Młodzież w natarciu. 17-letni trójboista pokazał na treningu gigantyczny potencjał!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Młodzież w natarciu. 17-letni trójboista pokazał na treningu gigantyczny potencjał!

Rywalizacja w trójboju siłowym może zostać niebawem zdominowana przez nieznanego dotychczas szerszej publiczności Josha Greinera. Nastoletni trójboista ze Stanów Zjednoczonych podczas jednego z ostatnich treningów zaliczył we wszystkich trzech konkurencjach nieprawdopodobny łączny wynik 775 kg. Gdyby każdą ze swoich najlepszych prób w przysiadzie, martwym ciągu oraz wyciskaniu na ławeczce wykonał podczas zawodów organizowanych przez IPF, to jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości byłby multirekordzistą świata w kilku kategoriach!

Taki talent w sportach siłowych to prawdziwa rzadkość. 17-letni Josh Greiner startuje w profesjonalnych zmaganiach dla trójboistów raptem od kilkunastu miesięcy, a już notuje wyniki, o których starsi i znacznie bardziej doświadczeni koledzy po fachu mogą jedynie pomarzyć. Na początku marca ważący obecnie ok. 105 kg Amerykanin w trakcie jednej sesji treningowej wykonał przysiad ze sztangą ważącą bagatela 300 kg, a także wycisnął 210 kg na ławeczce i zaliczył 265 kg w martwym ciągu, co daje fenomenalny łączny rezultat 775 kg!

Na oficjalnych zawodach pod szyldem International Powerlifting Federation (IPF) takie wyniki zapewniłyby mu aż cztery nowe rekordy świata wśród młodzieżowców (TWR, 16-17 lat) w dwóch kategoriach wagowych – do 105 i 120 kg. Co ciekawe, bohater ostatnich dni nie jest do końca zadowolony z niektórych osiągów. „Potrzeba jeszcze dużo pracy w martwym ciągu, ale ogólnie to był świetny dzień” – podsumował Greiner na Instagramie.

Do tej pory utalentowany powerlifter o słusznym pseudonimie „JC Power” czterokrotnie brał udział w imprezach rankingowych i za każdym razem stawał na podium. Poza martwym ciągiem (PR 272,5 kg), w żadnej konkurencji nie zbliżył się jednak do aktualnych rekordów odnotowanych przed kilkoma dniami na siłowni. Jeśli więc nadal będzie czynił progres w tak błyskawicznym tempie, ma szansę zrobić karierę na miarę najwybitniejszych przedstawicieli tej dyscypliny – Eda Coana czy Marka Henry’ego.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jedziesz na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Jedziesz na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Podpowiadamy, na jakie warunki ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę.
Idealna rzeźba w zaledwie pół roku. Spektakularna metamorfoza Kiery Jaston!
Idealna rzeźba w zaledwie pół roku. Spektakularna metamorfoza Kiery Jaston!
Kiera Jaston to jedna z niewielu zawodniczek na świecie, która z powodzeniem łączy kulturystykę z trójbojem siłowym. Kilka dni temu […]
Naturalne alternatywy dla odżywki białkowej po treningu
Naturalne alternatywy dla odżywki białkowej po treningu
Białko w proszku może znacznie pogorszyć stan Twojego zdrowia – sprawdź dlaczego oraz czym je zastąpić!
Ostatnie wpisy