Znamy uczestników Shaw Classic 2021. Mateusz Kieliszkowski powalczy ze światową czołówką!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Znamy uczestników Shaw Classic 2021. Mateusz Kieliszkowski powalczy ze światową czołówką!

Brian Shaw podał w tym tygodniu nazwiska siłaczy, którzy wezmą udział w drugiej edycji jego autorskiego formatu zmagań. Tegoroczna obsada Shaw Classic prezentuje się doprawdy imponująco – o zwycięstwo w zawodach w Kolorado powalczą m.in. aktualny triumfator World Strongest Man – Oleksii Novikov, czy też srebrny medalista Arnold Strongman Classic 2020 – Mateusz Kieliszkowski.

Shaw Classic miał być w pierwotnym założeniu dodatkową alternatywą dla strongmanów na trudny czas pandemii koronawirusa, tymczasem może stać się niedługo jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie sportów siłowych. Organizator całego przedsięwzięcia – czterokrotny mistrz świata WSM, Brian Shaw – po otrzymaniu wielu pozytywnych opinii na temat premierowej edycji zawodów postanowił kontynuować stworzony przez siebie format rywalizacji w jeszcze bardziej profesjonalnym wydaniu. Już w pierwszej połowie stycznia popularny „Gigantor” poinformował, że tegoroczne zmagania z udziałem czołowych siłaczy globu odbędą się w dniach 29-31 października na terenie obszernej hali Estes Park Event Center w Kolorado, mogącej pomieścić ponad 1750 widzów. Ze względu na trwającą pandemię nie wiadomo jednak, ile osób będzie mogło ostatecznie zasiąść na trybunach.

W tym tygodniu utytułowany 38-letni Amerykanin zdradził natomiast, kto weźmie udział w Shaw Classic 2021 oraz ile wyniesie pula nagród. Na liście uczestników znajduje się aż 16 znaczących nazwisk, co gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy turnieju. Zaproszenie od Briana Shawa otrzymał m.in. wracający po niefortunnej kontuzji tricepsa Mateusz Kieliszkowski, który będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do triumfu. Oprócz pięciokrotnego Mistrza Polski Strongman, w gronie ścisłych faworytów znajdują się jeszcze Oleksii Novikov (zwycięzca WSM 2020) oraz gospodarz zawodów, który będzie bronił wywalczonego w grudniu tytułu.

„W tym roku przeznaczę 50 tysięcy na nagrody dla siłaczy. Moim celem jest zacząć od tej kwoty i stopniowo ją zwiększać. Mamy wiele planów dotyczących rozwoju formatu Shaw Classic i jestem z tego powodu bardzo podekscytowany” – powiedział w specjalnie nagranym materiale video Brian Shaw.

Pełna lista uczestników Shaw Classic 2021:

Brian Shaw (obrońca tytułu)
Oleksii Novikov (mistrz WSM 2020)
Mateusz Kieliszkowski
Jean-François Caron
Trey Mitchell III
Jerry Pritchett
Adam Bishop
Luke Stoltman
Tom Stoltman
Robert Oberst
Evan Singleton
Graham Hicks
Kevin Faires
Luke Richardson,
Aivars Smaukstelis
Maxime Boudreault

Zdjęcie wyróżniające: Paula R. Lively from Zanesville / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aminokwasy BCAA pomagają walczyć ze skutkami złej diety!
Aminokwasy BCAA pomagają walczyć ze skutkami złej diety!
Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez włoskich naukowców, suplementy zawierające BCAA są w stanie walczyć ze skutkami metabolicznymi złej diety.
Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?
Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?
Pięknie wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu osób. Jest on nie tylko bardzo estetyczny, ale także znacząco wpływa na kondycję organizmu. Dowiedz się jakie ćwiczenie wykonywać oraz co włączyć do swojej diety, aby cieszyć się pięknym i wyrzeźbionym sześciopakiem.
Produkty, których nie warto jeść przed treningiem siłowym
Produkty, których nie warto jeść przed treningiem siłowym
Chcesz coś zjeść przed treningiem, ale obawiasz się, że to wpłynie na komfort ćwiczeń i rewolucje żołądkowe? Sprawdź, czego nie powinieneś jeść przed planowanym treningiem!
Ostatnie wpisy