Znamy uczestników Shaw Classic 2021. Mateusz Kieliszkowski powalczy ze światową czołówką!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Znamy uczestników Shaw Classic 2021. Mateusz Kieliszkowski powalczy ze światową czołówką!

Brian Shaw podał w tym tygodniu nazwiska siłaczy, którzy wezmą udział w drugiej edycji jego autorskiego formatu zmagań. Tegoroczna obsada Shaw Classic prezentuje się doprawdy imponująco – o zwycięstwo w zawodach w Kolorado powalczą m.in. aktualny triumfator World Strongest Man – Oleksii Novikov, czy też srebrny medalista Arnold Strongman Classic 2020 – Mateusz Kieliszkowski.

Shaw Classic miał być w pierwotnym założeniu dodatkową alternatywą dla strongmanów na trudny czas pandemii koronawirusa, tymczasem może stać się niedługo jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie sportów siłowych. Organizator całego przedsięwzięcia – czterokrotny mistrz świata WSM, Brian Shaw – po otrzymaniu wielu pozytywnych opinii na temat premierowej edycji zawodów postanowił kontynuować stworzony przez siebie format rywalizacji w jeszcze bardziej profesjonalnym wydaniu. Już w pierwszej połowie stycznia popularny „Gigantor” poinformował, że tegoroczne zmagania z udziałem czołowych siłaczy globu odbędą się w dniach 29-31 października na terenie obszernej hali Estes Park Event Center w Kolorado, mogącej pomieścić ponad 1750 widzów. Ze względu na trwającą pandemię nie wiadomo jednak, ile osób będzie mogło ostatecznie zasiąść na trybunach.

W tym tygodniu utytułowany 38-letni Amerykanin zdradził natomiast, kto weźmie udział w Shaw Classic 2021 oraz ile wyniesie pula nagród. Na liście uczestników znajduje się aż 16 znaczących nazwisk, co gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy turnieju. Zaproszenie od Briana Shawa otrzymał m.in. wracający po niefortunnej kontuzji tricepsa Mateusz Kieliszkowski, który będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do triumfu. Oprócz pięciokrotnego Mistrza Polski Strongman, w gronie ścisłych faworytów znajdują się jeszcze Oleksii Novikov (zwycięzca WSM 2020) oraz gospodarz zawodów, który będzie bronił wywalczonego w grudniu tytułu.

„W tym roku przeznaczę 50 tysięcy na nagrody dla siłaczy. Moim celem jest zacząć od tej kwoty i stopniowo ją zwiększać. Mamy wiele planów dotyczących rozwoju formatu Shaw Classic i jestem z tego powodu bardzo podekscytowany” – powiedział w specjalnie nagranym materiale video Brian Shaw.

Pełna lista uczestników Shaw Classic 2021:

Brian Shaw (obrońca tytułu)
Oleksii Novikov (mistrz WSM 2020)
Mateusz Kieliszkowski
Jean-François Caron
Trey Mitchell III
Jerry Pritchett
Adam Bishop
Luke Stoltman
Tom Stoltman
Robert Oberst
Evan Singleton
Graham Hicks
Kevin Faires
Luke Richardson,
Aivars Smaukstelis
Maxime Boudreault

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Larry Wheels wraca do trójboju. Prawie 380 kg w przysiadzie na dwa miesiące przed startem!
Larry Wheels wraca do trójboju. Prawie 380 kg w przysiadzie na dwa miesiące przed startem!
Larry Wheels po średnio udanej przygodzie z siłowaniem na rękę wraca do swojej koronnej dyscypliny, czyli trójboju siłowego. Słynny Amerykanin […]
Ziemniaki czy ryż – co lepiej spożywać podczas diety na masę?
Ziemniaki czy ryż – co lepiej spożywać podczas diety na masę?
Ryż czy ziemniaki – odwieczny konflikt wchodzi w ostatnią rundę, wskazujemy plusy i minusy!
Od „naturali” do „potworów” – jak ewoluowała kulturystyka na przestrzeni dekad
Od „naturali” do „potworów” – jak ewoluowała kulturystyka na przestrzeni dekad
Ideał kulturysty od początku historii tej dyscypliny zmienił się nie do poznania. Oto jak wyglądali dawni mistrzowie w porównaniu do dzisiejszych faworytów!
Ostatnie wpisy