – jakie wybrać?
Bieganie to jedna z ulubionych aktywności fizycznych Polaków. Przypływ endorfin, ruch na świeżym powietrzu i lepsza kondycja – same plusy. Podczas treningu warto używać słuchawek. Muzyka pozwoli odciąć się od rzeczywistości oraz skutecznie trzymać tempo biegu. Jednak jakie słuchawki wybrać?
Modelowanie sylwetki sposobem na wymarzoną figurę
Modelowanie sylwetki sposobem na wymarzoną figurę
Modelowanie sylwetki to proces kształtowania ciała w celu osiągnięcia pożądanych proporcji i wyglądu.
Ostatnie wpisy