Jakie suplementy pomogą w budowie masy mięśniowej?
SUPLEMENTACJA
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie suplementy pomogą w budowie masy mięśniowej?

Artykuł sponsorowany

Kiedy myślisz o swojej wymarzonej sylwetce i drodze, która do niej prowadzi, na pewno masz już opracowane ćwiczenia. Doskonale wiesz, jakich sprzętów na siłowni używać. Nie stanowi dla Ciebie zaskoczenia, że musisz mieć specjalnie dobraną dietę. Jednak czy jesteś zapoznany również z obecnymi na rynku odżywkami i suplementami?

Od czego zacząć?

Budowanie masy mięśniowej to proces długotrwały. Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel i nie zaszkodzić samemu sobie, nie możesz iść na skróty. Odpowiednia dieta i treningi to nie wszystko! Musisz również zapewnić swojemu ciału odpowiedni odpoczynek. Pamiętaj o tym, że suplementowanie jest niezbędną częścią każdej diety. Nie jest łatwo ułożyć ją tak, by zadbać o różnorodność oraz zapewnić sobie wszystkie niezbędne składniki istotne. W tym miejscu wkraczają suplementy.

Co można suplementować? Tak naprawdę wszystko, w zależności od tego, czego brakuje w Twojej diecie. Wpływ na to mają również Twoje cechy indywidualne (niektórzy na przykład mają problemy z przyswajaniem konkretnych mikroelementów lub makroelementów). Suplementuje się więc minerały czy witaminy, ale także różnego rodzaju odżywki.

Przedtreningówka

Jeżeli brakuje Ci sił podczas ćwiczeń, nie masz możliwości ułożyć sobie rozkładu tak, by odpocząć przed treningiem – odżywka zwana przedtreningówką będzie właśnie dla Ciebie. Sprawi ona, że będziesz mieć więcej energii i sił do ćwiczeń. Nie buduje ona masy mięśniowej bezpośrednio, jednak zdecydowanie jest doskonałym wspomaganiem Twoich treningów.

Koncentrat białka serwatkowego

To najczęstszy składnik wszystkich odżywek białkowych i suplementów, dzięki którym zbudujesz swoją masę mięśniową w szybszym tempie. Jest jednym z lepszych źródeł protein dla osób, które są aktywne fizycznie. Białko serwatkowe jest szybko metabolizowane oraz wchłaniane, ma wysoką zawartość leucyny, która wpływa silnie stymulująco na syntezę białek mięśniowych. Białko serwatkowe, które znajdziesz w odżywkach, powinno być odtłuszczone oraz pozbawione laktozy, dzięki czemu jest zdatne także dla osób na nią uczulonych. To świetny wspomagacz, z którego korzystają sportowcy i osoby, które starają się zbudować swoją masę mięśniową.

Zebraliśmy dla Was kilka podstawowych informacji o białku i odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania:

Białko to…

Opublikowany przez Activlab Wtorek, 13 marca 2012

 

Kreatyna

Czym jest kreatyna i dlaczego tak doskonale sprawdza się w odżywkach pomagających w budowaniu masy mięśniowej? Kreatyna jest najsilniejszym legalnym anabolikiem i znaczącym składnikiem masy mięśniowej. Odgrywa niewątpliwie ważną rolę w zachodzących przemianach chemicznych, które powodują skurcz mięśni. To właśnie dzięki jej stosowaniu, będziesz w stanie skutecznie rozbudować suchą masę mięśniową. Nie musisz obawiać się jej przyjmowania. Kreatyna została wielokrotnie przebadana, a jej skuteczność jest udowodniona naukowo, co jest bardzo istotne w przypadku wszystkich substancji, którymi karmisz swój organizm.

Tauryna

Jeżeli zastanawiasz się, czym jest tauryna, odpowiedź jest naprawdę prosta – to występujący w tkankach zwierzęcych związek z grupy aminokwasów, która w naszych organizmach występuje jedynie w stanie wolnym (stanowi jedną tysięczną masy całego ciała człowieka). Mogłoby się zdawać, że to niewiele, jednak jest to naprawdę dużo, biorąc pod uwagę to, że tauryna jest aminokwasem niebiałkowym. Z tego powodu też tauryna wpływa na dużą ilość procesów zachodzących w organizmie, regulując ich prawidłowe działanie. W czym pomaga tauryna?

•  Chroni przed rozwojem cukrzycy.
•  Chroni wątrobę.
•  Wpływa na oczy.
•  Obniża ciśnienie.
•  Poprawia metabolizm tłuszczów.
•  Hamuje procesy katalityczne w mięśniach i jednocześnie wspomaga procesy analityczne.

To ta ostatnia cecha sprawia, że tauryna jest częstym składnikiem odżywek oraz suplementów dla sportowców. Proces ten bowiem znacząco usprawnia rozbudowanie tkanki mięśniowej, a po treningu – zapewnia ułatwioną regenerację całego organizmu.

Foto wyróżniające: Anastase Maragos / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy przydatna może być odzież termoaktywna?
Kiedy przydatna może być odzież termoaktywna?
Odzież termoaktywna to wygodny i funkcjonalny element garderoby, który okazuje się przydatny znacznie częściej, niż mógłbyś zakładać. Wiele aktywności zyskuje dzięki niej na bezpieczeństwie i komforcie. Przekonaj się, czy przyda się również Tobie.
Maty do ćwiczeń – idealny towarzysz treningu
Maty do ćwiczeń – idealny towarzysz treningu
Maty do ćwiczeń - twoje bezpieczne i wygodne miejsce do treningu. Odkryj komfort i wszechstronność, które przyspieszą osiągnięcie twoich fitnessowych celów!
Przychodnia online – w czym może Ci pomóc i dlaczego warto?
Przychodnia online – w czym może Ci pomóc i dlaczego warto?
Dowiedz się, w czym może pomóc Ci przychodnia online i jakie korzyści oferuje!
Ostatnie wpisy