Nowy rekord świata w wyciskaniu na ławce. Z takim ciężarem nie wygrał dotąd żaden człowiek!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy rekord świata w wyciskaniu na ławce. Z takim ciężarem nie wygrał dotąd żaden człowiek!

Jimmy Kolb ustanowił w ubiegłym miesiącu nowy, fenomenalny rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Amerykański powerlifter przy pomocy specjalnego kostiumu usztywniającego oraz pasków na nadgarstki poradził sobie z gigantycznym ciężarem o masie 508 kg (1120 lbs)! Oznacza to, że na przestrzeni pół roku Kolb zaliczył nieprawdopodobny progres aż o 70 funtów.

Jimmy Kolb – kolekcjoner rekordów w wyciskaniu na ławce

Pod koniec stycznia było 476 kg (1050 lbs), w marcu już niespełna 490 kg (1080 lbs), a na koniec pierwszego półrocza 2021 roku historyczne 508 kg (1120 lbs)! Jimmy Kolb systematycznie poprawiał swoje osiągi, kilkakrotnie bijąc własne rekordy globu, ale długo nie mógł przekroczyć magicznej bariery pół tony. W końcu udało mu się to podczas czerwcowych zawodów IPA Strength Spectacular Powerlifting Championships w York w stanie Pensylwania. I to w jakim stylu!

Eksperci za Oceanem nie mają wątpliwości, że to nie jest jeszcze kres możliwości Kolba. Wprawdzie najbliższe plany startowe 30-letniego trójboisty rywalizującego w single-ply nie są znane, ale teraz nie musi się już spieszyć z udziałem w kolejnych imprezach, bo poprzeczkę zawiesił konkurentom na niebotycznym poziomie.

Czas na odpowiedź Willa Barottiego

Poprzedni rekord świata w wyciskaniu sztangi na ławce w koszuli usztywniającej należał do Willa Barottiego, który w czerwcu 2020 roku wydźwignął ciężar o masie 501,2 kg (1105 lbs). Co ciekawe, w marcu wygrał też z Jimmy’m Kolbem bezpośrednie starcie na zawodach Baddest Benchers 2021. Wtedy Barotti wycisnął 494,4 kg (1090 lbs), a jego wielki oponent ledwie 10 funtów mniej (489,9 kg). Teraz to jednak Kolb znów wysunął się na prowadzenie w tym jakże pasjonującym pojedynku.

Foto wyróżniające: Usodesita / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mury piłkarskie – co musisz wiedzieć?
Mury piłkarskie – co musisz wiedzieć?
Profesjonalne przygotowanie to niezbędny element piłkarskiego sukcesu. Aby osiągnąć właściwy poziom przed meczem, należy zastosować szereg sprzętów wspierających trening piłkarski. Jednym z nich są mury piłkarskie. Z poniższego artykułu można poznać najważniejsze informacje dotyczące murów.
Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą stosowanie insuliny?
Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą stosowanie insuliny?
Dowiedz się, jak działa insulina, jakie choroby wywołuje jej nieprawidłowy poziom we krwi oraz poznaj niebezpieczeństwa związane z jej nieodpowiednim stosowaniem w kulturystyce.
Równowaga kwasowo-zasadowa a dieta kulturysty – co jeść, aby zachować optymalne proporcje?
Równowaga kwasowo-zasadowa a dieta kulturysty – co jeść, aby zachować optymalne proporcje?
Jaki wpływ na zdrowie ma utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i jak tego dokonać? Opowiadamy o zachowaniu odpowiednich proporcji!
Tagi
Ostatnie wpisy