Prawie ćwierć tony w hantlach! Larry Wheels pobił osiągnięcie Eddiego Halla
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawie ćwierć tony w hantlach! Larry Wheels pobił osiągnięcie Eddiego Halla

Po ubiegłorocznej kontuzji mięśnia dwugłowego ramienia najwyraźniej nie pozostał już żaden ślad, wszak w miniony weekend Larry Wheels pobił w wielkim stylu rekord Eddiego Halla w wyciskaniu hantli na ławce! Amerykanin podniósł dwie sztangielki ważące łącznie bagatela 247,5 kg.

25-letni siłacz ze Stanów Zjednoczonych dwukrotnie poprawiał w sobotę osiągnięcie Halla – najpierw o nieco ponad 4 kilogramy, a następnie przy asekuracji kolegów wyśrubował swój wynik do fenomenalnych 550 funtów (247,5 kg). Rekord ustanowiony w ośrodku Spartan Fitness Bahrain ma wprawdzie charakter nieoficjalny, niemniej jednak Wheels zawiesił teraz poprzeczkę konkurentom na imponującym poziomie.

Williams, znany szerszej publiczności jako Larry Wheels, może pochwalić się także wieloma innymi okazałymi rekordami indywidualnymi. W trójboju siłowym uzyskał przed dwoma laty łączny wynik na poziomie 1040 kg (372,5 kg w przysiadzie, 267,5 w wyciskaniu na klatkę oraz 400 kg w martwym ciągu), z kolei na zawodach Europe’s Strongest Man w 2019 roku wycisnął ponad głowę belkę ważącą blisko 203 kg. Swoich sił próbuje także w kulturystyce, ale obecnie jego przygotowania ukierunkowane są na rywalizację strongmanów.

Pochodzący z owianej złą sławą nowojorskiej dzielnicy Bronx Amerykanin chętnie dzieli się swoimi dokonaniami w mediach społecznościowych. Obecnie na Instagramie obserwuje go ponad 1,9 mln użytkowników, co czyni go jednym z najpopularniejszych przedstawicieli sportów siłowych na świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ćwiczyć na redukcji? Przykładowy plan treningowy
Jak ćwiczyć na redukcji? Przykładowy plan treningowy
W systematycznych sesjach treningowych przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej powinny znaleźć się elementy ćwiczeń cardio, siłowych czy HIIT. Sprawdź, jak bezpiecznie zrealizować plan treningowy!
Czym jest i kiedy może się przydać trenażer rowerowy?
Czym jest i kiedy może się przydać trenażer rowerowy?
Jazda rowerem jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także idealnym hobby dla wielu zapalonych kolarzy. Zmieniające się pory roku i mroźna aura za oknem nie sprzyjają temu typowi aktywności, przez co rower często trafia na dłuższy okres do piwnicy czy garażu. Istnieje jednak sposób na trening przez cały rok — wystarczy odpowiedni trenażer rowerowy. Czym on jest? Kiedy dokładnie może się przydać? O tym poniżej, zapraszamy do lektury!
Zawodowy policjant w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness!
Zawodowy policjant w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness!
Takiego stróża prawa mogą pozazdrościć mieszkańcom Górnego Śląska wszyscy obywatele naszego kraju. Sierżant sztabowy Marcin Dziadczyk, który pracuje na co […]
Ostatnie wpisy