Hafthor Björnsson ogłosił zakończenie kariery w zawodach strongmanów!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hafthor Björnsson ogłosił zakończenie kariery w zawodach strongmanów!

Uznawany za najsilniejszego człowieka na świecie Hafþór Björnsson sięgnął po dziesiąty z rzędu tytuł Strongest Man w rodzinnej Islandii, po czym dość niespodziewanie ogłosił, że nie będzie już uczestniczył w zawodach tej rangi.

Po zakończeniu profesjonalnej kariery przez legendarnego Žydrūnasa Savickasa (m.in. ośmiokrotny zwycięzca prestiżowych zawodów Arnold Strongman Classic i trzykrotny mistrz Europy – przyp. red.), to właśnie Björnsson z Brianem Shawem rywalizowali najczęściej o miano czołowego siłacza globu. Potężny Islandczyk wygrywał trzy poprzednie edycje imprezy organizowanej przez Arnolda Schwarzeneggera – ostatnim razem w marcu bieżącego roku, kiedy to okazał się minimalnie lepszy od Mateusza Kieliszkowskiego.Podczas swojej bogatej kariery Hafthor triumfował w niemal wszystkich najważniejszych zawodach strongmanów – oprócz wspomnianych Arnold Classic (3 razy), także w Mistrzostwach Europy (5 złotych medali), Giants Live (4 zwycięstwa), World’s Ultimate Strongman i World’s Strongest Man (obie wygrane w 2018 roku), Strongman Champions League (2013 i 2015) oraz szeregu turniejów w Islandii. Jego gablota z trofeami prezentuje się doprawdy imponująco!


Szerszej publiczności Björnsson dał się poznać jako Ser Gregor Clegane w popularnym serialu HBO „Gra o Tron”. Niewykluczone zatem, że mierzący ponad 2 metry wzrostu i ważący 175 kg siłacz zdecyduje się wrócić do kariery aktorskiej.

„To świetny moment na zakończenie kariery siłacza. Teraz zaczyna się inna podróż i jestem bardzo podekscytowany. […] Wciąż mam tylko 31 lat i mogę jeszcze wrócić za kilka lat, jeśli tego będzie chciało moje serce” – powiedział Björnsson po sierpniowym triumfie.

Przed pochodzącym z Rejkjawiku strongmanem jeszcze jedno sportowe wyzwanie – pojedynek bokserski (!) z Brytyjczykiem Eddiem Hallem, który odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. To właśnie jego rekord świata w martwym ciągu pobił niedawno Björnsson (501 kg, poprawiony o zaledwie 1 kg), ale nie tylko z tego względu obaj panowie nie pałają do siebie sympatią…

„Tu nie chodzi o pieniądze czy wojnę o ten martwy ciąg. Nic z tych rzeczy. Zrobię to, ponieważ nazwałeś mnie oszustem na mistrzostwach świata Strongman 2017. Nie mogę się z tym pogodzić i zapomnieć. Ludzie mogą już o tym nie pamiętać, ale nigdy nie przeprosiłeś. Zamierzam dać ci lekcję i tą lekcją będzie p******** nokaut. Nieważne, że masz 206 cm. Nie dbam o to, że jesteś gigantem – po prostu nie dbam. Będę trenował i przygotowywał się najmocniej jak potrafię, żeby wejść do ringu i urwać ci ten p********* łeb” – odgraża się Hall.

? Working on being extra slow. Going super well! ?

Opublikowany przez Hafþóra Júlíusa Björnssona – Thego Mountaina Czwartek, 27 sierpnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*