Po drugi sukces na Mr. Olympia – „The Blade” szykuje się do mocnego zakończenia kariery!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po drugi sukces na Mr. Olympia – „The Blade” szykuje się do mocnego zakończenia kariery!

Dla legendarnego Dextera Jacksona grudniowe zawody Mr. Olympia 2020 będą pożegnaniem z kulturystyką w zawodowym wydaniu. Utytułowany Amerykanin zamierza jednak zejść ze sceny w efektownym stylu i celuje w kolejny medal. Po raz ostatni na podium najbardziej prestiżowej imprezy kulturystycznej na świecie stał w 2016 roku.

Popularny „The Blade” od kilku miesięcy zintensyfikował swoje treningi, a wszystko po to, aby jak najlepiej wypaść podczas zbliżających się zawodów Mr Olympia 2020. Udział w zaplanowanym na 17-20 grudnia wydarzeniu ma być jego ostatnim w profesjonalnej karierze, bogatej w trofea i rozmaite wyróżnienia (m.in. 9 zwycięstw w Arnold Classic oraz 29 wygranych w lidze PRO).

Najważniejsze jego osiągnięcie to oczywiście zwycięstwo w Las Vegas przed dwunastoma laty. Wówczas Jackson okazał się lepszy od Jaya Cutlera oraz Phila Heatha. Powtórzenie tego wyczynu będzie jednak niezwykle trudne z uwagi na bardzo wymagającą konkurencję. Warto też zaznaczyć, że Amerykanin skończył niedawno 50 lat, aczkolwiek formy mógłby mu pozazdrościć niejeden rywal.

Za głównego faworyta grudniowych zawodów niektórzy bukmacherzy dość niespodziewanie uznają natomiast Rosjanina Alexandra Nevsky’ego, znanego z kilku popularnych kinowych produkcji, m.in. Maximum Impact, Showdown in Manila, czy Moscow Heat. Oprócz niego najwyżej stoją notowania obrońcy tytułu, Brandona Curry’ego oraz Charlesa Griffena i Shawna Rodena (triumfator z 2018 roku – przyp. red.).

Podczas tej samej imprezy o swoje pierwsze w karierze trofeum Bikini Olympia powalczy Ada Kaczmarek oraz reprezentująca nasz kraj, ale mieszkająca na co dzień w Wielkiej Brytanii Anna Banks (kategoria Figure Olympia).

Zdjęcie wyróżniające: localfitness.com.au / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zabrać ze sobą na narty? Poznaj 6 niezbędnych rzeczy
Co zabrać ze sobą na narty? Poznaj 6 niezbędnych rzeczy
W tym tekście zastanowimy się nad tym, co należy zabrać ze sobą na zimowy urlop, by być bezpiecznym i móc cieszyć się w pełni zasłużonym wypoczynkiem.
Kluczowe składniki dla efektywnego treningu i regeneracji mięśni
Kluczowe składniki dla efektywnego treningu i regeneracji mięśni
Białko, kreatyna dla sportowców i odżywki węglowodanowe — kluczowe składniki dla efektywnego treningu i regeneracji mięśni.
Wyciskanie francuskie – jak poprawnie wykonywać popularne ćwiczenie na triceps?
Wyciskanie francuskie – jak poprawnie wykonywać popularne ćwiczenie na triceps?
Tylko tych kilka prostych kroków dzieli Cię od pięknych tricepsów, którymi doprowadzisz innych do zazdrości. Wystarczy przeczytać.
Ostatnie wpisy