Tytuł zostaje u gospodarza. Brian Shaw pierwszym triumfatorem zawodów Shaw Classic!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tytuł zostaje u gospodarza. Brian Shaw pierwszym triumfatorem zawodów Shaw Classic!

Chociaż trzykrotnie zwyciężał w prestiżowym Arnold Strongman Classic i czterokrotnie sięgał po tytuł Mistrza Świata Strongman, zdobyte w miniony weekend trofeum ma dla niego wyjątkowe znaczenie. Brian Shaw wygrał mocno obsadzony turniej w Kolorado, którego był organizatorem, ale zgodnie z zapowiedziami zrzekł się nagrody pieniężnej na rzecz pozostałych uczestników. Shaw Classic 2020 zakończył tegoroczne zmagania światowej czołówki strongmanów.

W premierowej edycji zawodów wzięło udział 10 siłaczy, w tym aktualny czempion globu – Oleksii Novikov. Rywalizowali oni w sześciu tradycyjnych konkurencjach: wyciskaniu belki nad głowę, martwym ciągu, wrzucaniu na podest kamiennych kul, wyciskaniu sztangielki, spacerze Buszmena (tzw. yok) oraz przenoszeniu ciężkich przedmiotów (tzw. medley). Po dwóch dniach niezwykle wyrównanych zmagań najlepszy okazał się gospodarz całej imprezy, Brian Shaw. Tuż za popularnym „Gigantorem” uplasowali się zaś JF Caron i wspominany już Novikov.

„To był niesamowity skład. Byłem naprawdę zaszczycony, mogąc konkurować z tymi wszystkimi facetami. […] Udało mi się wygrać, ale jak zapowiadałem i już wielokrotnie mówiłem, nie wziąłem żadnej nagrody pieniężnej, więc wszystkie moje pieniądze wracają do tych sportowców. Zatrzymuję natomiast trofeum – ono znaczy dla mnie więcej” – powiedział Shaw po zakończeniu zawodów.

Jeden z najwybitniejszych amerykańskich strongmanów planuje w przyszłym roku zorganizować kolejną edycję Shaw Classic. 38-latek zamierza obronić trofeum sygnowane własnym nazwiskiem, a także poprawić wynik z WSM 2020, gdzie zajął rozczarowującą piątą lokatę.

Klasyfikacja końcowa Shaw Classic 2020:

1. Brian Shaw – zrzekł się nagrody finansowej
2. JF Caron – 12,100 $
3. Oleksii Novikov – 9,100 $
4. Trey Mitchell – 7,100 $
5. Jerry Pritchett – 6,100 $
6. Adam Bishop – 5,100 $
7. Luke Stoltman – 4,100 $
8. Maxime Boudreault – 3,800 $
9. Kevin Faires – 3,400 $
10.Terry Hollands – 3,100 $

Zdjęcie wyróżniające: Shaw Classic 2020 / Brian Shaw Facebook

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*