15 powtórzeń na minutę! Kanadyjczyk ustanowił nowy rekord świata w burpees
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

15 powtórzeń na minutę! Kanadyjczyk ustanowił nowy rekord świata w burpees

Nick Anapolsky rozprawił się z blisko 27-letnim rekordem Australijczyka Macauleya Jonesa, wykonując w trakcie jednej godziny imponujących 879 powtórzeń w ćwiczeniu nazywanym burpees. Co ciekawe, rekord wszech czasów w tej konkurencji wciąż należy do kobiety – Evy Clarke, która w 2016 roku zaliczyła bagatela 920 prób.

Burpees to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń w crossficie, które pomaga szybko wzmocnić kondycję, poprawić wytrzymałość oraz spalić zbędne kalorie. W Polsce znane jest powszechnie jako „krokodylki” albo „padnij-powstań”. Składa się z czterech elementów wykonywanych po sobie bez żadnej przerwy: przysiadu, deski (tzw. plank), pompki, a na końcu wyskoku. Każdy, kto kiedykolwiek próbował powtórzyć tą sekwencję kilkakrotnie, doskonale zdaje sobie sprawę ze skali trudności.

Są jednak śmiałkowie, którzy w trakcie jednej godziny potrafią utrzymać zabójcze tempo 15 powtórzeń na minutę! Właśnie takim wyczynem popisał się w tym miesiącu Nick Anapolsky – ceniony za Oceanem trener personalny i instruktor crossfitu. Łączna liczba 879 powtórzeń zapewniła mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa, z której wymazał nazwisko Macauleya Jonesa.

„Co za szalone doświadczenie. Dziękuję wszystkim, którzy przesłali mi gratulacje po wykonaniu tego głupawego wyzwania. Ta godzina była pełna wzlotów i upadków (dosłownie), ale przeszedłem przez to, wiedząc, że mam za sobą społeczność PSC i wszystkich, którzy mi kibicowali” – napisał Anapolsky na Instagramie.

Historyczny wynik Anapolsky wykręcił w minioną sobotę w nowoczesnym centrum treningowym Polsky’s Strength & Conditioning, którego jest właścicielem. 32-letni crossfitowiec zdradził jednak, że jego celem było wykonanie aż 900 powtórzeń, zatem niebawem można spodziewać się z jego strony kolejnego ataku na rekord Guinnessa.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Po drugi sukces na Mr. Olympia – „The Blade” szykuje się do mocnego zakończenia kariery!
Po drugi sukces na Mr. Olympia – „The Blade” szykuje się do mocnego zakończenia kariery!
Dla legendarnego Dextera Jacksona grudniowe zawody Mr. Olympia 2020 będą pożegnaniem z kulturystyką w zawodowym wydaniu. Utytułowany Amerykanin zamierza jednak […]
Jak szybko wyrzeźbić brzuch? Oto najskuteczniejsze ćwiczenia!
Jak szybko wyrzeźbić brzuch? Oto najskuteczniejsze ćwiczenia!
Ćwiczenia siłowe to jeden ze sposobów na mocny brzuch. Sprawdź jak ćwiczyć, aby wzmocnić mięśnie brzucha i zbudować wymarzony kaloryfer!
Trening na boczki w domu – Marta Mróz (Fit Kobietka)
Trening na boczki w domu – Marta Mróz (Fit Kobietka)
Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z bocznych partii naszego ciała stanowi nie lada wyzwanie. Marta Mróz (Fit Kobietka) opracowała trening, […]
Ostatnie wpisy