Dwayne Johnson trenuje jak kulturysta! „To moje najtrudniejsze przygotowania do roli”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dwayne Johnson trenuje jak kulturysta! „To moje najtrudniejsze przygotowania do roli”

Ośmiokrotny mistrz WWE i jeden z najlepiej umięśnionych amerykańskich aktorów przygotowuje się właśnie do bardzo wymagającej roli w nowym filmie „Black Adam”. Katorżnicze treningi przynoszą jednak spektakularne efekty – z obecną muskulaturą Dwayne Johnson mógłby bowiem z powodzeniem startować w profesjonalnych zawodach dla kulturystów!

Popularny „The Rock” wcieli się niebawem w rolę tytułowego bohatera w nowej amerykańskiej superprodukcji „Black Adam”, której premiera nastąpi prawdopodobnie już w przyszłym roku. Aby jak najwierniej odtworzyć postać komiksowego superzłoczyńcy, Dwayne Johnson już od kilku tygodni pracuje nad poprawą swojej i tak imponującej sylwetki.

W ostatnim czasie Johnson skupił się przede wszystkim na wzmocnieniu nóg. Treningi na dolne partie mięśni są podobno tak intensywne i wymagające, że wywołują u 48-letniego gwiazdora odruch wymiotny!

„To wymaga dużo ciężkiej pracy – zwłaszcza zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy wszystkim innym, co życie stawia na naszej drodze – ale naprawdę lubię wyzwania związane z nowymi celami. […] To sprawia, że moja krew zaczyna płynąć. Ale równie ważne, że naprawdę podoba mi się wyzwanie, jakim jest dostarczenie czegoś (miejmy nadzieję) wspaniałego i wysokiej jakości – DLA WAS WSZYSTKICH” – napisał na swoim Instagramie słynny Kalifornijczyk.

W mediach społecznościowych Amerykanin opowiedział też szczegółowo, jak wygląda obecnie jego trening nóg. W trakcie każdej jednostki „The Rock” wykonuje kilka popularnych ćwiczeń, takich jak zginanie i wyprosty nóg na maszynie, tradycyjne przysiady ze sztangą, czy wykroki w miejscu z hantlami. Uzupełnieniem są ćwiczenia crossfitowe z wykorzystaniem łańcuchów i dodatkowego obciążenia. Całość – wliczając w to kompleksową rozgrzewkę oraz rozciąganie – trwa nawet ponad 2 godziny! Efekty są jednak fenomenalne, o czym najlepiej świadczy zamieszczone przez Johnsona zdjęcie, na którym widać idealnie wyrzeźbione mięśnie czworogłowe ud.

Zdjęcie wyróżniające: Steve Dietl – NBC Universal / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega drop set i z jaką częstotliwością go wykonywać?
Na czym polega drop set i z jaką częstotliwością go wykonywać?
Poznaj specyfikę techniki intensywnego kończenia treningu i dowiedz się, czy możesz ją zastosować w swoim zestawie ćwiczeń!
Żelazny uchwyt i poprawa wyników – dlaczego warto regularnie ćwiczyć przedramiona
Żelazny uchwyt i poprawa wyników – dlaczego warto regularnie ćwiczyć przedramiona
Rozbudowane mięśnie przedramion wpływają na kontrolę ruchów, stabilność nadgarstka oraz siłę. Sprawdź, jakie ćwiczenia na przedramiona warto wykonywać!
Jak dobrać akcesoria do squasha do swojego stylu gry?
Jak dobrać akcesoria do squasha do swojego stylu gry?
Do uprawiania tego sportu nie trzeba wiele sprzętu i akcesoriów, dlatego parametry każdego z nich są tak ważne.
Ostatnie wpisy