Startuje Arnold Classic Europe 2020. Wiktoria Nnaka powalczy o kolejny triumf!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Startuje Arnold Classic Europe 2020. Wiktoria Nnaka powalczy o kolejny triumf!

Rewelacyjna debiutanka z Koszalina przywiozła już z Santa Susanna wiele wspaniałych wspomnień i worek medali z najcenniejszego kruszcu. Najpiękniejszym zakończeniem przełomowego w jej karierze roku byłoby zwycięstwo w prestiżowych zawodach Arnold Classic Europe 2020, które potrwają od 10 do 14 grudnia. „To gigantyczne wyzwanie, ale dam z siebie wszystko. Wygrana byłaby najlepszym prezentem świątecznym, jaki mogę sobie wymarzyć” – mówi pełna optymizmu Wiktoria Nnaka.

Po serii spektakularnych sukcesów odniesionych na przestrzeni zaledwie sześciu tygodni, 19-letnia zawodniczka Bikini Fitness ponownie zawitała do hiszpańskiego kurortu w Katalonii, aby tym razem stanąć w szranki z najlepszymi podczas prestiżowej imprezy organizowanej przez Arnolda Schwarzeneggera. Mimo młodego wieku, Nnaka ma już na koncie zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Juniorek, Mistrzostwach Europy Seniorek oraz Mistrzostwach Świata Seniorek, notując w każdej z tych rywalizacji maksymalny wynik 5 pkt. Perłą w jej koronie byłoby złoto na tegorocznych zawodach Arnold Classic Europe, które rozpoczynają się już we czwartek.

„Wszystkie tegoroczne sukcesy to efekt ciężkiej pracy. Co prawda nie spodziewałam się, że sukcesy przyjdą tak szybko, ale byłam przekonana, że ciężka praca prędzej czy później przyniesie efekty” – mówi Wiktoria Nnaka.

Wyjazd do Santa Susana poprzedziło kilka tygodni intensywnych treningów. Młoda Polka przygotowywała się do Arnold Classic w rodzinnym Koszalinie, ćwicząc trzy razy dziennie – dwukrotnie wykonywała typowy trening cardio, a raz trening siłowy. Świetna forma to jednak nie wszystko, wszak nasza reprezentantka musiała również uważać na zakażenie koronawirusem, które mogłoby wyeliminować ją ze startu w wymarzonej imprezie.

„Dbam o siebie, moja aktywność ogranicza się w zasadzie do przemieszczania się pomiędzy domem a treningami. Całe szczęście mam możliwość korzystać z prywatnej siłowni, na której jestem sama podczas treningu” – wyjaśnia Nnaka.

Fenomenalna nastolatka może liczyć na ogromne wsparcie nie tylko ze strony rodziny, znajomych czy trenerów, ale także czołowych polskich kulturystów z teamu Olimp Sport Nutrition, którzy odnieśli już sukces podczas zawodów Arnold Classic. Szymon Łada (srebro w 2018 roku oraz brąz w 2019) oraz Daniel Poniedziałek (złoto w 2019 roku) nagrali nawet dla Wiktorii krótkie video ze słowami wsparcia.


W sukces swojej ambasadorki wierzy też cały zespół Olimp Sport Nutrition, który na co dzień dostarcza Nnace niezbędnych suplementów i odżywek witaminowych.

„Trzymamy kciuki za Wiktorię. To niezwykle utalentowana zawodniczka, która robi ogromną furorę na międzynarodowych imprezach. Pamiętajmy, że ma dopiero dziewiętnaście lat i to dopiero początek jej kariery. Jednak tempo, w jakim się rozwija, pozwala nam sądzić, że nie zatrzyma się przez długie lata” – mówi Maciej Jaskot, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Olimp Labs.

Arnold Classic Europe to europejska część słynnego IFBB Arnold Sports Festival, na który składa się profesjonalna kulturystyka (Arnold Classic), zmagania strongmanów (Arnold Strongman Classic), konkursy sportów sylwetkowych oraz weekendowe targi bikini.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybierasz się na fitness po raz pierwszy? Na to warto się przygotować!
Wybierasz się na fitness po raz pierwszy? Na to warto się przygotować!
Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać Twój pierwszy trening fitness? Podpowiadamy, co warto ze sobą zabrać i jak nastawić się do grupowych zajęć!
Jak walczyć z kolką wysiłkową? Jak jej zapobiegać?
Jak walczyć z kolką wysiłkową? Jak jej zapobiegać?
Przygotuj się do intensywnych treningów wysiłkowych i dowiedz się, jak skutecznie walczyć z nieprzyjemnymi atakami ostrego bólu brzucha!
Nadciśnienie tętnicze a kulturystyka – jak bezpiecznie trenować na siłowni przy tej dolegliwości?
Nadciśnienie tętnicze a kulturystyka – jak bezpiecznie trenować na siłowni przy tej dolegliwości?
Nadciśnienie tętnicze wyklucza trening siłowy? Nic bardziej mylnego – trzeba tylko działać z głową!
Ostatnie wpisy