Młodzież w natarciu. 17-letni trójboista pokazał na treningu gigantyczny potencjał!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Młodzież w natarciu. 17-letni trójboista pokazał na treningu gigantyczny potencjał!

Rywalizacja w trójboju siłowym może zostać niebawem zdominowana przez nieznanego dotychczas szerszej publiczności Josha Greinera. Nastoletni trójboista ze Stanów Zjednoczonych podczas jednego z ostatnich treningów zaliczył we wszystkich trzech konkurencjach nieprawdopodobny łączny wynik 775 kg. Gdyby każdą ze swoich najlepszych prób w przysiadzie, martwym ciągu oraz wyciskaniu na ławeczce wykonał podczas zawodów organizowanych przez IPF, to jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości byłby multirekordzistą świata w kilku kategoriach!

Taki talent w sportach siłowych to prawdziwa rzadkość. 17-letni Josh Greiner startuje w profesjonalnych zmaganiach dla trójboistów raptem od kilkunastu miesięcy, a już notuje wyniki, o których starsi i znacznie bardziej doświadczeni koledzy po fachu mogą jedynie pomarzyć. Na początku marca ważący obecnie ok. 105 kg Amerykanin w trakcie jednej sesji treningowej wykonał przysiad ze sztangą ważącą bagatela 300 kg, a także wycisnął 210 kg na ławeczce i zaliczył 265 kg w martwym ciągu, co daje fenomenalny łączny rezultat 775 kg!

Na oficjalnych zawodach pod szyldem International Powerlifting Federation (IPF) takie wyniki zapewniłyby mu aż cztery nowe rekordy świata wśród młodzieżowców (TWR, 16-17 lat) w dwóch kategoriach wagowych – do 105 i 120 kg. Co ciekawe, bohater ostatnich dni nie jest do końca zadowolony z niektórych osiągów. „Potrzeba jeszcze dużo pracy w martwym ciągu, ale ogólnie to był świetny dzień” – podsumował Greiner na Instagramie.

Do tej pory utalentowany powerlifter o słusznym pseudonimie „JC Power” czterokrotnie brał udział w imprezach rankingowych i za każdym razem stawał na podium. Poza martwym ciągiem (PR 272,5 kg), w żadnej konkurencji nie zbliżył się jednak do aktualnych rekordów odnotowanych przed kilkoma dniami na siłowni. Jeśli więc nadal będzie czynił progres w tak błyskawicznym tempie, ma szansę zrobić karierę na miarę najwybitniejszych przedstawicieli tej dyscypliny – Eda Coana czy Marka Henry’ego.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suplementy diety – Kluczowe informacje i zasady wyboru
Suplementy diety – Kluczowe informacje i zasady wyboru
Suplementy diety - wsparcie dla zdrowia i witalności. Odkryj kluczowe informacje i zasady wyboru.
Bezdech senny a uprawianie sportu
Bezdech senny a uprawianie sportu
Jakie są objawy bezdechu sennego? Jak leczyć tę przypadłość? Dowiedzmy się!
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń w domu – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń w domu – przewodnik dla początkujących
Zdobądź wiedzę na temat wyboru optymalnego sprzętu do ćwiczeń w domu. Nasz przewodnik dla początkujących pomoże Ci podejmować świadome decyzje związane z twoją domową siłownią.
Ostatnie wpisy