Strongo / #News / Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness 2020: Kapitalny występ reprezentantów Polski!
Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness 2020: Kapitalny występ reprezentantów Polski!

Kolejny wyjazd do Santa Susanna zakończył się wielkim sukcesem dla zawodników i zawodniczek startujących pod biało-czerwoną flagą. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Fitness IFBB reprezentanci Polski wywalczyli bowiem aż 20 trofeów! Największe wrażenie ponownie wywarła genialna nastolatka Wiktoria Nnaka, która na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy triumfowała we wszystkich zawodach, w których brała udział.

Podopieczna Dominika Nadolskiego okazała się bezkonkurencyjna w kategoriach Bikini Fitness powyżej 172 cm oraz Overall, gdzie wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Linę Real. Triumf na MŚ to kolejne wielkie osiągnięcie niespełna 19-letniej zawodniczki, która w spektakularnym stylu weszła do czołówki sportów sylwetkowych. Na wrześniowych Mistrzostwach Europy seniorów zgarnęła wszystkie cztery możliwe trofea, a w międzyczasie została podwójną mistrzynią świata juniorek!

„Nie spodziewałam się, że tak szybko odniosę sukces na zawodach seniorskich. Oczywiście, marzyłam o zwycięstwie, ale myślałam, że na nie jeszcze przyjdzie czas. To był mój debiut i byłam przekonana, że sukcesy przyjdą, ale za rok, może dwa. Tymczasem okazało się, że mój czas nadszedł już teraz. Jestem niesłychanie szczęśliwa, a jednocześnie jeszcze bardziej motywuje mnie to do ciężkiej pracy”  – powiedziała Nnaka.

Wyświetl ten post na Instagramie.

To co wydarzyło się w tym roku… powiem szczerze, NIE WIEM co się dzieje. To o czym do tej pory tylko marzyłam i cos co śniło mi się po nocach i na ta chwile wydawało się nieosiągalne 🙈 absolutne mistrzostwo świata… dziwnie to brzmi, prawda? Jestem przeogromnie SZCZĘŚLIWA i WDZIĘCZNA, wszystko powoli zaczyna docierać . Aktualnie natłok wszystkich emocji przejął nade mną kontrole i jedyne co jestem w stanie napisać to ogromne DZIEKUJE @harem_ass_maker @coach_grzegorz_72 , tak po prostu najszczersze DZIEKUJE. Za to ze jesteście. —— Co do dalszych planów, mój sezon startowy jeszcze się nie skończył 🙈 kolejny i już ostatni w tym roku start już za kilka tygodni….ponownie w Hiszpanii 🤗🤗

Post udostępniony przez 🇼 🇮 🇰 🇹 🇴 🇷 🇮 🇦👈 (@wikinnaka)

Złote medale zdobyły także Joanna Tańska (bikini fitness do 166 cm) i Dagmara Dominiczak (wellness fitness do 163 cm), natomiast wśród panów zwyciężyli Tomasz Danielak (classic physique powyżej 45 lat), Waldemar Biernacki (classic physique 40-44 lata, open), Daniel Kunikowski (kulturystyka klasyczna do 175 cm) i Mariusz Bałaziński (masters 50-54 lata, open). Łącznie nasza ekipa wywalczyła 20 trofeów i w generalnej klasyfikacji ustąpiła jedynie Hiszpanii oraz Ukrainie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Na zakończenie Mistrzostw Świata w kulturystyce i fitness 2020 roku , @dagadomi_fit zdobywa swoje 3 ZŁOTO 🥇🏆 z rzędu rok po roku. 🇵🇱👏👏💯 Tym samym mamy 2 złote krążki dla @formotiva 🥇🏆🥇🏆🇵🇱💪🤗 Jest co świętować, tym bardziej, że reprezentacja Polski w tych mistrzostwach zdobyła w klasyfikacji drużynowej: 1🥈, 2🥉👍👏👏🇵🇱💪 ~~~~~~~~~~ @formotiva @gorillawearpolska @arkadiusz_szyderski @mariuszpaliswiat www.wlodan.pl ****************** #formotivateam #findyourmotivation #bestphoto #photooftheday #friends #competition #worldchampionships #happyday #polishteam #santasusanna #catalunya #barcelona #sylwetka #bestform #oldschool #aesthetic #symmetry #sylwetka #bodybuilding #body #szyderskiteam #polishdexter

Post udostępniony przez Polish Dexter (@mariusz1970)


Imprezą towarzyszącą tegorocznym zmaganiom kulturystycznym był Światowy Kongres IFBB. Organizatorzy poinformowali na nim o zmianach w regulaminie, a także ogłosili nowe daty zawodów w nadchodzącym roku. Wiadomo już, że prestiżowy Arnold Classic Europe odbędzie się w innym terminie i nowej lokalizacji.

Queridos atletas, sponsors y fans:

Todos sabemos los inconvenientes producidos por la pandemia del Covid 19 y las…

Opublikowany przez Arnold Classic Europe Wtorek, 10 listopada 2020

 

Zdjęcie wyróżniające: Ingrid Barrentine / Flickr

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.