Ból silniejszy niż ambicje. Mateusz Kieliszkowski wycofał się ze startu w Mistrzostwach Świata Strongman!
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ból silniejszy niż ambicje. Mateusz Kieliszkowski wycofał się ze startu w Mistrzostwach Świata Strongman!

Co najmniej rok będzie musiał poczekać Mateusz Kieliszkowski na swój pierwszy tytuł World’s Strongest Man. Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o tym, że reprezentant Polski znajduje się w ścisłym gronie głównych kandydatów do triumfu na MŚ 2020, tymczasem w weekend za pośrednictwem mediów społecznościowych popularny „Kielich” poinformował o rezygnacji z udziału w tegorocznych zawodach z powodu odnowionej kontuzji.

Główną przyczyną wycofania się 27-letniego siłacza ze światowego czempionatu jest powracający problem z mięśniem trójgłowym ramienia. Kieliszkowski od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją tricepsa i w większości tegorocznych turniejów startował z tzw. blokadą. Nasz znakomity reprezentant planował poddać się ponownej operacji dopiero po Mistrzostwach Świata Strongman 2020, zaplanowanych na 11-15 listopada, jednak udział w prestiżowej imprezie na Florydzie mógłby jeszcze bardziej pogłębić uraz, który już teraz mocno doskwiera pięciokrotnemu mistrzowi Polski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Some bad news this time .. Unfortunately, i will not compete in this year @theworldsstrongestman (WSM) During the last stretch of the triceps, which had been a problem for me since the previous operation. Planned, re-treatment after the competition and everything was corrected, But it got complicated too fast. I was on painkillers all through my periods and still got great results. I consider this year really unlucky. I struggled with health problems during lot of performances, but despite everything, I always managed to participate in them. In fact, now I think someone just got a great gift from me .. 1st place .. I’ll try fix this and I’ll be back next year. I apologize to those who believed in me. Those who helped took an active part in the preparations. Now I keep my fingers crossed for my friend @jfcaronstrongman , I believe you will succeed. Give 100 percent of yourself!?? Thank you sponsors : @sbdapparel @roguefitness @real_pharm_nutrition @kindafitkindafat_apparel @synthagenlaboratories

Post udostępniony przez Mateusz Kieliszkowski (@kieliszkowskimateusz)

Na oficjalnym profilu na Instagramie Kieliszkowski podziękował za wsparcie wszystkim kibicom oraz współpracownikom, a także przekazał swoje wsparcie dla kanadyjskiego strongmana – Jean-Françoisa Carona, który jeszcze nigdy w karierze nie stanął na podium w zawodach z cyklu Arnold Strongman Classic czy World’s Strongest Man (przed rokiem był czwarty – przyp. red.). Pod nieobecność Polaka jego szanse ma triumf rosną, aczkolwiek miano głównego kandydata do zwycięstwa dzierży teraz doświadczony Amerykanin Brian Shaw (triumfator z 2019 roku Martins Licis także się wycofał).

Zdjęcie wyróżniające: World Strongest Man / Facebook

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z wyboru odnowionych laptopów marki Apple: przewodnik dla użytkowników
Korzyści z wyboru odnowionych laptopów marki Apple: przewodnik dla użytkowników
Odkryj zalety wyboru odnowionych laptopów Apple i dowiedz się, jak mogą one zapewnić Ci wydajność i jakość na poziomie nowych modeli, a przy tym zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy.
Idealna rzeźba w zaledwie pół roku. Spektakularna metamorfoza Kiery Jaston!
Idealna rzeźba w zaledwie pół roku. Spektakularna metamorfoza Kiery Jaston!
Kiera Jaston to jedna z niewielu zawodniczek na świecie, która z powodzeniem łączy kulturystykę z trójbojem siłowym. Kilka dni temu […]
Jak efektywnie łączyć trening kalisteniki i street workoutu z codziennymi aktywnościami?
Jak efektywnie łączyć trening kalisteniki i street workoutu z codziennymi aktywnościami?
Poznaj skuteczne sposoby łączenia kalisteniki i street workoutu z codziennym schematem dnia. Dowiedz się, jak te treningi wpływają na poprawę Twojego stylu życia i zdrowia.
Ostatnie wpisy