15 powtórzeń na minutę! Kanadyjczyk ustanowił nowy rekord świata w burpees
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

15 powtórzeń na minutę! Kanadyjczyk ustanowił nowy rekord świata w burpees

Nick Anapolsky rozprawił się z blisko 27-letnim rekordem Australijczyka Macauleya Jonesa, wykonując w trakcie jednej godziny imponujących 879 powtórzeń w ćwiczeniu nazywanym burpees. Co ciekawe, rekord wszech czasów w tej konkurencji wciąż należy do kobiety – Evy Clarke, która w 2016 roku zaliczyła bagatela 920 prób.

Burpees to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń w crossficie, które pomaga szybko wzmocnić kondycję, poprawić wytrzymałość oraz spalić zbędne kalorie. W Polsce znane jest powszechnie jako „krokodylki” albo „padnij-powstań”. Składa się z czterech elementów wykonywanych po sobie bez żadnej przerwy: przysiadu, deski (tzw. plank), pompki, a na końcu wyskoku. Każdy, kto kiedykolwiek próbował powtórzyć tą sekwencję kilkakrotnie, doskonale zdaje sobie sprawę ze skali trudności.

Są jednak śmiałkowie, którzy w trakcie jednej godziny potrafią utrzymać zabójcze tempo 15 powtórzeń na minutę! Właśnie takim wyczynem popisał się w tym miesiącu Nick Anapolsky – ceniony za Oceanem trener personalny i instruktor crossfitu. Łączna liczba 879 powtórzeń zapewniła mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa, z której wymazał nazwisko Macauleya Jonesa.

„Co za szalone doświadczenie. Dziękuję wszystkim, którzy przesłali mi gratulacje po wykonaniu tego głupawego wyzwania. Ta godzina była pełna wzlotów i upadków (dosłownie), ale przeszedłem przez to, wiedząc, że mam za sobą społeczność PSC i wszystkich, którzy mi kibicowali” – napisał Anapolsky na Instagramie.

Historyczny wynik Anapolsky wykręcił w minioną sobotę w nowoczesnym centrum treningowym Polsky’s Strength & Conditioning, którego jest właścicielem. 32-letni crossfitowiec zdradził jednak, że jego celem było wykonanie aż 900 powtórzeń, zatem niebawem można spodziewać się z jego strony kolejnego ataku na rekord Guinnessa.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W czym pić yerba mate?
W czym pić yerba mate?
Yerba mate to tradycyjny napój południowoamerykański, cieszący się rosnącą popularnością na całym świecie nie tylko ze względu na swój wyjątkowy smak.
Wielki sukces polskiej zawodniczki bikini fitness. Ada Kaczmarek weźmie udział w zawodach Mr. Olympia!
Wielki sukces polskiej zawodniczki bikini fitness. Ada Kaczmarek weźmie udział w zawodach Mr. Olympia!
Trwa znakomita passa reprezentantów Polski w sportach sylwetkowych! W zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy Pro IFBB 2020 Ada Kaczmarek zdobyła złoty […]
Hemoroidy a wysiłek fizyczny – jakich ćwiczeń unikać?
Hemoroidy a wysiłek fizyczny – jakich ćwiczeń unikać?
Cierpisz na hemoroidy? Omijaj ćwiczenia, które Ci nie służą, a skoncentruj się na tych, które przyspieszą Twój powrót do zdrowia!
Ostatnie wpisy