Były żołnierz piechoty morskiej z nowym rekordem w martwym ciągu!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Były żołnierz piechoty morskiej z nowym rekordem w martwym ciągu!

Znany z występów w zawodach Strongman Michaił Sziwljakow pobił w tym miesiącu rekord świata w martwym ciągu w kategorii wiekowej 40+. Stoczona przez niego spektakularna walka z 436-kilogramowym ciężarem wywarła wielkie wrażenie w środowisku sportów siłowych.

Historyczny wyczyn Sziwljakowa miał miejsce podczas weekendowego turnieju Feats of Strength 2020. Pochodzący z Omska siłacz z trudem podniósł w martwym ciągu sztangę ważącą bagatela 436 kg, czego przedtem nie dokonał żaden zawodnik powyżej 40. roku życia. Wysiłek był tak ogromny, że w trakcie próby Rosjanin zaczął się trząść, a z jego nosa popłynęła strużka krwi. Ostatecznie udało mu się „zablokować” sztangę i nowy rekord świata stał się faktem.

Przygoda Sziwljakowa z serią Strongman trwa już przeszło 7 lat. Jego największe sukcesy to trzecie miejsce na zawodach Arnold Strongman Classic w 2018 roku oraz piąta lokata na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy (Europe’s Strongest Man), na których srebro wywalczył znakomity reprezentant Polski – Mateusz Kieliszkowski. 40-letni były zawodowy żołnierz piechoty morskiej może także pochwalić się kilkoma prestiżowymi odznaczeniami wojskowymi, m.in. medalami Żukowa czy Suworowa, jakie otrzymał za męstwo, bezinteresowność i osobistą odwagę w walce o obronę swojej ojczyzny.

„Moim zdaniem historię należy pisać nie słowami, lecz czynami. I staram się za tym podążać” – skomentował swój sukces w mediach społecznościowych Sziwljakow.

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aminokwasy BCAA pomagają walczyć ze skutkami złej diety!
Aminokwasy BCAA pomagają walczyć ze skutkami złej diety!
Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez włoskich naukowców, suplementy zawierające BCAA są w stanie walczyć ze skutkami metabolicznymi złej diety.
Gainer – fakty i mity dotyczące kontrowersyjnej odżywki
Gainer – fakty i mity dotyczące kontrowersyjnej odżywki
Popularny gainer to kontrowersyjna odżywka. Czy jego suplementacja rzeczywiście niesie za sobą tak poważne konsekwencje dla organizmu?
FIWE Future Star – zgłoś się do konkursu!
FIWE Future Star – zgłoś się do konkursu!
Wyróżniasz się na scenie sportów walki? Twoi klienci traktują trening z Tobą jako trenerem personalnym jak przyjemność i wracają po […]
Ostatnie wpisy