Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?
KULTURYSTYKA I FITNESS
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Artykuł sponsorowany

Pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha to bez wątpienia marzenie wielu osób. Jak jednak osiągnąć słynny „sześciopak”? Dowiedz się, jakie ćwiczenia wykonywać oraz co uwzględnić w swojej diecie, aby cieszyć się pięknie wyrzeźbionymi mięśniami brzucha.

Dlaczego warto trenować mięśnie brzucha?

Mimo że wiele osób zaczyna pracę nad mięśniami brzucha ze względów czysto estetycznych, to taki trening może przynieść znacznie więcej korzyści. Warto pamiętać, że główną rolą brzucha i jego mięśni jest ochrona narządów wewnętrznych. Jeśli Twój brzuch będzie odpowiednio wzmocniony, ochrona ta znacząco się polepszy. Ponadto, mocny brzuch oznacza także poprawę mobilności miednicy, jakości procesu oddychania, wzmocnienia tłoczni brzusznej, czy też procesów mikcji i defekacji.

Domowy trening brzucha – lista ćwiczeń

Aby na Twoim brzuchu pojawił się pięknie zarysowany sześciopak, musisz przede wszystkim zadbać o regularne treningi. Nie oznacza to jednak, że musisz od razu zapisywać się na siłownię. Poznaj sprawdzone ćwiczenia na brzuch, które z powodzeniem możesz wykonać jako element domowego treningu. 

Najpopularniejszym ćwiczeniem na brzuch są oczywiście popularne brzuszki i różne ich modyfikacje. Możesz więc wykonać ćwiczenia takie jak V-up, AB Roller, Hollow Body, czy też różne warianty deski, czyli popularny plank, a także Przyciąganie kolan do mostka w zwisie na drążku, jeśli takowy posiadasz. Podczas wykonywania tych ćwiczeń pamiętaj przede wszystkim o poprawnym ułożeniu pleców, aby nie obciążać zbyt mocno kręgosłupa. Zadbaj także o prawidłowy oddech, który będzie dodatkowo wzmacniał Twój brzuch. Koniecznie pamiętaj też, aby rozgrzać się przed treningiem oraz porozciągać mięśnie zaraz po nim.

Odpowiednia dieta

Niemożliwe byłoby wyrzeźbienie jakiekolwiek partii mięśni bez odpowiednio dobranej diety. Postaraj się o zbilansowany i zdrowy jadłospis oraz odpowiednią kalorykę posiłków w ciągu dnia. Genialnym dodatkiem do diety, który pomoże Ci w osiągnięciu Twoich celów treningowych, jest odżywka białkowa. Możesz wybrać tą w swoim ulubionym smaku oraz dodawać ją do potraw lub pić jako koktajl białkowy.

Zdj. główne: Charles Gaudreault/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co ćwiczyć weekendami?
Co ćwiczyć weekendami?
Chcesz wprowadzić do swojej codzienności więcej aktywności fizycznej? Zainspiruj się, jakie sporty mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu i odpoczynku w weekendy.
Mury piłkarskie – co musisz wiedzieć?
Mury piłkarskie – co musisz wiedzieć?
Profesjonalne przygotowanie to niezbędny element piłkarskiego sukcesu. Aby osiągnąć właściwy poziom przed meczem, należy zastosować szereg sprzętów wspierających trening piłkarski. Jednym z nich są mury piłkarskie. Z poniższego artykułu można poznać najważniejsze informacje dotyczące murów.
Spektakularny powrót polskiego kulturysty. Mateusz Zagórowski wywalczył tytuł Mr. Europe!
Spektakularny powrót polskiego kulturysty. Mateusz Zagórowski wywalczył tytuł Mr. Europe!
Mateusz Zagórowski po blisko trzyletniej przerwie od startów w zawodach kulturystycznych wrócił na profesjonalną scenę i od razu zmiażdżył konkurencję! […]
Ostatnie wpisy