Były żołnierz piechoty morskiej z nowym rekordem w martwym ciągu!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Były żołnierz piechoty morskiej z nowym rekordem w martwym ciągu!

Znany z występów w zawodach Strongman Michaił Sziwljakow pobił w tym miesiącu rekord świata w martwym ciągu w kategorii wiekowej 40+. Stoczona przez niego spektakularna walka z 436-kilogramowym ciężarem wywarła wielkie wrażenie w środowisku sportów siłowych.

Historyczny wyczyn Sziwljakowa miał miejsce podczas weekendowego turnieju Feats of Strength 2020. Pochodzący z Omska siłacz z trudem podniósł w martwym ciągu sztangę ważącą bagatela 436 kg, czego przedtem nie dokonał żaden zawodnik powyżej 40. roku życia. Wysiłek był tak ogromny, że w trakcie próby Rosjanin zaczął się trząść, a z jego nosa popłynęła strużka krwi. Ostatecznie udało mu się „zablokować” sztangę i nowy rekord świata stał się faktem.

Przygoda Sziwljakowa z serią Strongman trwa już przeszło 7 lat. Jego największe sukcesy to trzecie miejsce na zawodach Arnold Strongman Classic w 2018 roku oraz piąta lokata na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy (Europe’s Strongest Man), na których srebro wywalczył znakomity reprezentant Polski – Mateusz Kieliszkowski. 40-letni były zawodowy żołnierz piechoty morskiej może także pochwalić się kilkoma prestiżowymi odznaczeniami wojskowymi, m.in. medalami Żukowa czy Suworowa, jakie otrzymał za męstwo, bezinteresowność i osobistą odwagę w walce o obronę swojej ojczyzny.

„Moim zdaniem historię należy pisać nie słowami, lecz czynami. I staram się za tym podążać” – skomentował swój sukces w mediach społecznościowych Sziwljakow.

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne prebiotyki w diecie – co warto o nich wiedzieć?
Naturalne prebiotyki w diecie – co warto o nich wiedzieć?
Procesy trawienne w organizmie wspomagane są przez różnego rodzaju bakterie, które mają szansę pojawić się m.in. dzięki naturalnym prebiotykom. Czym one są i kto powinien włączyć je do swojej diety?
Rodzaje przysiadów ze sztangą – kiedy warto uciec od klasyki?
Rodzaje przysiadów ze sztangą – kiedy warto uciec od klasyki?
Przysiad z obciążeniem wraz z kilkoma innymi aktywnościami od lat niezmiennie króluje w rankingach najchętniej uprawianych ćwiczeń. Jakie warianty treningowe ma nam do zaoferowania?
Konsultacje dietetyczne – Droga do zdrowia i równowagi
Konsultacje dietetyczne – Droga do zdrowia i równowagi
Odkryj korzyści konsultacji dietetycznych. Indywidualny plan żywieniowy, wsparcie i motywacja - klucz do zdrowej diety i równowagi.
Ostatnie wpisy