Nick „The Mutant” Walker i jego zabójcze treningi nóg. „Te ćwiczenia Cię zrujnują!”
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nick „The Mutant” Walker i jego zabójcze treningi nóg. „Te ćwiczenia Cię zrujnują!”

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich kulturystów zdradził w tym tygodniu sekret swoich nieprawdopodobnie umięśnionych nóg. W social mediach Nick Walker już od kilku tygodni prezentuje ćwiczenia, za sprawą których „pompuje” mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, a także łydki. „Jestem dumny ze swoich mięśni ud. Teraz czuję się najlepiej, zwłaszcza że póki co nie zmagam się z żadnymi bólami stawów” – chwali się 25-letni kulturysta.

Pseudonim „The Mutant” nie wziął się znikąd – Walker może bowiem pochwalić się imponującymi bicepsami (aż 58 cm w obwodzie!) oraz monstrualnymi nogami, które stały się jego znakiem firmowym. To właśnie dolnym partiom mięśniowym Amerykanin poświęca teraz najwięcej uwagi, a materiały wideo z ćwiczeń zamieszcza na Instagramie. W tym tygodniu postanowił również na swoim kanale na YouTube zdradzić tajniki treningu nóg, który w jego przypadku przynosi tak spektakularne efekty.

Klasyczny trening nóg stosowany przez Walkera składa się z pięciu ćwiczeń wykonywanych w kilku seriach:

•  Uginanie nóg na maszynie w pozycji siedzącej: 10-12 powtórzeń w szczytowej serii (łącznie 3 serie)
•  Ćwiczenia na maszynie do treningu mięśni odwodzicieli ud: 10-12 powtórzeń w szczytowej serii (łącznie 3 serie)
•  Unoszenie bioder ze sztangą: 10-12 powtórzeń (2 serie)
•  Rumuński martwy ciąg: 8-10 powtórzeń (4 serie)
•  Zginanie nóg w pozycji odwróconej: 10-12 powtórzeń (3 serie)

„Te ćwiczenia Cię zrujnują. Wyciągną z Ciebie duszę! […] Teraz czuję się najlepiej, zwłaszcza że póki co nie zmagam się z żadnymi bólami w stawach” – powiedział podczas nagrania Walker.

Przygotowania popularnego „Mutanta” podporządkowane są przede wszystkim majowym zawodom New York Pro, gdzie jednym z jego najpoważniejszych rywali będzie równie potężny Blessing Awodibu. Irlandczyk z nigeryjskimi korzeniami słynie z kolei ze znakomicie rozbudowanej obręczy barkowej oraz szerokich, dobrze zarysowanych pleców.

„Zeszły rok był świetnym przygotowaniem, ale myślę, że ten będzie jeszcze lepszy. Zamierzam poprawić swój wygląd – chcę być większy i na pewno lepiej uwarunkowany. Nie mogę się doczekać, aby przekonać się, jak przebiegną te przygotowania” – podsumował amerykański kulturysta.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkrywaj moc jogi – jak zacząć i jakie korzyści przynosi regularna praktyka?
Odkrywaj moc jogi – jak zacząć i jakie korzyści przynosi regularna praktyka?
Zanurz się w świecie jogi i odkryj jej korzyści, poczynając od zdrowia psychicznego, przez kondycję fizyczną i kończąc na duchowej harmonii. Dowiedz się, jak rozpocząć swoją przygodę z tą starożytną praktyką.
Siłownia, a sporty walki – jak zaplanować odpowiedni trening?
Siłownia, a sporty walki – jak zaplanować odpowiedni trening?
Wiele osób uprawiających sporty walki zadaje sobie pytanie – czy warto łączyć je z treningiem siłowym? Jeśli tak, to jak go zaplanować? Na co zwracać uwagę w tej kwestii? Podpowiadamy!
„Klata jak u Hulka”. Piotr Borecki coraz bliżej osiągnięcia życiowej formy
„Klata jak u Hulka”. Piotr Borecki coraz bliżej osiągnięcia życiowej formy
Zaledwie dwa tygodnie dzielą Piotra Boreckiego od debiutu w kategorii 212 na zawodach na Bahamach. Polski kulturysta oraz trener personalny […]
Ostatnie wpisy