Czym jest i kiedy może się przydać trenażer rowerowy?
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest i kiedy może się przydać trenażer rowerowy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jazda rowerem jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także idealnym hobby dla wielu zapalonych kolarzy. Zmieniające się pory roku i mroźna aura za oknem nie sprzyjają temu typowi aktywności, przez co rower często trafia na dłuższy okres do piwnicy czy garażu. Istnieje jednak sposób na trening przez cały rok — wystarczy odpowiedni trenażer rowerowy. Czym on jest? Kiedy dokładnie może się przydać? O tym poniżej, zapraszamy do lektury!

Co to jest trenażer?

Rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu aktywnie. Ze zwykłej „zajawki” bardzo często przeradza się w sposób na życie, angażując nas w uczestnictwo w profesjonalnych zawodach — od miejskich maratonów do dyscyplin olimpijskich. Wiosną i latem kolarstwo można uprawiać na zewnątrz, jednak jesienna plucha i minusowe temperatury zimą znacznie to utrudniają. Świetnym rozwiązaniem na chłodne pory roku stają się trenażery rowerowe.

Trenażer do roweru to doskonały sposób na treningi kolarskie także zimą. Jest to bowiem stacjonarne urządzenie pozwalające na podłączenie roweru w taki sposób, aby możliwe było pedałowanie i obrót kół w miejscu. Dzięki temu trening na ukochanych dwóch kółkach może odbywać się stacjonarnie, w garażu, piwnicy, a nawet salonie, bez jakiejkolwiek szkody dla użytkowanej przestrzeni. 

W sprzedaży znajdziemy różnorodne modele trenażerów. Najczęściej rozróżnia się je ze względu na typ napędu na:

  • pośrednie: czyli np. rolkowe, hydrokinetyczne bądź magnetyczne, w których tylne koło montowane jest w urządzeniu;
  • bezpośrednie, czyli tzw. direct drive, w których tylne koło zastępuje urządzenie.

Wybór konkretnego modelu należy uwarunkować własnymi oczekiwaniami. Warto jedynie pamiętać, że np. trenażer rolkowy czy direct drive to dwie różne technologie, z których każda ma swoje plusy i minusy. Zapoznając się z nimi przed zakupem konkretnego modelu, unikniemy niezadowolenia ze źle dobranego sprzętu.

Trenażery rowerowe: kiedy się sprawdzają?

Załącznik:
trening-rowerowy (2).jpg

Co zrobić, aby nie rezygnować zimą z ulubionej aktywności, jaką jest jazda na rowerze? Jak utrzymać odpowiednią kondycję fizyczną przez cały rok? Trenażer rowerowy jest tym, co sprawdzi się w domu każdego kolarza! 

Sprzęt tego typu świetnie sprawdza się w domowych warunkach, gdy zależy nam na wartościowym treningu. Trenażery rowerowe pozwalają na szybkie i łatwe mocowanie roweru. Ich stabilna konstrukcja pozwala na efektywny trening o każdej porze dnia, bez względu na panującą za oknem pogodę. I co ważne, urządzenia te pozwalają na ustawienie odpowiedniego dla siebie oporu, zwiększając dynamiczność treningu. 

Trenażer to niewielkie urządzenie, które z łatwością schowasz do szafki, gdy nie będziesz go użytkował. Jest więc świetnym zamiennikiem klasycznego rowerka stacjonarnego, który na stałe zajmuje określoną przestrzeń pomieszczenia. Jest też niejednokrotnie tańszym rozwiązaniem niż dobry jakościowo sprzęt stacjonarny.

Jak widać, trenażer do roweru to ciekawy sposób na domową aktywność fizyczną, gdy za oknem panuje plucha. Konkretny model wystarczy dopasować do swoich oczekiwań oraz posiadanego roweru, a z pewnością okaże się trafionym zakupem. A dodatkowe gadżety, takie jak np. stojak do laptopa czy mata pod trenażer sprawią, że korzystanie z niego będzie równie przyjemne, co korzystne dla zdrowia. Warto więc się na niego zdecydować!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w klubie fitness?
Co powinno znaleźć się w klubie fitness?
O tym, co konkretnie powinno znaleźć się w klubie fitness, decyduje przede wszystkim profil działania konkretnego klubu.
Wielki wynik na Shaw Classic. JF Caron nowym rekordzistą świata w konkurencji Hummer Tire Deadlift!
Wielki wynik na Shaw Classic. JF Caron nowym rekordzistą świata w konkurencji Hummer Tire Deadlift!
Kończący się rok Jean-François Caron może uznać za jeden z najlepszych w karierze. Po raz pierwszy stanął bowiem na podium […]
Bigoreksja – do czego może doprowadzić niezdrowa fascynacja kulturystyką?
Bigoreksja – do czego może doprowadzić niezdrowa fascynacja kulturystyką?
Granica pomiędzy drogą do atrakcyjnego wyglądu a bigoreksją bywa ulotna. Sprawdź, kiedy pasja przeradza się w groźne uzależnienie.
Ostatnie wpisy