Ogromna determinacja przyniosła efekt. Dmitry Nasonov ustanowił nowe rekordy świata w martwym ciągu!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogromna determinacja przyniosła efekt. Dmitry Nasonov ustanowił nowe rekordy świata w martwym ciągu!

Przez ponad trzy lata Dmitry Nasonov próbował bezskutecznie przekroczyć barierę 400 kg w martwym ciągu. Wyczekiwany przełom nastąpił podczas grudniowych Mistrzostw Świata federacji WRPF w Moskwie, gdzie w spektakularnym stylu pobił wreszcie swoje poprzednie osiągnięcie. W kategorii wagowej do 83 kg Rosjanin nie ma sobie równych!

28-letni Nasonov od blisko dekady z powodzeniem rywalizuje jako trójboista. Mimo że nie startował jeszcze ani razu poza ojczyzną, przez wielu uznawany jest za najlepszego zawodnika na świecie w limicie wagowym do 83 kg. W 2017 roku ustanowił fenomenalny rekord świata, podnosząc sztangę ważącą 400 kg. Od tego czasu nikt z jego kategorii nawet nie zbliżył się do tego wyniku, a sam Rosjanin – mimo licznych prób – także nie potrafił poprawić historycznego rezultatu.

Punktem zwrotnym okazały się zawody WRPF World Powerlifting Championships 2020, podczas których pochodzący z Rostowa nad Donem siłacz osiągnął doprawdy oszałamiające liczby. W przysiadzie uzyskał 325 kg (716,5 lbs), na ławeczce wycisnął 180 kg (396,8 lbs), a w swojej koronnej konkurencji zdeklasował rywali, podnosząc ciężar o masie 405 kg (892,8 lbs)! Tym samym ustanowił dwa nowe rekordy świata – w martwym ciągu oraz w łącznym wyniku (910 kg / 2006,1 lbs).

„W mojej głowie jest sporo niezadowolenia z samej realizacji, ale – krótko mówiąc – polowanie na liczby zakończyło się sukcesem” – napisał ambitny Nasonov na swoim Instagramie.

W przyszłym roku Nasonov zamierza kontynuować swoją pogoń za rekordami. „Jest jeszcze wiele pracy do wykonania” – twierdzi jeden z najmłodszych czempionów w martwym ciągu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne wieczne pióro Sheaffer dla siebie?
Jak wybrać idealne wieczne pióro Sheaffer dla siebie?
Poznaj sekrety wyboru idealnego wiecznego pióra Sheaffer. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, jakie modele warto rozważyć i jak prawidłowo dbać o swoje pióro.
Co za progres! Yangsu Ren podniósł ciężar ważący 4,6 razy więcej niż on sam!
Co za progres! Yangsu Ren podniósł ciężar ważący 4,6 razy więcej niż on sam!
Regularne treningi w domowej siłowni przyniosły skutek. Trójboista Yangsu Ren na przestrzeni kończącego się roku aż trzykrotnie poprawiał indywidulane rekordy […]
Dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską?
Dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską?
Dieta wegetariańska, która wyklucza spożywanie mięsa, nabiału i ryb, zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.
Ostatnie wpisy