Strongo / #News / Triumfator Mr. Olympia 2020 w kategorii 212 pracuje nad powiększeniem masy mięśniowej. „Mój cel to minimum 225 funtów w okresie offseason”
Triumfator Mr. Olympia 2020 w kategorii 212 pracuje nad powiększeniem masy mięśniowej. „Mój cel to minimum 225 funtów w okresie offseason”

Kieszonkowy kulturysta Shaun Clarida zapowiedział, że zamierza zdominować kategorię wagową do 212 lbs. W tym celu podczas trwających 21 tygodni przygotowań triumfator Mr. Olympia 2020 zwiększy swoją masę do ok. 102-104 kg, aby następnie – tuż przed tegoroczną edycją kultowych zawodów – osiągnąć optymalną wagę w granicach 84 kg.

Ze względu na filigranową sylwetkę (zaledwie 157,5 cm wzrostu) Shaun Clarida przez lata nie był wymieniany w gronie ewentualnych kandydatów do triumfu w dywizji 212 Olympia. Miniony rok przyniósł jednak wielkie przełamanie i 38-letniemu Amerykaninowi udało się wreszcie osiągnąć życiowy sukces, jakim jest złoto na grudniowych zawodach w Orlando. Pochodzący z New Jersey kulturysta pokonał faworyzowanych i przede wszystkim większych od siebie rywali – Kamala Elgargniego (ponad 170 cm wzrostu) oraz George’a Petersona (niespełna 174 cm).

„Pogromca Gigantów” nie zamierza bynajmniej osiadać na laurach. Jego celem jest obrona tytułu podczas Mr. Olympia 2021, dlatego w trakcie okresu offseason skupi się przede wszystkim na zwiększeniu masy mięśniowej. W końcowym etapie przygotowań, tuż przed zawodami, będzie natomiast zbijał wagę do 185 lbs (ok. 84 kg).

„W tym roku przygotowuję się przez 21 tygodni, czyli pięć miesięcy. […] Mój cel to 225-230 funtów w okresie offseason. Obecnie ważę ok. 200 lbs (90,7 kg), ale składa się na to wiele wody i „puchu”. Wykonuję teraz treningi cardio, żeby sprowadzić wagę z powrotem na dół, natomiast chcę dobić przynajmniej do granicy 225 lbs, a na scenę wnieść maksymalnie 185 lbs” – deklaruje Clarida.

Organizatorzy nie podali jeszcze oficjalnej daty Mr. Olympia 2021, tym niemniej w środowisku spekuluje się, iż prestiżowa impreza odbędzie się najprawdopodobniej późną jesienią. Do tego czasu możemy więc być świadkami kolejnej spektakularnej metamorfozy ambitnego Shauna Claridy.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.