Jak poprawić wygląd nóg? Oto kilka ciekawych ćwiczeń
ATLAS ĆWICZEŃDLA KOBIET
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poprawić wygląd nóg? Oto kilka ciekawych ćwiczeń

Piękne i zgrabne nogi to coś, o czym marzy każda kobieta. Najskuteczniejszym i sprawdzonym sposobem na to, by takie były, jest aktywność fizyczna. Te ćwiczenia pozwolą Ci cieszyć się nogami Twoich marzeń!

1. Skok podzielony z hantlami

W pozycji wyjściowej przytrzymujemy hantle na odległość ramion i z dłońmi skierowanymi do siebie, w taki sposób, aby ciężarki zwisały na boki. Gdy osiągniemy już prawidłową pozycję, ustawiamy lewą stopę przed prawą, po czym wyginamy kolano i biodro w celu opuszczenia ciała. Błyskawicznie zmieniamy kierunki i przeskakujemy z taką siłą, która wystarczy nam do uniesienia obu stóp z podłogi. To intensywne ćwiczenie z pewnością przyniesie niesamowite efekty!

2. Przysiady

Tradycyjne ćwiczenie na uda, którego nie mogło zabraknąć na tej liście. Na początku należy rozstawić nogi na szerokość barków, zaś stopy skierować na zewnątrz. Gdy pozycja wyjściowa zostaje opanowana, napinamy mięśnie brzucha oraz pośladków, cofamy nieco biodra i przenosimy ciężar na pięty, nie odrywając stóp od ziemi. Po cofnięciu bioder spokojnie zginamy kolana i schodzimy w dół. Co istotne, podczas poprawnie wykonywanego przysiadu plecy powinny w miarę możliwości pozostać w pozycji neutralnej (zachowując naturalną krzywiznę).

3. Unoszenie nogi na boku

W celu wykonania tej aktywności kładziemy się na lewym boku, zginamy lewe kolano pod kątem ok. 90°, zaś prawą nogę trzymamy prosto oraz równolegle w stosunku do pleców. Następnie kładziemy prawą dłoń na górnej części pośladka – dzięki temu będziemy w stanie uniemożliwić niepożądany ruch lewego biodra do przodu. Z takiej pozycji unosimy prawą nogę tak daleko, jak tylko jest to możliwe bez odchylania bioder, po czym powracamy do pozycji początkowej. Regularnie praktykowane 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę potrafią zdziałać cuda! 

4. Wykroki

Ćwiczenie, które z pewnością zna każda miłośniczka sportu – popularne wykroki stanowią świetny przykład na to, że geniusz tkwi w prostocie. Na początku stajemy w lekkim rozkroku i opieramy dłonie na talii. Następnie robimy jeden duży krok w przód i powoli obniżamy ciało aż do momentu, w którym przednie kolano zegnie się pod kątem prostym. Po powrocie do pozycji wyjściowej robimy wypad drugą nogą. Jeśli chodzi o technikę, to tułów powinien być cały czas wyprostowany. Dodatkowo wykroki możemy wzbogacić o trzymanie w dłoniach adekwatnych do tego ćwiczenia hantli.

5. Unoszenie nóg

Co istotne z perspektywy zabieganych osób, jest to aktywność, którą możemy wykonać tak naprawdę w każdym miejscu na świecie – niezależnie od tego, czy bliżej nam do treningów na siłowni, czy też w domowym zaciszu. Wystarczy tylko znaleźć nieco przestrzeni, uklęknąć i oprzeć dłonie na ziemi, mniej więcej na wysokości barków. Następnie napinamy pośladki i unosimy ugiętą nogę w taki sposób, by celowała w sufit. Wytrzymujemy w tej pozycji 20–30 sekund, po czym opuszczamy nogę, nie opierając jednak kolana o podłogę.

Zdj. główne: Alora Griffiths/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie treningi są ważne u zawodowych sportowców?
Jakie treningi są ważne u zawodowych sportowców?
W jaki sposób trenują zawodowcy? Na co zwracają największą uwagę? Sprawdź, co jest dla nich najbardziej istotne.
Jak uzupełnić niedobór minerałów?
Jak uzupełnić niedobór minerałów?
Minerały odgrywają w naszym życiu bardzo istotną rolę. To one regulują gospodarkę hormonalną oraz wpływają na prawidłową pracę całego organizmu. Podpowiadamy, co może sugerować niedobór poszczególnych minerałów oraz jak sobie z nimi poradzić.
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Naturalne źródła białka w diecie kulturysty
Dowiedz się, jak dostarczać odpowiednią dawkę białka za pomocą naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego!
Ostatnie wpisy