Mistrzostwa Świata Strongman 2020: Brian Shaw i Mateusz Kieliszkowski wśród głównych faworytów
KULTURYSTYKA I FITNESSNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mistrzostwa Świata Strongman 2020: Brian Shaw i Mateusz Kieliszkowski wśród głównych faworytów

Po zakończeniu kariery przez legendarnego Hafþóra Björnssona ogromna szansa na pierwszy triumf w Mistrzostwach Świata Strongman otworzyła się przed Mateuszem Kieliszkowskim. Głównym rywalem Polaka w walce o tytuł będzie weteran Brian Shaw, który w przypadku zwycięstwa wyrówna osiągnięcie Mariusza Pudzianowskiego.

Kieliszkowski od kilku miesięcy w pocie czoła trenuje w rodzinnym Chlebowie, przygotowując się zarówno do listopadowych MŚ, jak i przyszłorocznego turnieju Arnold Strongman Classic. Do tej pory nie udało mu się jeszcze wygrać żadnej z tych dwóch prestiżowych imprez, choć za każdym razem był tego naprawdę bliski (stawał na drugim stopniu podium z niewielką stratą do zwycięzcy – przyp. red.).

Za nieco ponad dwa tygodnie rewelacyjny 27-latek może stać się drugim Polakiem w historii (po Mariuszu Pudzianowskim), który zdobędzie światowy prymat. Obecnym czempionem jest Amerykanin litewskiego pochodzenia, Martins Licis, jednak to nie jego eksperci upatrują jako najgroźniejszego konkurenta dla popularnego „Kielicha”, lecz innego reprezentanta USA – Briana Shawa. Doświadczony strongman z Kolorado ma najwięcej triumfów w zawodach World’s Strongest Man spośród aktywnych zawodników (4) i podczas najbliższych mistrzostw w Bradenton stanie przed szansą wyrównania rekordu „Pudziana”, który w latach 2002-2008 zwyciężał aż pięciokrotnie.

Na razie obaj Panowie starają się zaimponować na YouTube swoimi przygotowaniami do zaplanowanej na 11-15 listopada imprezy. Niedawno w podobnym czasie trenowali do jednej z najbardziej widowiskowych konrencji MŚ, jaką jest przeciąganie masywnego pojazdu, przeważnie samochodu ciężarowego (tzw. Vehicle Pull). Shaw postanowił sobie nieco urozmaicić ćwiczenie i pociągnął dwa pikapy o łącznej masie ponad 5 ton — Dodge’a Ram 2500 Mega Cap i Forda Shelby F-150. Z kolei Kieliszkowski stawił czoła ciężarówce ważącej więcej niż ta na zawodach (ok. 17 ton).

Tegoroczny czempionat będzie odbywał się w nowej formule wprowadzonej w 2019 roku. Do rywalizacji stanie 25 siłaczy, a nie 30 jak we wcześniejszych latach, zaś finałowa rozgrywka została zredukowana do pięciu konkurencji. Z powodu pandemii koronawirusa zmagań na Anna Maria Island nie będą mogli natomiast obserwować na żywo kibice.

Zdjęcie wyróżniające: Rogue fitness / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dwayne Johnson trenuje jak kulturysta! „To moje najtrudniejsze przygotowania do roli”
Dwayne Johnson trenuje jak kulturysta! „To moje najtrudniejsze przygotowania do roli”
Ośmiokrotny mistrz WWE i jeden z najlepiej umięśnionych amerykańskich aktorów przygotowuje się właśnie do bardzo wymagającej roli w nowym filmie […]
„Uda jak dwie piłki”. Zagraniczni kulturyści zaprezentowali monstrualne mięśnie czworogłowe ud!
„Uda jak dwie piłki”. Zagraniczni kulturyści zaprezentowali monstrualne mięśnie czworogłowe ud!
W ostatnich tygodniach media społecznościowe zalała fala zdjęć kulturystów chwalących się gigantycznym obwodem swoich ud. Największe wrażenie wywarły zwłaszcza fotografie […]
Potężne ciężary, a potem boks – Larry Wheels i Hafthor Bjornsson trenują razem!
Potężne ciężary, a potem boks – Larry Wheels i Hafthor Bjornsson trenują razem!
Obaj ważą prawie 300 kilogramów i dysponują przepotężną siłą. Larry Wheels oraz Hafthor Bjornsson, bo o nich mowa, od kilku […]
Ostatnie wpisy