Nie czekaj do wiosny – rusz się na siłownię
TRENING
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie czekaj do wiosny – rusz się na siłownię

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O dobrej formie i zadowalającej sylwetce przypominamy sobie często zimą lub wiosną. Próbujemy się zmotywować noworocznymi postanowieniami lub wizją nagrody w postaci idealnego ciała na lato. Wiemy, że zwykle wytrwanie w dobrych nawykach nie wychodzi tak, jakbyśmy chcieli, a mimo to stale się oszukujemy. Jak zmotywować się i przygotować do pójścia na siłownię już teraz?

Motywują nas różne rzeczy. Najgorzej jest jednak czekać na ten idealny moment – bo ten może nigdy nie nadejść. Jeśli chcesz zadbać o sylwetkę, zacznij robić to teraz – i niech motywacją nie będzie idealne ciało, które z dumą wyeksponujesz na plaży, ale Twoje zdrowie, dobre samopoczucie i świetna kondycja. Od czego zacząć?

Nie chce Ci się ćwiczyć? Trudno!

Jesień i początek zimy to dość spokojny czas na siłowni. Osiadamy w domach, zajadając paczkę czipsów do wieczornego odcinka serialu. Raz na jakiś czas można zrobić sobie cheat day, ale na co dzień warto jednak pielęgnować zdrowe nawyki. Pierwszym krokiem do stworzenia nowej treningowej rutyny jest po prostu… wyjście z domu. Na siłownię, na trening czy choćby po to, by pobiegać. Na tym odcięciu od codziennych obowiązków i dawce wysiłku fizycznego skorzysta nie tylko Twoje ciało, ale i umysł.

Nie musi Ci się chcieć! Uwierz, że nie wszystkim się chce – nawet ci, którzy codziennie postują na insta uśmiechnięte selfie z siłowni, niejednokrotnie muszą walczyć przede wszystkim ze sobą, by w ogóle spakować do torby ręcznik, strój, bidon i wyjść z domu.

Zakupy na siłownię. Czego potrzebujesz?

Jeśli zaczynasz wpadać w rutynę, czas na inwestycję w trening i zdrowie. Podstawą są dobre buty, wygodny bidon i shaker, odpowiednio zbilansowana dieta, odżywka białkowa i kreatyna. Do tego oczywiście karnet na siłownię i plan treningowy – ale ten możesz spróbować stworzyć samodzielnie, choć dużą pomocą będzie skorzystanie z wiedzy i umiejętności trenera personalnego.

Tym, na co decydują się osoby trenujące w kolejnych tygodniach czy miesiącach pracy nad sobą, są dopasowane do potrzeb konkretnego sportowca odżywki i suplementy dla aktywnych (np. przedtreningówki, boostery, spalacze tłuszczu czy witaminy i minerały), dodatkowe akcesoria do ćwiczeń, rollery, rękawice treningowe czy profesjonalna odzież sportowa. Jest wiele sposobów, by uprzyjemnić sobie treningi i wznieść je na wyższy poziom.

Wyznaczanie celów treningowych

Spróbuj podejść do treningów zadaniowo: wyznacz sobie konkretne, możliwe do zmierzenia cele, które chcesz osiągnąć (np. w postaci ciężaru na sztandze czy tempa biegu), ustal termin ich realizacji i nagrodę, którą samodzielnie wręczysz sobie po ich realizacji w wyznaczonym czasie. Tylko bez oszukiwania!
Pamiętaj, że budowanie nawyku to nie jest kwestia 3 wyjść na trening czy nieprzerwanego miesiąca ćwiczeń. Może to trwać o wiele dłużej, może się też zdarzyć, że wcale nie będziesz miłośnikiem siłowni. Ważne, byś po prostu wchodził na salę treningową, robił swoje i dostrzegał korzyści własnej determinacji.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zjawiskowa ring girl robi karierę w sportach sylwetkowych! „Czas się przestawić, bo czasu coraz mniej”
Zjawiskowa ring girl robi karierę w sportach sylwetkowych! „Czas się przestawić, bo czasu coraz mniej”
Sławę przyniosła jej praca w roli ring girl na dużych galach mieszanych sztuk walki, ale to przeszłość. Urocza Dominika Bilska […]
5 Skutecznych Metod Regeneracji Po Treningu, Których Powinieneś Spróbować
5 Skutecznych Metod Regeneracji Po Treningu, Których Powinieneś Spróbować
W tym artykule przedstawimy Ci 6 skutecznych metod, których powinieneś spróbować, aby zapewnić szybką i efektywną regenerację po treningu.
Efektywność i precyzja cięcia różnych materiałów za pomocą technologii hydroabrazyjnej
Efektywność i precyzja cięcia różnych materiałów za pomocą technologii hydroabrazyjnej
Jednym z najnowocześniejszych sposobów cięcia materiałów jest technologia hydroabrazyjna. Przekonaj się, jak różne materiały reagują na tę metodę cięcia i dowiedz się, jakie przewagi daje zastosowanie tej techniki w praktyce.
Ostatnie wpisy