Co zabrać ze sobą na narty? Poznaj 6 niezbędnych rzeczy
STREFA ZDROWIA
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co zabrać ze sobą na narty? Poznaj 6 niezbędnych rzeczy

Wyjazd na narty to moment w roku, na który czekają wszyscy miłośnicy szalonych zjazdów. W tym tekście zastanowimy się nad tym, co należy zabrać ze sobą na zimowy urlop, by być bezpiecznym i móc cieszyć się w pełni zasłużonym wypoczynkiem.

1.      Zacznij od polisy

Ubezpieczenie turystyczne to podstawowy element, o którym powinieneś pomyśleć podczas przygotowań do zimowego urlopu. Dzięki polisie zapewnisz sobie niezbędną ochronę na wypadek zdarzeń, które mogą skutecznie zepsuć Ci wypoczynek. W ramach polisy turystycznej otrzymasz:

  • pokrycie kosztów leczenia,
  • OC,
  • NNW,
  • ochronę sprzętu sportowego i bagażu,
  • pokrycie kosztów poszukiwań w górze,
  • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę poradnika turystycznego: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki.

2.      Wybierz odpowiednie narty

Bardzo często osoby z niewielkim doświadczeniem wybierają narty przeznaczone dla zawodowców, wierząc, że w ten sposób szybciej nauczą się jeździć. Niestety, ale jest to całkowicie błędne myślenie, które w skrajnym przypadku może doprowadzić do groźnej kontuzji. Sprzęt dla zaawansowanych jest bowiem inaczej zbudowany i wymaga wprawy, by móc w pełni z niego korzystać. Jeśli więc chcesz kupić narty, wybierz się do sklepu i poproś sprzedawcą o pomoc w wyborze. Kluczowe jest, by sprzęt był dopasowany do Twoich możliwości.

3.      Zadbaj o kask

Absolutnie niezbędny atrybut każdego narciarza. Kask uchroni Twoją głowę podczas upadku. Musisz bowiem wiedzieć, że konsekwencje większości wypadków, które zdarzają się podczas jazdy na nartach, obejmują urazy głowy. Pamiętaj, by kask pasował do Twojej głowy, był wygodny oraz współgrać z goglami. W tym przypadku również dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego sprzedawcy ze sklepu sportowego.

4.      Kup bieliznę termoaktywną

Podczas jazdy nietrudno o przegrzanie lub wyziębienie. Te z kolei prowadzą do przeziębienia i wykluczenia z uprawiania sportu. Zadbaj więc o odpowiednie odprowadzanie wilgoci i zainwestuj już dzisiaj w bieliznę termoaktywną. Staraj się ubierać warstwowo, by w razie potrzeby móc swobodnie pozbyć się nadmiaru odzieży.

5.      Wyposaż się w apteczkę

Nie wszystkie choroby i infekcje wymagają interwencji medycznej. W niektórych przypadkach możesz poradzić sobie bardzo dobrze w zaciszu hotelowego pokoju. Wystarczy tylko, że zaopatrzysz się w apteczkę, która będzie zawierać najpotrzebniejsze rzeczy. Zabierz ze sobą: bandaże elastyczne, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki na katar i kaszel, biegunkę oraz zatwardzenie. Tak przygotowany poradzisz sobie z najpopularniejszymi przypadłościami, które mogą Cię spotkać podczas zimowego urlopu. Dowiedz się więcej o najważniejszych elementach związanych z wyjazdem na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/.

6.      Zadbaj o skórę z kremem UV

Warunki atmosferyczne na stoku mogą zmieniać się bardzo dynamicznie. Raz będziesz mieć do czynienia ze słońcem a za chwilę z wiatrem i opadami śniegu. To wszystko niezbyt dobrze wpływa na skórę twarzy i może powodować dyskomfort. W tym wypadku bardzo dobrze sprawdzi się krem UV, który pomoże Ci ochronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i innych warunków atmosferycznych. Staraj się wybierać wyspecjalizowane kremy z aptek, które będą dopasowane do Twojej cery.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kwas D-asparaginowy – suplement wskazany nie tylko na podniesienie poziomu testosteronu
Kwas D-asparaginowy – suplement wskazany nie tylko na podniesienie poziomu testosteronu
DAA – wspaniały suplement na zwiększenie poziomu testosteronu, a może marketingowy sukces? Jak naprawdę działa popularny kwas?
Powrót do ćwiczeń po covidzie – w jaki sposób rozpocząć treningi?
Powrót do ćwiczeń po covidzie – w jaki sposób rozpocząć treningi?
Zastanawiasz się, jak wrócić do treningów po covidzie? Oto wszystko, co musisz na ten temat wiedzieć!
Czy trening okluzyjny może przyspieszyć proces budowania masy mięśniowej?
Czy trening okluzyjny może przyspieszyć proces budowania masy mięśniowej?
Trening okluzyjny – mit czy obowiązkowa metoda w repertuarze kulturysty? Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć!
Ostatnie wpisy